Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: begin · begonia · beoigh · bogie · bog-pine
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

beoghoin

VERB

VERBAL NOUN

beoghoin

VERBAL ADJECTIVE

beoghonta

SINGULAR

1
bheoghoin mé
ar bheoghoin mé?
níor bheoghoin mé
2
bheoghoin tú
ar bheoghoin tú?
níor bheoghoin tú
3
bheoghoin sé (MASC.)
ar bheoghoin sé?
níor bheoghoin sé
bheoghoin sí (FEM.)
ar bheoghoin sí?
níor bheoghoin sí

PLURAL

1
bheoghoineamar
ar bheoghoineamar?
níor bheoghoineamar
bheoghoin muid
ar bheoghoin muid?
níor bheoghoin muid
2
bheoghoin sibh
ar bheoghoin sibh?
níor bheoghoin sibh
3
bheoghoin siad
ar bheoghoin siad?
níor bheoghoin siad
bheoghoineadar
ar bheoghoineadar?
níor bheoghoineadar

PASSIVE

beoghoineadh
ar beoghoineadh?
níor beoghoineadh

SINGULAR

1
beoghoinim
an mbeoghoinim?
ní bheoghoinim
2
beoghoineann tú
an mbeoghoineann tú?
ní bheoghoineann tú
3
beoghoineann sé (MASC.)
an mbeoghoineann sé?
ní bheoghoineann sé
beoghoineann sí (FEM.)
an mbeoghoineann sí?
ní bheoghoineann sí

PLURAL

1
beoghoinimid
an mbeoghoinimid?
ní bheoghoinimid
beoghoineann muid
an mbeoghoineann muid?
ní bheoghoineann muid
2
beoghoineann sibh
an mbeoghoineann sibh?
ní bheoghoineann sibh
3
beoghoineann siad
an mbeoghoineann siad?
ní bheoghoineann siad

PASSIVE

beoghointear
an mbeoghointear?
ní bheoghointear

SINGULAR

1
beoghoinfidh mé
an mbeoghoinfidh mé?
ní bheoghoinfidh mé
2
beoghoinfidh tú
an mbeoghoinfidh tú?
ní bheoghoinfidh tú
3
beoghoinfidh sé (MASC.)
an mbeoghoinfidh sé?
ní bheoghoinfidh sé
beoghoinfidh sí (FEM.)
an mbeoghoinfidh sí?
ní bheoghoinfidh sí

PLURAL

1
beoghoinfimid
an mbeoghoinfimid?
ní bheoghoinfimid
beoghoinfidh muid
an mbeoghoinfidh muid?
ní bheoghoinfidh muid
2
beoghoinfidh sibh
an mbeoghoinfidh sibh?
ní bheoghoinfidh sibh
3
beoghoinfidh siad
an mbeoghoinfidh siad?
ní bheoghoinfidh siad

PASSIVE

beoghoinfear
an mbeoghoinfear?
ní bheoghoinfear

SINGULAR

1
bheoghoinfinn
an mbeoghoinfinn?
ní bheoghoinfinn
2
bheoghoinfeá
an mbeoghoinfeá?
ní bheoghoinfeá
3
bheoghoinfeadh sé (MASC.)
an mbeoghoinfeadh sé?
ní bheoghoinfeadh sé
bheoghoinfeadh sí (FEM.)
an mbeoghoinfeadh sí?
ní bheoghoinfeadh sí

PLURAL

1
bheoghoinfimis
an mbeoghoinfimis?
ní bheoghoinfimis
bheoghoinfeadh muid
an mbeoghoinfeadh muid?
ní bheoghoinfeadh muid
2
bheoghoinfeadh sibh
an mbeoghoinfeadh sibh?
ní bheoghoinfeadh sibh
3
bheoghoinfidís
an mbeoghoinfidís?
ní bheoghoinfidís
bheoghoinfeadh siad
an mbeoghoinfeadh siad?
ní bheoghoinfeadh siad

PASSIVE

bheoghoinfí
an mbeoghoinfí?
ní bheoghoinfí

SINGULAR

1
bheoghoininn
an mbeoghoininn?
ní bheoghoininn
2
bheoghointeá
an mbeoghointeá?
ní bheoghointeá
3
bheoghoineadh sé (MASC.)
an mbeoghoineadh sé?
ní bheoghoineadh sé
bheoghoineadh sí (FEM.)
an mbeoghoineadh sí?
ní bheoghoineadh sí

PLURAL

1
bheoghoinimis
an mbeoghoinimis?
ní bheoghoinimis
bheoghoineadh muid
an mbeoghoineadh muid?
ní bheoghoineadh muid
2
bheoghoineadh sibh
an mbeoghoineadh sibh?
ní bheoghoineadh sibh
3
bheoghoinidís
an mbeoghoinidís?
ní bheoghoinidís
bheoghoineadh siad
an mbeoghoineadh siad?
ní bheoghoineadh siad

PASSIVE

bheoghointí
an mbeoghointí?
ní bheoghointí

SINGULAR

1
beoghoinim!
ná beoghoinim!
2
beoghoin!
ná beoghoin!
3
beoghoineadh sé! (MASC.)
ná beoghoineadh sé!
beoghoineadh sí! (FEM.)
ná beoghoineadh sí!

PLURAL

1
beoghoinimis!
ná beoghoinimis!
beoghoineadh muid!
ná beoghoineadh muid!
2
beoghoinigí!
ná beoghoinigí!
3
beoghoinidís!
ná beoghoinidís!
beoghoineadh siad!
ná beoghoineadh siad!

PASSIVE

beoghointear!
ná beoghointear!

SINGULAR

1
go mbeoghoine mé
nár bheoghoine mé
2
go mbeoghoine tú
nár bheoghoine tú
3
go mbeoghoine sé (MASC.)
nár bheoghoine sé
go mbeoghoine sí (FEM.)
nár bheoghoine sí

PLURAL

1
go mbeoghoinimid
nár bheoghoinimid
go mbeoghoine muid
nár bheoghoine muid
2
go mbeoghoine sibh
nár bheoghoine sibh
3
go mbeoghoine siad
nár bheoghoine siad

PASSIVE

go mbeoghointear
nár bheoghointear

beoghoin

NOUN
FEMININE

Singular

NOMINATIVE

beoghoin
an bheoghoin

GENITIVE

beoghona
na beoghona

Plural

NOMINATIVE

beoghonta
na beoghonta

GENITIVE

beoghonta
na mbeoghonta
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News