Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: baiceáil · graibeáil · rigeáil · braigléir · ráibeáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

braigeáil

VERB

VERBAL NOUN

braigeáil

VERBAL ADJECTIVE

braigeáilte

SINGULAR

1
bhraigeáil mé
ar bhraigeáil mé?
níor bhraigeáil mé
2
bhraigeáil tú
ar bhraigeáil tú?
níor bhraigeáil tú
3
bhraigeáil sé (MASC.)
ar bhraigeáil sé?
níor bhraigeáil sé
bhraigeáil sí (FEM.)
ar bhraigeáil sí?
níor bhraigeáil sí

PLURAL

1
bhraigeálamar
ar bhraigeálamar?
níor bhraigeálamar
bhraigeáil muid
ar bhraigeáil muid?
níor bhraigeáil muid
2
bhraigeáil sibh
ar bhraigeáil sibh?
níor bhraigeáil sibh
3
bhraigeáil siad
ar bhraigeáil siad?
níor bhraigeáil siad
bhraigeáladar
ar bhraigeáladar?
níor bhraigeáladar

PASSIVE

braigeáladh
ar braigeáladh?
níor braigeáladh

SINGULAR

1
braigeálaim
an mbraigeálaim?
ní bhraigeálaim
2
braigeálann tú
an mbraigeálann tú?
ní bhraigeálann tú
3
braigeálann sé (MASC.)
an mbraigeálann sé?
ní bhraigeálann sé
braigeálann sí (FEM.)
an mbraigeálann sí?
ní bhraigeálann sí

PLURAL

1
braigeálaimid
an mbraigeálaimid?
ní bhraigeálaimid
braigeálann muid
an mbraigeálann muid?
ní bhraigeálann muid
2
braigeálann sibh
an mbraigeálann sibh?
ní bhraigeálann sibh
3
braigeálann siad
an mbraigeálann siad?
ní bhraigeálann siad

PASSIVE

braigeáiltear
an mbraigeáiltear?
ní bhraigeáiltear

SINGULAR

1
braigeálfaidh mé
an mbraigeálfaidh mé?
ní bhraigeálfaidh mé
2
braigeálfaidh tú
an mbraigeálfaidh tú?
ní bhraigeálfaidh tú
3
braigeálfaidh sé (MASC.)
an mbraigeálfaidh sé?
ní bhraigeálfaidh sé
braigeálfaidh sí (FEM.)
an mbraigeálfaidh sí?
ní bhraigeálfaidh sí

PLURAL

1
braigeálfaimid
an mbraigeálfaimid?
ní bhraigeálfaimid
braigeálfaidh muid
an mbraigeálfaidh muid?
ní bhraigeálfaidh muid
2
braigeálfaidh sibh
an mbraigeálfaidh sibh?
ní bhraigeálfaidh sibh
3
braigeálfaidh siad
an mbraigeálfaidh siad?
ní bhraigeálfaidh siad

PASSIVE

braigeálfar
an mbraigeálfar?
ní bhraigeálfar

SINGULAR

1
bhraigeálfainn
an mbraigeálfainn?
ní bhraigeálfainn
2
bhraigeálfá
an mbraigeálfá?
ní bhraigeálfá
3
bhraigeálfadh sé (MASC.)
an mbraigeálfadh sé?
ní bhraigeálfadh sé
bhraigeálfadh sí (FEM.)
an mbraigeálfadh sí?
ní bhraigeálfadh sí

PLURAL

1
bhraigeálfaimis
an mbraigeálfaimis?
ní bhraigeálfaimis
bhraigeálfadh muid
an mbraigeálfadh muid?
ní bhraigeálfadh muid
2
bhraigeálfadh sibh
an mbraigeálfadh sibh?
ní bhraigeálfadh sibh
3
bhraigeálfaidís
an mbraigeálfaidís?
ní bhraigeálfaidís
bhraigeálfadh siad
an mbraigeálfadh siad?
ní bhraigeálfadh siad

PASSIVE

bhraigeálfaí
an mbraigeálfaí?
ní bhraigeálfaí

SINGULAR

1
bhraigeálainn
an mbraigeálainn?
ní bhraigeálainn
2
bhraigeáilteá
an mbraigeáilteá?
ní bhraigeáilteá
3
bhraigeáladh sé (MASC.)
an mbraigeáladh sé?
ní bhraigeáladh sé
bhraigeáladh sí (FEM.)
an mbraigeáladh sí?
ní bhraigeáladh sí

PLURAL

1
bhraigeálaimis
an mbraigeálaimis?
ní bhraigeálaimis
bhraigeáladh muid
an mbraigeáladh muid?
ní bhraigeáladh muid
2
bhraigeáladh sibh
an mbraigeáladh sibh?
ní bhraigeáladh sibh
3
bhraigeálaidís
an mbraigeálaidís?
ní bhraigeálaidís
bhraigeáladh siad
an mbraigeáladh siad?
ní bhraigeáladh siad

PASSIVE

bhraigeáiltí
an mbraigeáiltí?
ní bhraigeáiltí

SINGULAR

1
braigeálaim!
ná braigeálaim!
2
braigeáil!
ná braigeáil!
3
braigeáladh sé! (MASC.)
ná braigeáladh sé!
braigeáladh sí! (FEM.)
ná braigeáladh sí!

PLURAL

1
braigeálaimis!
ná braigeálaimis!
braigeáladh muid!
ná braigeáladh muid!
2
braigeálaigí!
ná braigeálaigí!
3
braigeálaidís!
ná braigeálaidís!
braigeáladh siad!
ná braigeáladh siad!

PASSIVE

braigeáiltear!
ná braigeáiltear!

SINGULAR

1
go mbraigeála mé
nár bhraigeála mé
2
go mbraigeála tú
nár bhraigeála tú
3
go mbraigeála sé (MASC.)
nár bhraigeála sé
go mbraigeála sí (FEM.)
nár bhraigeála sí

PLURAL

1
go mbraigeálaimid
nár bhraigeálaimid
go mbraigeála muid
nár bhraigeála muid
2
go mbraigeála sibh
nár bhraigeála sibh
3
go mbraigeála siad
nár bhraigeála siad

PASSIVE

go mbraigeáiltear
nár bhraigeáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News