Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athchuairt
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athchuntais

VERB

VERBAL NOUN

athchuntas

VERBAL ADJECTIVE

athchuntaiste

SINGULAR

1
d'athchuntais mé
ar athchuntais mé?
níor athchuntais mé
2
d'athchuntais tú
ar athchuntais tú?
níor athchuntais tú
3
d'athchuntais sé (MASC.)
ar athchuntais sé?
níor athchuntais sé
d'athchuntais sí (FEM.)
ar athchuntais sí?
níor athchuntais sí

PLURAL

1
d'athchuntaiseamar
ar athchuntaiseamar?
níor athchuntaiseamar
d'athchuntais muid
ar athchuntais muid?
níor athchuntais muid
2
d'athchuntais sibh
ar athchuntais sibh?
níor athchuntais sibh
3
d'athchuntais siad
ar athchuntais siad?
níor athchuntais siad
d'athchuntaiseadar
ar athchuntaiseadar?
níor athchuntaiseadar

PASSIVE

athchuntaiseadh
ar athchuntaiseadh?
níor athchuntaiseadh

SINGULAR

1
athchuntaisim
an athchuntaisim?
ní athchuntaisim
2
athchuntaiseann tú
an athchuntaiseann tú?
ní athchuntaiseann tú
3
athchuntaiseann sé (MASC.)
an athchuntaiseann sé?
ní athchuntaiseann sé
athchuntaiseann sí (FEM.)
an athchuntaiseann sí?
ní athchuntaiseann sí

PLURAL

1
athchuntaisimid
an athchuntaisimid?
ní athchuntaisimid
athchuntaiseann muid
an athchuntaiseann muid?
ní athchuntaiseann muid
2
athchuntaiseann sibh
an athchuntaiseann sibh?
ní athchuntaiseann sibh
3
athchuntaiseann siad
an athchuntaiseann siad?
ní athchuntaiseann siad

PASSIVE

athchuntaistear
an athchuntaistear?
ní athchuntaistear

SINGULAR

1
athchuntaisfidh mé
an athchuntaisfidh mé?
ní athchuntaisfidh mé
2
athchuntaisfidh tú
an athchuntaisfidh tú?
ní athchuntaisfidh tú
3
athchuntaisfidh sé (MASC.)
an athchuntaisfidh sé?
ní athchuntaisfidh sé
athchuntaisfidh sí (FEM.)
an athchuntaisfidh sí?
ní athchuntaisfidh sí

PLURAL

1
athchuntaisfimid
an athchuntaisfimid?
ní athchuntaisfimid
athchuntaisfidh muid
an athchuntaisfidh muid?
ní athchuntaisfidh muid
2
athchuntaisfidh sibh
an athchuntaisfidh sibh?
ní athchuntaisfidh sibh
3
athchuntaisfidh siad
an athchuntaisfidh siad?
ní athchuntaisfidh siad

PASSIVE

athchuntaisfear
an athchuntaisfear?
ní athchuntaisfear

SINGULAR

1
d'athchuntaisfinn
an athchuntaisfinn?
ní athchuntaisfinn
2
d'athchuntaisfeá
an athchuntaisfeá?
ní athchuntaisfeá
3
d'athchuntaisfeadh sé (MASC.)
an athchuntaisfeadh sé?
ní athchuntaisfeadh sé
d'athchuntaisfeadh sí (FEM.)
an athchuntaisfeadh sí?
ní athchuntaisfeadh sí

PLURAL

1
d'athchuntaisfimis
an athchuntaisfimis?
ní athchuntaisfimis
d'athchuntaisfeadh muid
an athchuntaisfeadh muid?
ní athchuntaisfeadh muid
2
d'athchuntaisfeadh sibh
an athchuntaisfeadh sibh?
ní athchuntaisfeadh sibh
3
d'athchuntaisfidís
an athchuntaisfidís?
ní athchuntaisfidís
d'athchuntaisfeadh siad
an athchuntaisfeadh siad?
ní athchuntaisfeadh siad

PASSIVE

d'athchuntaisfí
an athchuntaisfí?
ní athchuntaisfí

SINGULAR

1
d'athchuntaisinn
an athchuntaisinn?
ní athchuntaisinn
2
d'athchuntaisteá
an athchuntaisteá?
ní athchuntaisteá
3
d'athchuntaiseadh sé (MASC.)
an athchuntaiseadh sé?
ní athchuntaiseadh sé
d'athchuntaiseadh sí (FEM.)
an athchuntaiseadh sí?
ní athchuntaiseadh sí

PLURAL

1
d'athchuntaisimis
an athchuntaisimis?
ní athchuntaisimis
d'athchuntaiseadh muid
an athchuntaiseadh muid?
ní athchuntaiseadh muid
2
d'athchuntaiseadh sibh
an athchuntaiseadh sibh?
ní athchuntaiseadh sibh
3
d'athchuntaisidís
an athchuntaisidís?
ní athchuntaisidís
d'athchuntaiseadh siad
an athchuntaiseadh siad?
ní athchuntaiseadh siad

PASSIVE

d'athchuntaistí
an athchuntaistí?
ní athchuntaistí

SINGULAR

1
athchuntaisim!
ná hathchuntaisim!
2
athchuntais!
ná hathchuntais!
3
athchuntaiseadh sé! (MASC.)
ná hathchuntaiseadh sé!
athchuntaiseadh sí! (FEM.)
ná hathchuntaiseadh sí!

PLURAL

1
athchuntaisimis!
ná hathchuntaisimis!
athchuntaiseadh muid!
ná hathchuntaiseadh muid!
2
athchuntaisigí!
ná hathchuntaisigí!
3
athchuntaisidís!
ná hathchuntaisidís!
athchuntaiseadh siad!
ná hathchuntaiseadh siad!

PASSIVE

athchuntaistear!
ná hathchuntaistear!

SINGULAR

1
go n-athchuntaise mé
nár athchuntaise mé
2
go n-athchuntaise tú
nár athchuntaise tú
3
go n-athchuntaise sé (MASC.)
nár athchuntaise sé
go n-athchuntaise sí (FEM.)
nár athchuntaise sí

PLURAL

1
go n-athchuntaisimid
nár athchuntaisimid
go n-athchuntaise muid
nár athchuntaise muid
2
go n-athchuntaise sibh
nár athchuntaise sibh
3
go n-athchuntaise siad
nár athchuntaise siad

PASSIVE

go n-athchuntaistear
nár athchuntaistear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News