Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
dithneasaigh could be a grammatical form of: dithneasach »

dithneasaigh

VERB

VERBAL NOUN

dithneasú

VERBAL ADJECTIVE

dithneasaithe

SINGULAR

1
dhithneasaigh mé
ar dhithneasaigh mé?
níor dhithneasaigh mé
2
dhithneasaigh tú
ar dhithneasaigh tú?
níor dhithneasaigh tú
3
dhithneasaigh sé (MASC.)
ar dhithneasaigh sé?
níor dhithneasaigh sé
dhithneasaigh sí (FEM.)
ar dhithneasaigh sí?
níor dhithneasaigh sí

PLURAL

1
dhithneasaíomar
ar dhithneasaíomar?
níor dhithneasaíomar
dhithneasaigh muid
ar dhithneasaigh muid?
níor dhithneasaigh muid
2
dhithneasaigh sibh
ar dhithneasaigh sibh?
níor dhithneasaigh sibh
3
dhithneasaigh siad
ar dhithneasaigh siad?
níor dhithneasaigh siad
dhithneasaíodar
ar dhithneasaíodar?
níor dhithneasaíodar

PASSIVE

dithneasaíodh
ar dithneasaíodh?
níor dithneasaíodh

SINGULAR

1
dithneasaím
an ndithneasaím?
ní dhithneasaím
2
dithneasaíonn tú
an ndithneasaíonn tú?
ní dhithneasaíonn tú
3
dithneasaíonn sé (MASC.)
an ndithneasaíonn sé?
ní dhithneasaíonn sé
dithneasaíonn sí (FEM.)
an ndithneasaíonn sí?
ní dhithneasaíonn sí

PLURAL

1
dithneasaímid
an ndithneasaímid?
ní dhithneasaímid
dithneasaíonn muid
an ndithneasaíonn muid?
ní dhithneasaíonn muid
2
dithneasaíonn sibh
an ndithneasaíonn sibh?
ní dhithneasaíonn sibh
3
dithneasaíonn siad
an ndithneasaíonn siad?
ní dhithneasaíonn siad

PASSIVE

dithneasaítear
an ndithneasaítear?
ní dhithneasaítear

SINGULAR

1
dithneasóidh mé
an ndithneasóidh mé?
ní dhithneasóidh mé
2
dithneasóidh tú
an ndithneasóidh tú?
ní dhithneasóidh tú
3
dithneasóidh sé (MASC.)
an ndithneasóidh sé?
ní dhithneasóidh sé
dithneasóidh sí (FEM.)
an ndithneasóidh sí?
ní dhithneasóidh sí

PLURAL

1
dithneasóimid
an ndithneasóimid?
ní dhithneasóimid
dithneasóidh muid
an ndithneasóidh muid?
ní dhithneasóidh muid
2
dithneasóidh sibh
an ndithneasóidh sibh?
ní dhithneasóidh sibh
3
dithneasóidh siad
an ndithneasóidh siad?
ní dhithneasóidh siad

PASSIVE

dithneasófar
an ndithneasófar?
ní dhithneasófar

SINGULAR

1
dhithneasóinn
an ndithneasóinn?
ní dhithneasóinn
2
dhithneasófá
an ndithneasófá?
ní dhithneasófá
3
dhithneasódh sé (MASC.)
an ndithneasódh sé?
ní dhithneasódh sé
dhithneasódh sí (FEM.)
an ndithneasódh sí?
ní dhithneasódh sí

PLURAL

1
dhithneasóimis
an ndithneasóimis?
ní dhithneasóimis
dhithneasódh muid
an ndithneasódh muid?
ní dhithneasódh muid
2
dhithneasódh sibh
an ndithneasódh sibh?
ní dhithneasódh sibh
3
dhithneasóidís
an ndithneasóidís?
ní dhithneasóidís
dhithneasódh siad
an ndithneasódh siad?
ní dhithneasódh siad

PASSIVE

dhithneasófaí
an ndithneasófaí?
ní dhithneasófaí

SINGULAR

1
dhithneasaínn
an ndithneasaínn?
ní dhithneasaínn
2
dhithneasaíteá
an ndithneasaíteá?
ní dhithneasaíteá
3
dhithneasaíodh sé (MASC.)
an ndithneasaíodh sé?
ní dhithneasaíodh sé
dhithneasaíodh sí (FEM.)
an ndithneasaíodh sí?
ní dhithneasaíodh sí

PLURAL

1
dhithneasaímis
an ndithneasaímis?
ní dhithneasaímis
dhithneasaíodh muid
an ndithneasaíodh muid?
ní dhithneasaíodh muid
2
dhithneasaíodh sibh
an ndithneasaíodh sibh?
ní dhithneasaíodh sibh
3
dhithneasaídís
an ndithneasaídís?
ní dhithneasaídís
dhithneasaíodh siad
an ndithneasaíodh siad?
ní dhithneasaíodh siad

PASSIVE

dhithneasaítí
an ndithneasaítí?
ní dhithneasaítí

SINGULAR

1
dithneasaím!
ná dithneasaím!
2
dithneasaigh!
ná dithneasaigh!
3
dithneasaíodh sé! (MASC.)
ná dithneasaíodh sé!
dithneasaíodh sí! (FEM.)
ná dithneasaíodh sí!

PLURAL

1
dithneasaímis!
ná dithneasaímis!
dithneasaíodh muid!
ná dithneasaíodh muid!
2
dithneasaígí!
ná dithneasaígí!
3
dithneasaídís!
ná dithneasaídís!
dithneasaíodh siad!
ná dithneasaíodh siad!

PASSIVE

dithneasaítear!
ná dithneasaítear!

SINGULAR

1
go ndithneasaí mé
nár dhithneasaí mé
2
go ndithneasaí tú
nár dhithneasaí tú
3
go ndithneasaí sé (MASC.)
nár dhithneasaí sé
go ndithneasaí sí (FEM.)
nár dhithneasaí sí

PLURAL

1
go ndithneasaímid
nár dhithneasaímid
go ndithneasaí muid
nár dhithneasaí muid
2
go ndithneasaí sibh
nár dhithneasaí sibh
3
go ndithneasaí siad
nár dhithneasaí siad

PASSIVE

go ndithneasaítear
nár dhithneasaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News