Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cruadáil · cruadháil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

cruashádráil

VERB

VERBAL NOUN

cruashádráil

VERBAL ADJECTIVE

cruashádráilte

SINGULAR

1
chruashádráil mé
ar chruashádráil mé?
níor chruashádráil mé
2
chruashádráil tú
ar chruashádráil tú?
níor chruashádráil tú
3
chruashádráil sé (MASC.)
ar chruashádráil sé?
níor chruashádráil sé
chruashádráil sí (FEM.)
ar chruashádráil sí?
níor chruashádráil sí

PLURAL

1
chruashádrálamar
ar chruashádrálamar?
níor chruashádrálamar
chruashádráil muid
ar chruashádráil muid?
níor chruashádráil muid
2
chruashádráil sibh
ar chruashádráil sibh?
níor chruashádráil sibh
3
chruashádráil siad
ar chruashádráil siad?
níor chruashádráil siad
chruashádráladar
ar chruashádráladar?
níor chruashádráladar

PASSIVE

cruashádráladh
ar cruashádráladh?
níor cruashádráladh

SINGULAR

1
cruashádrálaim
an gcruashádrálaim?
ní chruashádrálaim
2
cruashádrálann tú
an gcruashádrálann tú?
ní chruashádrálann tú
3
cruashádrálann sé (MASC.)
an gcruashádrálann sé?
ní chruashádrálann sé
cruashádrálann sí (FEM.)
an gcruashádrálann sí?
ní chruashádrálann sí

PLURAL

1
cruashádrálaimid
an gcruashádrálaimid?
ní chruashádrálaimid
cruashádrálann muid
an gcruashádrálann muid?
ní chruashádrálann muid
2
cruashádrálann sibh
an gcruashádrálann sibh?
ní chruashádrálann sibh
3
cruashádrálann siad
an gcruashádrálann siad?
ní chruashádrálann siad

PASSIVE

cruashádráiltear
an gcruashádráiltear?
ní chruashádráiltear

SINGULAR

1
cruashádrálfaidh mé
an gcruashádrálfaidh mé?
ní chruashádrálfaidh mé
2
cruashádrálfaidh tú
an gcruashádrálfaidh tú?
ní chruashádrálfaidh tú
3
cruashádrálfaidh sé (MASC.)
an gcruashádrálfaidh sé?
ní chruashádrálfaidh sé
cruashádrálfaidh sí (FEM.)
an gcruashádrálfaidh sí?
ní chruashádrálfaidh sí

PLURAL

1
cruashádrálfaimid
an gcruashádrálfaimid?
ní chruashádrálfaimid
cruashádrálfaidh muid
an gcruashádrálfaidh muid?
ní chruashádrálfaidh muid
2
cruashádrálfaidh sibh
an gcruashádrálfaidh sibh?
ní chruashádrálfaidh sibh
3
cruashádrálfaidh siad
an gcruashádrálfaidh siad?
ní chruashádrálfaidh siad

PASSIVE

cruashádrálfar
an gcruashádrálfar?
ní chruashádrálfar

SINGULAR

1
chruashádrálfainn
an gcruashádrálfainn?
ní chruashádrálfainn
2
chruashádrálfá
an gcruashádrálfá?
ní chruashádrálfá
3
chruashádrálfadh sé (MASC.)
an gcruashádrálfadh sé?
ní chruashádrálfadh sé
chruashádrálfadh sí (FEM.)
an gcruashádrálfadh sí?
ní chruashádrálfadh sí

PLURAL

1
chruashádrálfaimis
an gcruashádrálfaimis?
ní chruashádrálfaimis
chruashádrálfadh muid
an gcruashádrálfadh muid?
ní chruashádrálfadh muid
2
chruashádrálfadh sibh
an gcruashádrálfadh sibh?
ní chruashádrálfadh sibh
3
chruashádrálfaidís
an gcruashádrálfaidís?
ní chruashádrálfaidís
chruashádrálfadh siad
an gcruashádrálfadh siad?
ní chruashádrálfadh siad

PASSIVE

chruashádrálfaí
an gcruashádrálfaí?
ní chruashádrálfaí

SINGULAR

1
chruashádrálainn
an gcruashádrálainn?
ní chruashádrálainn
2
chruashádráilteá
an gcruashádráilteá?
ní chruashádráilteá
3
chruashádráladh sé (MASC.)
an gcruashádráladh sé?
ní chruashádráladh sé
chruashádráladh sí (FEM.)
an gcruashádráladh sí?
ní chruashádráladh sí

PLURAL

1
chruashádrálaimis
an gcruashádrálaimis?
ní chruashádrálaimis
chruashádráladh muid
an gcruashádráladh muid?
ní chruashádráladh muid
2
chruashádráladh sibh
an gcruashádráladh sibh?
ní chruashádráladh sibh
3
chruashádrálaidís
an gcruashádrálaidís?
ní chruashádrálaidís
chruashádráladh siad
an gcruashádráladh siad?
ní chruashádráladh siad

PASSIVE

chruashádráiltí
an gcruashádráiltí?
ní chruashádráiltí

SINGULAR

1
cruashádrálaim!
ná cruashádrálaim!
2
cruashádráil!
ná cruashádráil!
3
cruashádráladh sé! (MASC.)
ná cruashádráladh sé!
cruashádráladh sí! (FEM.)
ná cruashádráladh sí!

PLURAL

1
cruashádrálaimis!
ná cruashádrálaimis!
cruashádráladh muid!
ná cruashádráladh muid!
2
cruashádrálaigí!
ná cruashádrálaigí!
3
cruashádrálaidís!
ná cruashádrálaidís!
cruashádráladh siad!
ná cruashádráladh siad!

PASSIVE

cruashádráiltear!
ná cruashádráiltear!

SINGULAR

1
go gcruashádrála mé
nár chruashádrála mé
2
go gcruashádrála tú
nár chruashádrála tú
3
go gcruashádrála sé (MASC.)
nár chruashádrála sé
go gcruashádrála sí (FEM.)
nár chruashádrála sí

PLURAL

1
go gcruashádrálaimid
nár chruashádrálaimid
go gcruashádrála muid
nár chruashádrála muid
2
go gcruashádrála sibh
nár chruashádrála sibh
3
go gcruashádrála siad
nár chruashádrála siad

PASSIVE

go gcruashádráiltear
nár chruashádráiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News