VERBAL NOUN
íonghlanadh
VERBAL ADJECTIVE
íonghlanta
SINGULAR
1
d'íonghlan mé
▪ar íonghlan mé?
▪níor íonghlan mé
2
d'íonghlan tú
▪ar íonghlan tú?
▪níor íonghlan tú
3
d'íonghlan sé (MASC.)
▪ar íonghlan sé?
▪níor íonghlan sé
d'íonghlan sí (FEM.)
▪ar íonghlan sí?
▪níor íonghlan sí
PLURAL
1
d'íonghlanamar
▪ar íonghlanamar?
▪níor íonghlanamar
d'íonghlan muid
▪ar íonghlan muid?
▪níor íonghlan muid
2
d'íonghlan sibh
▪ar íonghlan sibh?
▪níor íonghlan sibh
3
d'íonghlan siad
▪ar íonghlan siad?
▪níor íonghlan siad
d'íonghlanadar
▪ar íonghlanadar?
▪níor íonghlanadar
PASSIVE
íonghlanadh
▪ar íonghlanadh?
▪níor íonghlanadh
SINGULAR
1
íonghlanaim
▪an íonghlanaim?
▪ní íonghlanaim
2
íonghlanann tú
▪an íonghlanann tú?
▪ní íonghlanann tú
3
íonghlanann sé (MASC.)
▪an íonghlanann sé?
▪ní íonghlanann sé
íonghlanann sí (FEM.)
▪an íonghlanann sí?
▪ní íonghlanann sí
PLURAL
1
íonghlanaimid
▪an íonghlanaimid?
▪ní íonghlanaimid
íonghlanann muid
▪an íonghlanann muid?
▪ní íonghlanann muid
2
íonghlanann sibh
▪an íonghlanann sibh?
▪ní íonghlanann sibh
3
íonghlanann siad
▪an íonghlanann siad?
▪ní íonghlanann siad
PASSIVE
íonghlantar
▪an íonghlantar?
▪ní íonghlantar
SINGULAR
1
íonghlanfaidh mé
▪an íonghlanfaidh mé?
▪ní íonghlanfaidh mé
2
íonghlanfaidh tú
▪an íonghlanfaidh tú?
▪ní íonghlanfaidh tú
3
íonghlanfaidh sé (MASC.)
▪an íonghlanfaidh sé?
▪ní íonghlanfaidh sé
íonghlanfaidh sí (FEM.)
▪an íonghlanfaidh sí?
▪ní íonghlanfaidh sí
PLURAL
1
íonghlanfaimid
▪an íonghlanfaimid?
▪ní íonghlanfaimid
íonghlanfaidh muid
▪an íonghlanfaidh muid?
▪ní íonghlanfaidh muid
2
íonghlanfaidh sibh
▪an íonghlanfaidh sibh?
▪ní íonghlanfaidh sibh
3
íonghlanfaidh siad
▪an íonghlanfaidh siad?
▪ní íonghlanfaidh siad
PASSIVE
íonghlanfar
▪an íonghlanfar?
▪ní íonghlanfar
SINGULAR
1
d'íonghlanfainn
▪an íonghlanfainn?
▪ní íonghlanfainn
2
d'íonghlanfá
▪an íonghlanfá?
▪ní íonghlanfá
3
d'íonghlanfadh sé (MASC.)
▪an íonghlanfadh sé?
▪ní íonghlanfadh sé
d'íonghlanfadh sí (FEM.)
▪an íonghlanfadh sí?
▪ní íonghlanfadh sí
PLURAL
1
d'íonghlanfaimis
▪an íonghlanfaimis?
▪ní íonghlanfaimis
d'íonghlanfadh muid
▪an íonghlanfadh muid?
▪ní íonghlanfadh muid
2
d'íonghlanfadh sibh
▪an íonghlanfadh sibh?
▪ní íonghlanfadh sibh
3
d'íonghlanfaidís
▪an íonghlanfaidís?
▪ní íonghlanfaidís
d'íonghlanfadh siad
▪an íonghlanfadh siad?
▪ní íonghlanfadh siad
PASSIVE
d'íonghlanfaí
▪an íonghlanfaí?
▪ní íonghlanfaí
SINGULAR
1
d'íonghlanainn
▪an íonghlanainn?
▪ní íonghlanainn
2
d'íonghlantá
▪an íonghlantá?
▪ní íonghlantá
3
d'íonghlanadh sé (MASC.)
▪an íonghlanadh sé?
▪ní íonghlanadh sé
d'íonghlanadh sí (FEM.)
▪an íonghlanadh sí?
▪ní íonghlanadh sí
PLURAL
1
d'íonghlanaimis
▪an íonghlanaimis?
▪ní íonghlanaimis
d'íonghlanadh muid
▪an íonghlanadh muid?
▪ní íonghlanadh muid
2
d'íonghlanadh sibh
▪an íonghlanadh sibh?
▪ní íonghlanadh sibh
3
d'íonghlanaidís
▪an íonghlanaidís?
▪ní íonghlanaidís
d'íonghlanadh siad
▪an íonghlanadh siad?
▪ní íonghlanadh siad
PASSIVE
d'íonghlantaí
▪an íonghlantaí?
▪ní íonghlantaí
SINGULAR
1
íonghlanaim!
▪ná híonghlanaim!
2
íonghlan!
▪ná híonghlan!
3
íonghlanadh sé! (MASC.)
▪ná híonghlanadh sé!
íonghlanadh sí! (FEM.)
▪ná híonghlanadh sí!
PLURAL
1
íonghlanaimis!
▪ná híonghlanaimis!
íonghlanadh muid!
▪ná híonghlanadh muid!
2
íonghlanaigí!
▪ná híonghlanaigí!
3
íonghlanaidís!
▪ná híonghlanaidís!
íonghlanadh siad!
▪ná híonghlanadh siad!
PASSIVE
íonghlantar!
▪ná híonghlantar!
SINGULAR
1
go n-íonghlana mé
▪nár íonghlana mé
2
go n-íonghlana tú
▪nár íonghlana tú
3
go n-íonghlana sé (MASC.)
▪nár íonghlana sé
go n-íonghlana sí (FEM.)
▪nár íonghlana sí
PLURAL
1
go n-íonghlanaimid
▪nár íonghlanaimid
go n-íonghlana muid
▪nár íonghlana muid
2
go n-íonghlana sibh
▪nár íonghlana sibh
3
go n-íonghlana siad
▪nár íonghlana siad
PASSIVE
go n-íonghlantar
▪nár íonghlantar
