Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athchomhair

VERB

VERBAL NOUN

athchomhaireamh

VERBAL ADJECTIVE

athchomhairthe

SINGULAR

1
d'athchomhair mé
ar athchomhair mé?
níor athchomhair mé
2
d'athchomhair tú
ar athchomhair tú?
níor athchomhair tú
3
d'athchomhair sé (MASC.)
ar athchomhair sé?
níor athchomhair sé
d'athchomhair sí (FEM.)
ar athchomhair sí?
níor athchomhair sí

PLURAL

1
d'athchomhaireamar
ar athchomhaireamar?
níor athchomhaireamar
d'athchomhair muid
ar athchomhair muid?
níor athchomhair muid
2
d'athchomhair sibh
ar athchomhair sibh?
níor athchomhair sibh
3
d'athchomhair siad
ar athchomhair siad?
níor athchomhair siad
d'athchomhaireadar
ar athchomhaireadar?
níor athchomhaireadar

PASSIVE

athchomhaireadh
ar athchomhaireadh?
níor athchomhaireadh

SINGULAR

1
athchomhairim
an athchomhairim?
ní athchomhairim
2
athchomhaireann tú
an athchomhaireann tú?
ní athchomhaireann tú
3
athchomhaireann sé (MASC.)
an athchomhaireann sé?
ní athchomhaireann sé
athchomhaireann sí (FEM.)
an athchomhaireann sí?
ní athchomhaireann sí

PLURAL

1
athchomhairimid
an athchomhairimid?
ní athchomhairimid
athchomhaireann muid
an athchomhaireann muid?
ní athchomhaireann muid
2
athchomhaireann sibh
an athchomhaireann sibh?
ní athchomhaireann sibh
3
athchomhaireann siad
an athchomhaireann siad?
ní athchomhaireann siad

PASSIVE

athchomhairtear
an athchomhairtear?
ní athchomhairtear

SINGULAR

1
athchomhairfidh mé
an athchomhairfidh mé?
ní athchomhairfidh mé
2
athchomhairfidh tú
an athchomhairfidh tú?
ní athchomhairfidh tú
3
athchomhairfidh sé (MASC.)
an athchomhairfidh sé?
ní athchomhairfidh sé
athchomhairfidh sí (FEM.)
an athchomhairfidh sí?
ní athchomhairfidh sí

PLURAL

1
athchomhairfimid
an athchomhairfimid?
ní athchomhairfimid
athchomhairfidh muid
an athchomhairfidh muid?
ní athchomhairfidh muid
2
athchomhairfidh sibh
an athchomhairfidh sibh?
ní athchomhairfidh sibh
3
athchomhairfidh siad
an athchomhairfidh siad?
ní athchomhairfidh siad

PASSIVE

athchomhairfear
an athchomhairfear?
ní athchomhairfear

SINGULAR

1
d'athchomhairfinn
an athchomhairfinn?
ní athchomhairfinn
2
d'athchomhairfeá
an athchomhairfeá?
ní athchomhairfeá
3
d'athchomhairfeadh sé (MASC.)
an athchomhairfeadh sé?
ní athchomhairfeadh sé
d'athchomhairfeadh sí (FEM.)
an athchomhairfeadh sí?
ní athchomhairfeadh sí

PLURAL

1
d'athchomhairfimis
an athchomhairfimis?
ní athchomhairfimis
d'athchomhairfeadh muid
an athchomhairfeadh muid?
ní athchomhairfeadh muid
2
d'athchomhairfeadh sibh
an athchomhairfeadh sibh?
ní athchomhairfeadh sibh
3
d'athchomhairfidís
an athchomhairfidís?
ní athchomhairfidís
d'athchomhairfeadh siad
an athchomhairfeadh siad?
ní athchomhairfeadh siad

PASSIVE

d'athchomhairfí
an athchomhairfí?
ní athchomhairfí

SINGULAR

1
d'athchomhairinn
an athchomhairinn?
ní athchomhairinn
2
d'athchomhairteá
an athchomhairteá?
ní athchomhairteá
3
d'athchomhaireadh sé (MASC.)
an athchomhaireadh sé?
ní athchomhaireadh sé
d'athchomhaireadh sí (FEM.)
an athchomhaireadh sí?
ní athchomhaireadh sí

PLURAL

1
d'athchomhairimis
an athchomhairimis?
ní athchomhairimis
d'athchomhaireadh muid
an athchomhaireadh muid?
ní athchomhaireadh muid
2
d'athchomhaireadh sibh
an athchomhaireadh sibh?
ní athchomhaireadh sibh
3
d'athchomhairidís
an athchomhairidís?
ní athchomhairidís
d'athchomhaireadh siad
an athchomhaireadh siad?
ní athchomhaireadh siad

PASSIVE

d'athchomhairtí
an athchomhairtí?
ní athchomhairtí

SINGULAR

1
athchomhairim!
ná hathchomhairim!
2
athchomhair!
ná hathchomhair!
3
athchomhaireadh sé! (MASC.)
ná hathchomhaireadh sé!
athchomhaireadh sí! (FEM.)
ná hathchomhaireadh sí!

PLURAL

1
athchomhairimis!
ná hathchomhairimis!
athchomhaireadh muid!
ná hathchomhaireadh muid!
2
athchomhairigí!
ná hathchomhairigí!
3
athchomhairidís!
ná hathchomhairidís!
athchomhaireadh siad!
ná hathchomhaireadh siad!

PASSIVE

athchomhairtear!
ná hathchomhairtear!

SINGULAR

1
go n-athchomhaire mé
nár athchomhaire mé
2
go n-athchomhaire tú
nár athchomhaire tú
3
go n-athchomhaire sé (MASC.)
nár athchomhaire sé
go n-athchomhaire sí (FEM.)
nár athchomhaire sí

PLURAL

1
go n-athchomhairimid
nár athchomhairimid
go n-athchomhaire muid
nár athchomhaire muid
2
go n-athchomhaire sibh
nár athchomhaire sibh
3
go n-athchomhaire siad
nár athchomhaire siad

PASSIVE

go n-athchomhairtear
nár athchomhairtear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News