Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: criog · niog · cing · cion · cling
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

cniog

VERB

VERBAL NOUN

cniogadh

VERBAL ADJECTIVE

cniogtha

SINGULAR

1
chniog mé
ar chniog mé?
níor chniog mé
2
chniog tú
ar chniog tú?
níor chniog tú
3
chniog sé (MASC.)
ar chniog sé?
níor chniog sé
chniog sí (FEM.)
ar chniog sí?
níor chniog sí

PLURAL

1
chniogamar
ar chniogamar?
níor chniogamar
chniog muid
ar chniog muid?
níor chniog muid
2
chniog sibh
ar chniog sibh?
níor chniog sibh
3
chniog siad
ar chniog siad?
níor chniog siad
chniogadar
ar chniogadar?
níor chniogadar

PASSIVE

cniogadh
ar cniogadh?
níor cniogadh

SINGULAR

1
cniogaim
an gcniogaim?
ní chniogaim
2
cniogann tú
an gcniogann tú?
ní chniogann tú
3
cniogann sé (MASC.)
an gcniogann sé?
ní chniogann sé
cniogann sí (FEM.)
an gcniogann sí?
ní chniogann sí

PLURAL

1
cniogaimid
an gcniogaimid?
ní chniogaimid
cniogann muid
an gcniogann muid?
ní chniogann muid
2
cniogann sibh
an gcniogann sibh?
ní chniogann sibh
3
cniogann siad
an gcniogann siad?
ní chniogann siad

PASSIVE

cniogtar
an gcniogtar?
ní chniogtar

SINGULAR

1
cniogfaidh mé
an gcniogfaidh mé?
ní chniogfaidh mé
2
cniogfaidh tú
an gcniogfaidh tú?
ní chniogfaidh tú
3
cniogfaidh sé (MASC.)
an gcniogfaidh sé?
ní chniogfaidh sé
cniogfaidh sí (FEM.)
an gcniogfaidh sí?
ní chniogfaidh sí

PLURAL

1
cniogfaimid
an gcniogfaimid?
ní chniogfaimid
cniogfaidh muid
an gcniogfaidh muid?
ní chniogfaidh muid
2
cniogfaidh sibh
an gcniogfaidh sibh?
ní chniogfaidh sibh
3
cniogfaidh siad
an gcniogfaidh siad?
ní chniogfaidh siad

PASSIVE

cniogfar
an gcniogfar?
ní chniogfar

SINGULAR

1
chniogfainn
an gcniogfainn?
ní chniogfainn
2
chniogfá
an gcniogfá?
ní chniogfá
3
chniogfadh sé (MASC.)
an gcniogfadh sé?
ní chniogfadh sé
chniogfadh sí (FEM.)
an gcniogfadh sí?
ní chniogfadh sí

PLURAL

1
chniogfaimis
an gcniogfaimis?
ní chniogfaimis
chniogfadh muid
an gcniogfadh muid?
ní chniogfadh muid
2
chniogfadh sibh
an gcniogfadh sibh?
ní chniogfadh sibh
3
chniogfaidís
an gcniogfaidís?
ní chniogfaidís
chniogfadh siad
an gcniogfadh siad?
ní chniogfadh siad

PASSIVE

chniogfaí
an gcniogfaí?
ní chniogfaí

SINGULAR

1
chniogainn
an gcniogainn?
ní chniogainn
2
chniogtá
an gcniogtá?
ní chniogtá
3
chniogadh sé (MASC.)
an gcniogadh sé?
ní chniogadh sé
chniogadh sí (FEM.)
an gcniogadh sí?
ní chniogadh sí

PLURAL

1
chniogaimis
an gcniogaimis?
ní chniogaimis
chniogadh muid
an gcniogadh muid?
ní chniogadh muid
2
chniogadh sibh
an gcniogadh sibh?
ní chniogadh sibh
3
chniogaidís
an gcniogaidís?
ní chniogaidís
chniogadh siad
an gcniogadh siad?
ní chniogadh siad

PASSIVE

chniogtaí
an gcniogtaí?
ní chniogtaí

SINGULAR

1
cniogaim!
ná cniogaim!
2
cniog!
ná cniog!
3
cniogadh sé! (MASC.)
ná cniogadh sé!
cniogadh sí! (FEM.)
ná cniogadh sí!

PLURAL

1
cniogaimis!
ná cniogaimis!
cniogadh muid!
ná cniogadh muid!
2
cniogaigí!
ná cniogaigí!
3
cniogaidís!
ná cniogaidís!
cniogadh siad!
ná cniogadh siad!

PASSIVE

cniogtar!
ná cniogtar!

SINGULAR

1
go gcnioga mé
nár chnioga mé
2
go gcnioga tú
nár chnioga tú
3
go gcnioga sé (MASC.)
nár chnioga sé
go gcnioga sí (FEM.)
nár chnioga sí

PLURAL

1
go gcniogaimid
nár chniogaimid
go gcnioga muid
nár chnioga muid
2
go gcnioga sibh
nár chnioga sibh
3
go gcnioga siad
nár chnioga siad

PASSIVE

go gcniogtar
nár chniogtar

cniog

NOUN
MASCULINE

Singular

NOMINATIVE

cniog
an cniog

GENITIVE

cniog
an chniog

Plural

NOMINATIVE

cniogaí
na cniogaí

GENITIVE

cniogaí
na gcniogaí
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News