Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fáiltnigh · fairsingigh · fasting · fishing · fithisigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
fáistinigh could be a grammatical form of: fáistineach »

fáistinigh

VERB

VERBAL NOUN

fáistiniú

VERBAL ADJECTIVE

fáistinithe

SINGULAR

1
d'fháistinigh mé
ar fháistinigh mé?
níor fháistinigh mé
2
d'fháistinigh tú
ar fháistinigh tú?
níor fháistinigh tú
3
d'fháistinigh sé (MASC.)
ar fháistinigh sé?
níor fháistinigh sé
d'fháistinigh sí (FEM.)
ar fháistinigh sí?
níor fháistinigh sí

PLURAL

1
d'fháistiníomar
ar fháistiníomar?
níor fháistiníomar
d'fháistinigh muid
ar fháistinigh muid?
níor fháistinigh muid
2
d'fháistinigh sibh
ar fháistinigh sibh?
níor fháistinigh sibh
3
d'fháistinigh siad
ar fháistinigh siad?
níor fháistinigh siad
d'fháistiníodar
ar fháistiníodar?
níor fháistiníodar

PASSIVE

fáistiníodh
ar fáistiníodh?
níor fáistiníodh

SINGULAR

1
fáistiním
an bhfáistiním?
ní fháistiním
2
fáistiníonn tú
an bhfáistiníonn tú?
ní fháistiníonn tú
3
fáistiníonn sé (MASC.)
an bhfáistiníonn sé?
ní fháistiníonn sé
fáistiníonn sí (FEM.)
an bhfáistiníonn sí?
ní fháistiníonn sí

PLURAL

1
fáistinímid
an bhfáistinímid?
ní fháistinímid
fáistiníonn muid
an bhfáistiníonn muid?
ní fháistiníonn muid
2
fáistiníonn sibh
an bhfáistiníonn sibh?
ní fháistiníonn sibh
3
fáistiníonn siad
an bhfáistiníonn siad?
ní fháistiníonn siad

PASSIVE

fáistinítear
an bhfáistinítear?
ní fháistinítear

SINGULAR

1
fáistineoidh mé
an bhfáistineoidh mé?
ní fháistineoidh mé
2
fáistineoidh tú
an bhfáistineoidh tú?
ní fháistineoidh tú
3
fáistineoidh sé (MASC.)
an bhfáistineoidh sé?
ní fháistineoidh sé
fáistineoidh sí (FEM.)
an bhfáistineoidh sí?
ní fháistineoidh sí

PLURAL

1
fáistineoimid
an bhfáistineoimid?
ní fháistineoimid
fáistineoidh muid
an bhfáistineoidh muid?
ní fháistineoidh muid
2
fáistineoidh sibh
an bhfáistineoidh sibh?
ní fháistineoidh sibh
3
fáistineoidh siad
an bhfáistineoidh siad?
ní fháistineoidh siad

PASSIVE

fáistineofar
an bhfáistineofar?
ní fháistineofar

SINGULAR

1
d'fháistineoinn
an bhfáistineoinn?
ní fháistineoinn
2
d'fháistineofá
an bhfáistineofá?
ní fháistineofá
3
d'fháistineodh sé (MASC.)
an bhfáistineodh sé?
ní fháistineodh sé
d'fháistineodh sí (FEM.)
an bhfáistineodh sí?
ní fháistineodh sí

PLURAL

1
d'fháistineoimis
an bhfáistineoimis?
ní fháistineoimis
d'fháistineodh muid
an bhfáistineodh muid?
ní fháistineodh muid
2
d'fháistineodh sibh
an bhfáistineodh sibh?
ní fháistineodh sibh
3
d'fháistineoidís
an bhfáistineoidís?
ní fháistineoidís
d'fháistineodh siad
an bhfáistineodh siad?
ní fháistineodh siad

PASSIVE

d'fháistineofaí
an bhfáistineofaí?
ní fháistineofaí

SINGULAR

1
d'fháistinínn
an bhfáistinínn?
ní fháistinínn
2
d'fháistiníteá
an bhfáistiníteá?
ní fháistiníteá
3
d'fháistiníodh sé (MASC.)
an bhfáistiníodh sé?
ní fháistiníodh sé
d'fháistiníodh sí (FEM.)
an bhfáistiníodh sí?
ní fháistiníodh sí

PLURAL

1
d'fháistinímis
an bhfáistinímis?
ní fháistinímis
d'fháistiníodh muid
an bhfáistiníodh muid?
ní fháistiníodh muid
2
d'fháistiníodh sibh
an bhfáistiníodh sibh?
ní fháistiníodh sibh
3
d'fháistinídís
an bhfáistinídís?
ní fháistinídís
d'fháistiníodh siad
an bhfáistiníodh siad?
ní fháistiníodh siad

PASSIVE

d'fháistinítí
an bhfáistinítí?
ní fháistinítí

SINGULAR

1
fáistiním!
ná fáistiním!
2
fáistinigh!
ná fáistinigh!
3
fáistiníodh sé! (MASC.)
ná fáistiníodh sé!
fáistiníodh sí! (FEM.)
ná fáistiníodh sí!

PLURAL

1
fáistinímis!
ná fáistinímis!
fáistiníodh muid!
ná fáistiníodh muid!
2
fáistinígí!
ná fáistinígí!
3
fáistinídís!
ná fáistinídís!
fáistiníodh siad!
ná fáistiníodh siad!

PASSIVE

fáistinítear!
ná fáistinítear!

SINGULAR

1
go bhfáistiní mé
nár fháistiní mé
2
go bhfáistiní tú
nár fháistiní tú
3
go bhfáistiní sé (MASC.)
nár fháistiní sé
go bhfáistiní sí (FEM.)
nár fháistiní sí

PLURAL

1
go bhfáistinímid
nár fháistinímid
go bhfáistiní muid
nár fháistiní muid
2
go bhfáistiní sibh
nár fháistiní sibh
3
go bhfáistiní siad
nár fháistiní siad

PASSIVE

go bhfáistinítear
nár fháistinítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News