SINGULAR
1
d'earb mé
▪ar earb mé?
▪níor earb mé
2
d'earb tú
▪ar earb tú?
▪níor earb tú
3
d'earb sé (MASC.)
▪ar earb sé?
▪níor earb sé
d'earb sí (FEM.)
▪ar earb sí?
▪níor earb sí
PLURAL
1
d'earbamar
▪ar earbamar?
▪níor earbamar
d'earb muid
▪ar earb muid?
▪níor earb muid
2
d'earb sibh
▪ar earb sibh?
▪níor earb sibh
3
d'earb siad
▪ar earb siad?
▪níor earb siad
d'earbadar
▪ar earbadar?
▪níor earbadar
PASSIVE
earbadh
▪ar earbadh?
▪níor earbadh
SINGULAR
1
earbaim
▪an earbaim?
▪ní earbaim
2
earbann tú
▪an earbann tú?
▪ní earbann tú
3
earbann sé (MASC.)
▪an earbann sé?
▪ní earbann sé
earbann sí (FEM.)
▪an earbann sí?
▪ní earbann sí
PLURAL
1
earbaimid
▪an earbaimid?
▪ní earbaimid
earbann muid
▪an earbann muid?
▪ní earbann muid
2
earbann sibh
▪an earbann sibh?
▪ní earbann sibh
3
earbann siad
▪an earbann siad?
▪ní earbann siad
PASSIVE
earbtar
▪an earbtar?
▪ní earbtar
SINGULAR
1
earbfaidh mé
▪an earbfaidh mé?
▪ní earbfaidh mé
2
earbfaidh tú
▪an earbfaidh tú?
▪ní earbfaidh tú
3
earbfaidh sé (MASC.)
▪an earbfaidh sé?
▪ní earbfaidh sé
earbfaidh sí (FEM.)
▪an earbfaidh sí?
▪ní earbfaidh sí
PLURAL
1
earbfaimid
▪an earbfaimid?
▪ní earbfaimid
earbfaidh muid
▪an earbfaidh muid?
▪ní earbfaidh muid
2
earbfaidh sibh
▪an earbfaidh sibh?
▪ní earbfaidh sibh
3
earbfaidh siad
▪an earbfaidh siad?
▪ní earbfaidh siad
PASSIVE
earbfar
▪an earbfar?
▪ní earbfar
SINGULAR
1
d'earbfainn
▪an earbfainn?
▪ní earbfainn
2
d'earbfá
▪an earbfá?
▪ní earbfá
3
d'earbfadh sé (MASC.)
▪an earbfadh sé?
▪ní earbfadh sé
d'earbfadh sí (FEM.)
▪an earbfadh sí?
▪ní earbfadh sí
PLURAL
1
d'earbfaimis
▪an earbfaimis?
▪ní earbfaimis
d'earbfadh muid
▪an earbfadh muid?
▪ní earbfadh muid
2
d'earbfadh sibh
▪an earbfadh sibh?
▪ní earbfadh sibh
3
d'earbfaidís
▪an earbfaidís?
▪ní earbfaidís
d'earbfadh siad
▪an earbfadh siad?
▪ní earbfadh siad
PASSIVE
d'earbfaí
▪an earbfaí?
▪ní earbfaí
SINGULAR
1
d'earbainn
▪an earbainn?
▪ní earbainn
2
d'earbtá
▪an earbtá?
▪ní earbtá
3
d'earbadh sé (MASC.)
▪an earbadh sé?
▪ní earbadh sé
d'earbadh sí (FEM.)
▪an earbadh sí?
▪ní earbadh sí
PLURAL
1
d'earbaimis
▪an earbaimis?
▪ní earbaimis
d'earbadh muid
▪an earbadh muid?
▪ní earbadh muid
2
d'earbadh sibh
▪an earbadh sibh?
▪ní earbadh sibh
3
d'earbaidís
▪an earbaidís?
▪ní earbaidís
d'earbadh siad
▪an earbadh siad?
▪ní earbadh siad
PASSIVE
d'earbtaí
▪an earbtaí?
▪ní earbtaí
SINGULAR
3
earbadh sé! (MASC.)
▪ná hearbadh sé!
earbadh sí! (FEM.)
▪ná hearbadh sí!
PLURAL
1
earbaimis!
▪ná hearbaimis!
earbadh muid!
▪ná hearbadh muid!
2
earbaigí!
▪ná hearbaigí!
3
earbaidís!
▪ná hearbaidís!
earbadh siad!
▪ná hearbadh siad!
SINGULAR
1
go n-earba mé
▪nár earba mé
2
go n-earba tú
▪nár earba tú
3
go n-earba sé (MASC.)
▪nár earba sé
go n-earba sí (FEM.)
▪nár earba sí
PLURAL
1
go n-earbaimid
▪nár earbaimid
go n-earba muid
▪nár earba muid
2
go n-earba sibh
▪nár earba sibh
3
go n-earba siad
▪nár earba siad
PASSIVE
go n-earbtar
▪nár earbtar