VERBAL NOUN
cruashádráil
VERBAL ADJECTIVE
cruashádráilte
SINGULAR
1
chruashádráil mé
▪ar chruashádráil mé?
▪níor chruashádráil mé
2
chruashádráil tú
▪ar chruashádráil tú?
▪níor chruashádráil tú
3
chruashádráil sé (MASC.)
▪ar chruashádráil sé?
▪níor chruashádráil sé
chruashádráil sí (FEM.)
▪ar chruashádráil sí?
▪níor chruashádráil sí
PLURAL
1
chruashádrálamar
▪ar chruashádrálamar?
▪níor chruashádrálamar
chruashádráil muid
▪ar chruashádráil muid?
▪níor chruashádráil muid
2
chruashádráil sibh
▪ar chruashádráil sibh?
▪níor chruashádráil sibh
3
chruashádráil siad
▪ar chruashádráil siad?
▪níor chruashádráil siad
chruashádráladar
▪ar chruashádráladar?
▪níor chruashádráladar
PASSIVE
cruashádráladh
▪ar cruashádráladh?
▪níor cruashádráladh
SINGULAR
1
cruashádrálaim
▪an gcruashádrálaim?
▪ní chruashádrálaim
2
cruashádrálann tú
▪an gcruashádrálann tú?
▪ní chruashádrálann tú
3
cruashádrálann sé (MASC.)
▪an gcruashádrálann sé?
▪ní chruashádrálann sé
cruashádrálann sí (FEM.)
▪an gcruashádrálann sí?
▪ní chruashádrálann sí
PLURAL
1
cruashádrálaimid
▪an gcruashádrálaimid?
▪ní chruashádrálaimid
cruashádrálann muid
▪an gcruashádrálann muid?
▪ní chruashádrálann muid
2
cruashádrálann sibh
▪an gcruashádrálann sibh?
▪ní chruashádrálann sibh
3
cruashádrálann siad
▪an gcruashádrálann siad?
▪ní chruashádrálann siad
PASSIVE
cruashádráiltear
▪an gcruashádráiltear?
▪ní chruashádráiltear
SINGULAR
1
cruashádrálfaidh mé
▪an gcruashádrálfaidh mé?
▪ní chruashádrálfaidh mé
2
cruashádrálfaidh tú
▪an gcruashádrálfaidh tú?
▪ní chruashádrálfaidh tú
3
cruashádrálfaidh sé (MASC.)
▪an gcruashádrálfaidh sé?
▪ní chruashádrálfaidh sé
cruashádrálfaidh sí (FEM.)
▪an gcruashádrálfaidh sí?
▪ní chruashádrálfaidh sí
PLURAL
1
cruashádrálfaimid
▪an gcruashádrálfaimid?
▪ní chruashádrálfaimid
cruashádrálfaidh muid
▪an gcruashádrálfaidh muid?
▪ní chruashádrálfaidh muid
2
cruashádrálfaidh sibh
▪an gcruashádrálfaidh sibh?
▪ní chruashádrálfaidh sibh
3
cruashádrálfaidh siad
▪an gcruashádrálfaidh siad?
▪ní chruashádrálfaidh siad
PASSIVE
cruashádrálfar
▪an gcruashádrálfar?
▪ní chruashádrálfar
SINGULAR
1
chruashádrálfainn
▪an gcruashádrálfainn?
▪ní chruashádrálfainn
2
chruashádrálfá
▪an gcruashádrálfá?
▪ní chruashádrálfá
3
chruashádrálfadh sé (MASC.)
▪an gcruashádrálfadh sé?
▪ní chruashádrálfadh sé
chruashádrálfadh sí (FEM.)
▪an gcruashádrálfadh sí?
▪ní chruashádrálfadh sí
PLURAL
1
chruashádrálfaimis
▪an gcruashádrálfaimis?
▪ní chruashádrálfaimis
chruashádrálfadh muid
▪an gcruashádrálfadh muid?
▪ní chruashádrálfadh muid
2
chruashádrálfadh sibh
▪an gcruashádrálfadh sibh?
▪ní chruashádrálfadh sibh
3
chruashádrálfaidís
▪an gcruashádrálfaidís?
▪ní chruashádrálfaidís
chruashádrálfadh siad
▪an gcruashádrálfadh siad?
▪ní chruashádrálfadh siad
PASSIVE
chruashádrálfaí
▪an gcruashádrálfaí?
▪ní chruashádrálfaí
SINGULAR
1
chruashádrálainn
▪an gcruashádrálainn?
▪ní chruashádrálainn
2
chruashádráilteá
▪an gcruashádráilteá?
▪ní chruashádráilteá
3
chruashádráladh sé (MASC.)
▪an gcruashádráladh sé?
▪ní chruashádráladh sé
chruashádráladh sí (FEM.)
▪an gcruashádráladh sí?
▪ní chruashádráladh sí
PLURAL
1
chruashádrálaimis
▪an gcruashádrálaimis?
▪ní chruashádrálaimis
chruashádráladh muid
▪an gcruashádráladh muid?
▪ní chruashádráladh muid
2
chruashádráladh sibh
▪an gcruashádráladh sibh?
▪ní chruashádráladh sibh
3
chruashádrálaidís
▪an gcruashádrálaidís?
▪ní chruashádrálaidís
chruashádráladh siad
▪an gcruashádráladh siad?
▪ní chruashádráladh siad
PASSIVE
chruashádráiltí
▪an gcruashádráiltí?
▪ní chruashádráiltí
SINGULAR
1
cruashádrálaim!
▪ná cruashádrálaim!
2
cruashádráil!
▪ná cruashádráil!
3
cruashádráladh sé! (MASC.)
▪ná cruashádráladh sé!
cruashádráladh sí! (FEM.)
▪ná cruashádráladh sí!
PLURAL
1
cruashádrálaimis!
▪ná cruashádrálaimis!
cruashádráladh muid!
▪ná cruashádráladh muid!
2
cruashádrálaigí!
▪ná cruashádrálaigí!
3
cruashádrálaidís!
▪ná cruashádrálaidís!
cruashádráladh siad!
▪ná cruashádráladh siad!
PASSIVE
cruashádráiltear!
▪ná cruashádráiltear!
SINGULAR
1
go gcruashádrála mé
▪nár chruashádrála mé
2
go gcruashádrála tú
▪nár chruashádrála tú
3
go gcruashádrála sé (MASC.)
▪nár chruashádrála sé
go gcruashádrála sí (FEM.)
▪nár chruashádrála sí
PLURAL
1
go gcruashádrálaimid
▪nár chruashádrálaimid
go gcruashádrála muid
▪nár chruashádrála muid
2
go gcruashádrála sibh
▪nár chruashádrála sibh
3
go gcruashádrála siad
▪nár chruashádrála siad
PASSIVE
go gcruashádráiltear
▪nár chruashádráiltear
