Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athchuardach · bruthcharraig
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

brathchuardaigh

VERB

VERBAL NOUN

brathchuardú

VERBAL ADJECTIVE

brathchuardaithe

SINGULAR

1
bhrathchuardaigh mé
ar bhrathchuardaigh mé?
níor bhrathchuardaigh mé
2
bhrathchuardaigh tú
ar bhrathchuardaigh tú?
níor bhrathchuardaigh tú
3
bhrathchuardaigh sé (MASC.)
ar bhrathchuardaigh sé?
níor bhrathchuardaigh sé
bhrathchuardaigh sí (FEM.)
ar bhrathchuardaigh sí?
níor bhrathchuardaigh sí

PLURAL

1
bhrathchuardaíomar
ar bhrathchuardaíomar?
níor bhrathchuardaíomar
bhrathchuardaigh muid
ar bhrathchuardaigh muid?
níor bhrathchuardaigh muid
2
bhrathchuardaigh sibh
ar bhrathchuardaigh sibh?
níor bhrathchuardaigh sibh
3
bhrathchuardaigh siad
ar bhrathchuardaigh siad?
níor bhrathchuardaigh siad
bhrathchuardaíodar
ar bhrathchuardaíodar?
níor bhrathchuardaíodar

PASSIVE

brathchuardaíodh
ar brathchuardaíodh?
níor brathchuardaíodh

SINGULAR

1
brathchuardaím
an mbrathchuardaím?
ní bhrathchuardaím
2
brathchuardaíonn tú
an mbrathchuardaíonn tú?
ní bhrathchuardaíonn tú
3
brathchuardaíonn sé (MASC.)
an mbrathchuardaíonn sé?
ní bhrathchuardaíonn sé
brathchuardaíonn sí (FEM.)
an mbrathchuardaíonn sí?
ní bhrathchuardaíonn sí

PLURAL

1
brathchuardaímid
an mbrathchuardaímid?
ní bhrathchuardaímid
brathchuardaíonn muid
an mbrathchuardaíonn muid?
ní bhrathchuardaíonn muid
2
brathchuardaíonn sibh
an mbrathchuardaíonn sibh?
ní bhrathchuardaíonn sibh
3
brathchuardaíonn siad
an mbrathchuardaíonn siad?
ní bhrathchuardaíonn siad

PASSIVE

brathchuardaítear
an mbrathchuardaítear?
ní bhrathchuardaítear

SINGULAR

1
brathchuardóidh mé
an mbrathchuardóidh mé?
ní bhrathchuardóidh mé
2
brathchuardóidh tú
an mbrathchuardóidh tú?
ní bhrathchuardóidh tú
3
brathchuardóidh sé (MASC.)
an mbrathchuardóidh sé?
ní bhrathchuardóidh sé
brathchuardóidh sí (FEM.)
an mbrathchuardóidh sí?
ní bhrathchuardóidh sí

PLURAL

1
brathchuardóimid
an mbrathchuardóimid?
ní bhrathchuardóimid
brathchuardóidh muid
an mbrathchuardóidh muid?
ní bhrathchuardóidh muid
2
brathchuardóidh sibh
an mbrathchuardóidh sibh?
ní bhrathchuardóidh sibh
3
brathchuardóidh siad
an mbrathchuardóidh siad?
ní bhrathchuardóidh siad

PASSIVE

brathchuardófar
an mbrathchuardófar?
ní bhrathchuardófar

SINGULAR

1
bhrathchuardóinn
an mbrathchuardóinn?
ní bhrathchuardóinn
2
bhrathchuardófá
an mbrathchuardófá?
ní bhrathchuardófá
3
bhrathchuardódh sé (MASC.)
an mbrathchuardódh sé?
ní bhrathchuardódh sé
bhrathchuardódh sí (FEM.)
an mbrathchuardódh sí?
ní bhrathchuardódh sí

PLURAL

1
bhrathchuardóimis
an mbrathchuardóimis?
ní bhrathchuardóimis
bhrathchuardódh muid
an mbrathchuardódh muid?
ní bhrathchuardódh muid
2
bhrathchuardódh sibh
an mbrathchuardódh sibh?
ní bhrathchuardódh sibh
3
bhrathchuardóidís
an mbrathchuardóidís?
ní bhrathchuardóidís
bhrathchuardódh siad
an mbrathchuardódh siad?
ní bhrathchuardódh siad

PASSIVE

bhrathchuardófaí
an mbrathchuardófaí?
ní bhrathchuardófaí

SINGULAR

1
bhrathchuardaínn
an mbrathchuardaínn?
ní bhrathchuardaínn
2
bhrathchuardaíteá
an mbrathchuardaíteá?
ní bhrathchuardaíteá
3
bhrathchuardaíodh sé (MASC.)
an mbrathchuardaíodh sé?
ní bhrathchuardaíodh sé
bhrathchuardaíodh sí (FEM.)
an mbrathchuardaíodh sí?
ní bhrathchuardaíodh sí

PLURAL

1
bhrathchuardaímis
an mbrathchuardaímis?
ní bhrathchuardaímis
bhrathchuardaíodh muid
an mbrathchuardaíodh muid?
ní bhrathchuardaíodh muid
2
bhrathchuardaíodh sibh
an mbrathchuardaíodh sibh?
ní bhrathchuardaíodh sibh
3
bhrathchuardaídís
an mbrathchuardaídís?
ní bhrathchuardaídís
bhrathchuardaíodh siad
an mbrathchuardaíodh siad?
ní bhrathchuardaíodh siad

PASSIVE

bhrathchuardaítí
an mbrathchuardaítí?
ní bhrathchuardaítí

SINGULAR

1
brathchuardaím!
ná brathchuardaím!
2
brathchuardaigh!
ná brathchuardaigh!
3
brathchuardaíodh sé! (MASC.)
ná brathchuardaíodh sé!
brathchuardaíodh sí! (FEM.)
ná brathchuardaíodh sí!

PLURAL

1
brathchuardaímis!
ná brathchuardaímis!
brathchuardaíodh muid!
ná brathchuardaíodh muid!
2
brathchuardaígí!
ná brathchuardaígí!
3
brathchuardaídís!
ná brathchuardaídís!
brathchuardaíodh siad!
ná brathchuardaíodh siad!

PASSIVE

brathchuardaítear!
ná brathchuardaítear!

SINGULAR

1
go mbrathchuardaí mé
nár bhrathchuardaí mé
2
go mbrathchuardaí tú
nár bhrathchuardaí tú
3
go mbrathchuardaí sé (MASC.)
nár bhrathchuardaí sé
go mbrathchuardaí sí (FEM.)
nár bhrathchuardaí sí

PLURAL

1
go mbrathchuardaímid
nár bhrathchuardaímid
go mbrathchuardaí muid
nár bhrathchuardaí muid
2
go mbrathchuardaí sibh
nár bhrathchuardaí sibh
3
go mbrathchuardaí siad
nár bhrathchuardaí siad

PASSIVE

go mbrathchuardaítear
nár bhrathchuardaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News