Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: barrchos · braosc · briosc
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

barrloisc

VERB

VERBAL NOUN

barrloscadh

VERBAL ADJECTIVE

barrloiscthe

SINGULAR

1
bharrloisc mé
ar bharrloisc mé?
níor bharrloisc mé
2
bharrloisc tú
ar bharrloisc tú?
níor bharrloisc tú
3
bharrloisc sé (MASC.)
ar bharrloisc sé?
níor bharrloisc sé
bharrloisc sí (FEM.)
ar bharrloisc sí?
níor bharrloisc sí

PLURAL

1
bharrloisceamar
ar bharrloisceamar?
níor bharrloisceamar
bharrloisc muid
ar bharrloisc muid?
níor bharrloisc muid
2
bharrloisc sibh
ar bharrloisc sibh?
níor bharrloisc sibh
3
bharrloisc siad
ar bharrloisc siad?
níor bharrloisc siad
bharrloisceadar
ar bharrloisceadar?
níor bharrloisceadar

PASSIVE

barrloisceadh
ar barrloisceadh?
níor barrloisceadh

SINGULAR

1
barrloiscim
an mbarrloiscim?
ní bharrloiscim
2
barrloisceann tú
an mbarrloisceann tú?
ní bharrloisceann tú
3
barrloisceann sé (MASC.)
an mbarrloisceann sé?
ní bharrloisceann sé
barrloisceann sí (FEM.)
an mbarrloisceann sí?
ní bharrloisceann sí

PLURAL

1
barrloiscimid
an mbarrloiscimid?
ní bharrloiscimid
barrloisceann muid
an mbarrloisceann muid?
ní bharrloisceann muid
2
barrloisceann sibh
an mbarrloisceann sibh?
ní bharrloisceann sibh
3
barrloisceann siad
an mbarrloisceann siad?
ní bharrloisceann siad

PASSIVE

barrloisctear
an mbarrloisctear?
ní bharrloisctear

SINGULAR

1
barrloiscfidh mé
an mbarrloiscfidh mé?
ní bharrloiscfidh mé
2
barrloiscfidh tú
an mbarrloiscfidh tú?
ní bharrloiscfidh tú
3
barrloiscfidh sé (MASC.)
an mbarrloiscfidh sé?
ní bharrloiscfidh sé
barrloiscfidh sí (FEM.)
an mbarrloiscfidh sí?
ní bharrloiscfidh sí

PLURAL

1
barrloiscfimid
an mbarrloiscfimid?
ní bharrloiscfimid
barrloiscfidh muid
an mbarrloiscfidh muid?
ní bharrloiscfidh muid
2
barrloiscfidh sibh
an mbarrloiscfidh sibh?
ní bharrloiscfidh sibh
3
barrloiscfidh siad
an mbarrloiscfidh siad?
ní bharrloiscfidh siad

PASSIVE

barrloiscfear
an mbarrloiscfear?
ní bharrloiscfear

SINGULAR

1
bharrloiscfinn
an mbarrloiscfinn?
ní bharrloiscfinn
2
bharrloiscfeá
an mbarrloiscfeá?
ní bharrloiscfeá
3
bharrloiscfeadh sé (MASC.)
an mbarrloiscfeadh sé?
ní bharrloiscfeadh sé
bharrloiscfeadh sí (FEM.)
an mbarrloiscfeadh sí?
ní bharrloiscfeadh sí

PLURAL

1
bharrloiscfimis
an mbarrloiscfimis?
ní bharrloiscfimis
bharrloiscfeadh muid
an mbarrloiscfeadh muid?
ní bharrloiscfeadh muid
2
bharrloiscfeadh sibh
an mbarrloiscfeadh sibh?
ní bharrloiscfeadh sibh
3
bharrloiscfidís
an mbarrloiscfidís?
ní bharrloiscfidís
bharrloiscfeadh siad
an mbarrloiscfeadh siad?
ní bharrloiscfeadh siad

PASSIVE

bharrloiscfí
an mbarrloiscfí?
ní bharrloiscfí

SINGULAR

1
bharrloiscinn
an mbarrloiscinn?
ní bharrloiscinn
2
bharrloiscteá
an mbarrloiscteá?
ní bharrloiscteá
3
bharrloisceadh sé (MASC.)
an mbarrloisceadh sé?
ní bharrloisceadh sé
bharrloisceadh sí (FEM.)
an mbarrloisceadh sí?
ní bharrloisceadh sí

PLURAL

1
bharrloiscimis
an mbarrloiscimis?
ní bharrloiscimis
bharrloisceadh muid
an mbarrloisceadh muid?
ní bharrloisceadh muid
2
bharrloisceadh sibh
an mbarrloisceadh sibh?
ní bharrloisceadh sibh
3
bharrloiscidís
an mbarrloiscidís?
ní bharrloiscidís
bharrloisceadh siad
an mbarrloisceadh siad?
ní bharrloisceadh siad

PASSIVE

bharrloisctí
an mbarrloisctí?
ní bharrloisctí

SINGULAR

1
barrloiscim!
ná barrloiscim!
2
barrloisc!
ná barrloisc!
3
barrloisceadh sé! (MASC.)
ná barrloisceadh sé!
barrloisceadh sí! (FEM.)
ná barrloisceadh sí!

PLURAL

1
barrloiscimis!
ná barrloiscimis!
barrloisceadh muid!
ná barrloisceadh muid!
2
barrloiscigí!
ná barrloiscigí!
3
barrloiscidís!
ná barrloiscidís!
barrloisceadh siad!
ná barrloisceadh siad!

PASSIVE

barrloisctear!
ná barrloisctear!

SINGULAR

1
go mbarrloisce mé
nár bharrloisce mé
2
go mbarrloisce tú
nár bharrloisce tú
3
go mbarrloisce sé (MASC.)
nár bharrloisce sé
go mbarrloisce sí (FEM.)
nár bharrloisce sí

PLURAL

1
go mbarrloiscimid
nár bharrloiscimid
go mbarrloisce muid
nár bharrloisce muid
2
go mbarrloisce sibh
nár bharrloisce sibh
3
go mbarrloisce siad
nár bharrloisce siad

PASSIVE

go mbarrloisctear
nár bharrloisctear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News