Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cionroinnt · mionroinn · mionroinnt · coróinn · inroinnt
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

cionroinn

VERB

VERBAL NOUN

cionroinnt

VERBAL ADJECTIVE

cionroinnte

SINGULAR

1
chionroinn mé
ar chionroinn mé?
níor chionroinn mé
2
chionroinn tú
ar chionroinn tú?
níor chionroinn tú
3
chionroinn sé (MASC.)
ar chionroinn sé?
níor chionroinn sé
chionroinn sí (FEM.)
ar chionroinn sí?
níor chionroinn sí

PLURAL

1
chionroinneamar
ar chionroinneamar?
níor chionroinneamar
chionroinn muid
ar chionroinn muid?
níor chionroinn muid
2
chionroinn sibh
ar chionroinn sibh?
níor chionroinn sibh
3
chionroinn siad
ar chionroinn siad?
níor chionroinn siad
chionroinneadar
ar chionroinneadar?
níor chionroinneadar

PASSIVE

cionroinneadh
ar cionroinneadh?
níor cionroinneadh

SINGULAR

1
cionroinnim
an gcionroinnim?
ní chionroinnim
2
cionroinneann tú
an gcionroinneann tú?
ní chionroinneann tú
3
cionroinneann sé (MASC.)
an gcionroinneann sé?
ní chionroinneann sé
cionroinneann sí (FEM.)
an gcionroinneann sí?
ní chionroinneann sí

PLURAL

1
cionroinnimid
an gcionroinnimid?
ní chionroinnimid
cionroinneann muid
an gcionroinneann muid?
ní chionroinneann muid
2
cionroinneann sibh
an gcionroinneann sibh?
ní chionroinneann sibh
3
cionroinneann siad
an gcionroinneann siad?
ní chionroinneann siad

PASSIVE

cionroinntear
an gcionroinntear?
ní chionroinntear

SINGULAR

1
cionroinnfidh mé
an gcionroinnfidh mé?
ní chionroinnfidh mé
2
cionroinnfidh tú
an gcionroinnfidh tú?
ní chionroinnfidh tú
3
cionroinnfidh sé (MASC.)
an gcionroinnfidh sé?
ní chionroinnfidh sé
cionroinnfidh sí (FEM.)
an gcionroinnfidh sí?
ní chionroinnfidh sí

PLURAL

1
cionroinnfimid
an gcionroinnfimid?
ní chionroinnfimid
cionroinnfidh muid
an gcionroinnfidh muid?
ní chionroinnfidh muid
2
cionroinnfidh sibh
an gcionroinnfidh sibh?
ní chionroinnfidh sibh
3
cionroinnfidh siad
an gcionroinnfidh siad?
ní chionroinnfidh siad

PASSIVE

cionroinnfear
an gcionroinnfear?
ní chionroinnfear

SINGULAR

1
chionroinnfinn
an gcionroinnfinn?
ní chionroinnfinn
2
chionroinnfeá
an gcionroinnfeá?
ní chionroinnfeá
3
chionroinnfeadh sé (MASC.)
an gcionroinnfeadh sé?
ní chionroinnfeadh sé
chionroinnfeadh sí (FEM.)
an gcionroinnfeadh sí?
ní chionroinnfeadh sí

PLURAL

1
chionroinnfimis
an gcionroinnfimis?
ní chionroinnfimis
chionroinnfeadh muid
an gcionroinnfeadh muid?
ní chionroinnfeadh muid
2
chionroinnfeadh sibh
an gcionroinnfeadh sibh?
ní chionroinnfeadh sibh
3
chionroinnfidís
an gcionroinnfidís?
ní chionroinnfidís
chionroinnfeadh siad
an gcionroinnfeadh siad?
ní chionroinnfeadh siad

PASSIVE

chionroinnfí
an gcionroinnfí?
ní chionroinnfí

SINGULAR

1
chionroinninn
an gcionroinninn?
ní chionroinninn
2
chionroinnteá
an gcionroinnteá?
ní chionroinnteá
3
chionroinneadh sé (MASC.)
an gcionroinneadh sé?
ní chionroinneadh sé
chionroinneadh sí (FEM.)
an gcionroinneadh sí?
ní chionroinneadh sí

PLURAL

1
chionroinnimis
an gcionroinnimis?
ní chionroinnimis
chionroinneadh muid
an gcionroinneadh muid?
ní chionroinneadh muid
2
chionroinneadh sibh
an gcionroinneadh sibh?
ní chionroinneadh sibh
3
chionroinnidís
an gcionroinnidís?
ní chionroinnidís
chionroinneadh siad
an gcionroinneadh siad?
ní chionroinneadh siad

PASSIVE

chionroinntí
an gcionroinntí?
ní chionroinntí

SINGULAR

1
cionroinnim!
ná cionroinnim!
2
cionroinn!
ná cionroinn!
3
cionroinneadh sé! (MASC.)
ná cionroinneadh sé!
cionroinneadh sí! (FEM.)
ná cionroinneadh sí!

PLURAL

1
cionroinnimis!
ná cionroinnimis!
cionroinneadh muid!
ná cionroinneadh muid!
2
cionroinnigí!
ná cionroinnigí!
3
cionroinnidís!
ná cionroinnidís!
cionroinneadh siad!
ná cionroinneadh siad!

PASSIVE

cionroinntear!
ná cionroinntear!

SINGULAR

1
go gcionroinne mé
nár chionroinne mé
2
go gcionroinne tú
nár chionroinne tú
3
go gcionroinne sé (MASC.)
nár chionroinne sé
go gcionroinne sí (FEM.)
nár chionroinne sí

PLURAL

1
go gcionroinnimid
nár chionroinnimid
go gcionroinne muid
nár chionroinne muid
2
go gcionroinne sibh
nár chionroinne sibh
3
go gcionroinne siad
nár chionroinne siad

PASSIVE

go gcionroinntear
nár chionroinntear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News