Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cnámhaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

cnagmhaisigh

VERB

VERBAL NOUN

cnagmhaisiú

VERBAL ADJECTIVE

cnagmhaisithe

SINGULAR

1
chnagmhaisigh mé
ar chnagmhaisigh mé?
níor chnagmhaisigh mé
2
chnagmhaisigh tú
ar chnagmhaisigh tú?
níor chnagmhaisigh tú
3
chnagmhaisigh sé (MASC.)
ar chnagmhaisigh sé?
níor chnagmhaisigh sé
chnagmhaisigh sí (FEM.)
ar chnagmhaisigh sí?
níor chnagmhaisigh sí

PLURAL

1
chnagmhaisíomar
ar chnagmhaisíomar?
níor chnagmhaisíomar
chnagmhaisigh muid
ar chnagmhaisigh muid?
níor chnagmhaisigh muid
2
chnagmhaisigh sibh
ar chnagmhaisigh sibh?
níor chnagmhaisigh sibh
3
chnagmhaisigh siad
ar chnagmhaisigh siad?
níor chnagmhaisigh siad
chnagmhaisíodar
ar chnagmhaisíodar?
níor chnagmhaisíodar

PASSIVE

cnagmhaisíodh
ar cnagmhaisíodh?
níor cnagmhaisíodh

SINGULAR

1
cnagmhaisím
an gcnagmhaisím?
ní chnagmhaisím
2
cnagmhaisíonn tú
an gcnagmhaisíonn tú?
ní chnagmhaisíonn tú
3
cnagmhaisíonn sé (MASC.)
an gcnagmhaisíonn sé?
ní chnagmhaisíonn sé
cnagmhaisíonn sí (FEM.)
an gcnagmhaisíonn sí?
ní chnagmhaisíonn sí

PLURAL

1
cnagmhaisímid
an gcnagmhaisímid?
ní chnagmhaisímid
cnagmhaisíonn muid
an gcnagmhaisíonn muid?
ní chnagmhaisíonn muid
2
cnagmhaisíonn sibh
an gcnagmhaisíonn sibh?
ní chnagmhaisíonn sibh
3
cnagmhaisíonn siad
an gcnagmhaisíonn siad?
ní chnagmhaisíonn siad

PASSIVE

cnagmhaisítear
an gcnagmhaisítear?
ní chnagmhaisítear

SINGULAR

1
cnagmhaiseoidh mé
an gcnagmhaiseoidh mé?
ní chnagmhaiseoidh mé
2
cnagmhaiseoidh tú
an gcnagmhaiseoidh tú?
ní chnagmhaiseoidh tú
3
cnagmhaiseoidh sé (MASC.)
an gcnagmhaiseoidh sé?
ní chnagmhaiseoidh sé
cnagmhaiseoidh sí (FEM.)
an gcnagmhaiseoidh sí?
ní chnagmhaiseoidh sí

PLURAL

1
cnagmhaiseoimid
an gcnagmhaiseoimid?
ní chnagmhaiseoimid
cnagmhaiseoidh muid
an gcnagmhaiseoidh muid?
ní chnagmhaiseoidh muid
2
cnagmhaiseoidh sibh
an gcnagmhaiseoidh sibh?
ní chnagmhaiseoidh sibh
3
cnagmhaiseoidh siad
an gcnagmhaiseoidh siad?
ní chnagmhaiseoidh siad

PASSIVE

cnagmhaiseofar
an gcnagmhaiseofar?
ní chnagmhaiseofar

SINGULAR

1
chnagmhaiseoinn
an gcnagmhaiseoinn?
ní chnagmhaiseoinn
2
chnagmhaiseofá
an gcnagmhaiseofá?
ní chnagmhaiseofá
3
chnagmhaiseodh sé (MASC.)
an gcnagmhaiseodh sé?
ní chnagmhaiseodh sé
chnagmhaiseodh sí (FEM.)
an gcnagmhaiseodh sí?
ní chnagmhaiseodh sí

PLURAL

1
chnagmhaiseoimis
an gcnagmhaiseoimis?
ní chnagmhaiseoimis
chnagmhaiseodh muid
an gcnagmhaiseodh muid?
ní chnagmhaiseodh muid
2
chnagmhaiseodh sibh
an gcnagmhaiseodh sibh?
ní chnagmhaiseodh sibh
3
chnagmhaiseoidís
an gcnagmhaiseoidís?
ní chnagmhaiseoidís
chnagmhaiseodh siad
an gcnagmhaiseodh siad?
ní chnagmhaiseodh siad

PASSIVE

chnagmhaiseofaí
an gcnagmhaiseofaí?
ní chnagmhaiseofaí

SINGULAR

1
chnagmhaisínn
an gcnagmhaisínn?
ní chnagmhaisínn
2
chnagmhaisíteá
an gcnagmhaisíteá?
ní chnagmhaisíteá
3
chnagmhaisíodh sé (MASC.)
an gcnagmhaisíodh sé?
ní chnagmhaisíodh sé
chnagmhaisíodh sí (FEM.)
an gcnagmhaisíodh sí?
ní chnagmhaisíodh sí

PLURAL

1
chnagmhaisímis
an gcnagmhaisímis?
ní chnagmhaisímis
chnagmhaisíodh muid
an gcnagmhaisíodh muid?
ní chnagmhaisíodh muid
2
chnagmhaisíodh sibh
an gcnagmhaisíodh sibh?
ní chnagmhaisíodh sibh
3
chnagmhaisídís
an gcnagmhaisídís?
ní chnagmhaisídís
chnagmhaisíodh siad
an gcnagmhaisíodh siad?
ní chnagmhaisíodh siad

PASSIVE

chnagmhaisítí
an gcnagmhaisítí?
ní chnagmhaisítí

SINGULAR

1
cnagmhaisím!
ná cnagmhaisím!
2
cnagmhaisigh!
ná cnagmhaisigh!
3
cnagmhaisíodh sé! (MASC.)
ná cnagmhaisíodh sé!
cnagmhaisíodh sí! (FEM.)
ná cnagmhaisíodh sí!

PLURAL

1
cnagmhaisímis!
ná cnagmhaisímis!
cnagmhaisíodh muid!
ná cnagmhaisíodh muid!
2
cnagmhaisígí!
ná cnagmhaisígí!
3
cnagmhaisídís!
ná cnagmhaisídís!
cnagmhaisíodh siad!
ná cnagmhaisíodh siad!

PASSIVE

cnagmhaisítear!
ná cnagmhaisítear!

SINGULAR

1
go gcnagmhaisí mé
nár chnagmhaisí mé
2
go gcnagmhaisí tú
nár chnagmhaisí tú
3
go gcnagmhaisí sé (MASC.)
nár chnagmhaisí sé
go gcnagmhaisí sí (FEM.)
nár chnagmhaisí sí

PLURAL

1
go gcnagmhaisímid
nár chnagmhaisímid
go gcnagmhaisí muid
nár chnagmhaisí muid
2
go gcnagmhaisí sibh
nár chnagmhaisí sibh
3
go gcnagmhaisí siad
nár chnagmhaisí siad

PASSIVE

go gcnagmhaisítear
nár chnagmhaisítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News