Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fórsúil · fársail · foráil · forcáil · formáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

fórsáil

VERB

VERBAL NOUN

fórsáil

VERBAL ADJECTIVE

fórsáilte

SINGULAR

1
d'fhórsáil mé
ar fhórsáil mé?
níor fhórsáil mé
2
d'fhórsáil tú
ar fhórsáil tú?
níor fhórsáil tú
3
d'fhórsáil sé (MASC.)
ar fhórsáil sé?
níor fhórsáil sé
d'fhórsáil sí (FEM.)
ar fhórsáil sí?
níor fhórsáil sí

PLURAL

1
d'fhórsálamar
ar fhórsálamar?
níor fhórsálamar
d'fhórsáil muid
ar fhórsáil muid?
níor fhórsáil muid
2
d'fhórsáil sibh
ar fhórsáil sibh?
níor fhórsáil sibh
3
d'fhórsáil siad
ar fhórsáil siad?
níor fhórsáil siad
d'fhórsáladar
ar fhórsáladar?
níor fhórsáladar

PASSIVE

fórsáladh
ar fórsáladh?
níor fórsáladh

SINGULAR

1
fórsálaim
an bhfórsálaim?
ní fhórsálaim
2
fórsálann tú
an bhfórsálann tú?
ní fhórsálann tú
3
fórsálann sé (MASC.)
an bhfórsálann sé?
ní fhórsálann sé
fórsálann sí (FEM.)
an bhfórsálann sí?
ní fhórsálann sí

PLURAL

1
fórsálaimid
an bhfórsálaimid?
ní fhórsálaimid
fórsálann muid
an bhfórsálann muid?
ní fhórsálann muid
2
fórsálann sibh
an bhfórsálann sibh?
ní fhórsálann sibh
3
fórsálann siad
an bhfórsálann siad?
ní fhórsálann siad

PASSIVE

fórsáiltear
an bhfórsáiltear?
ní fhórsáiltear

SINGULAR

1
fórsálfaidh mé
an bhfórsálfaidh mé?
ní fhórsálfaidh mé
2
fórsálfaidh tú
an bhfórsálfaidh tú?
ní fhórsálfaidh tú
3
fórsálfaidh sé (MASC.)
an bhfórsálfaidh sé?
ní fhórsálfaidh sé
fórsálfaidh sí (FEM.)
an bhfórsálfaidh sí?
ní fhórsálfaidh sí

PLURAL

1
fórsálfaimid
an bhfórsálfaimid?
ní fhórsálfaimid
fórsálfaidh muid
an bhfórsálfaidh muid?
ní fhórsálfaidh muid
2
fórsálfaidh sibh
an bhfórsálfaidh sibh?
ní fhórsálfaidh sibh
3
fórsálfaidh siad
an bhfórsálfaidh siad?
ní fhórsálfaidh siad

PASSIVE

fórsálfar
an bhfórsálfar?
ní fhórsálfar

SINGULAR

1
d'fhórsálfainn
an bhfórsálfainn?
ní fhórsálfainn
2
d'fhórsálfá
an bhfórsálfá?
ní fhórsálfá
3
d'fhórsálfadh sé (MASC.)
an bhfórsálfadh sé?
ní fhórsálfadh sé
d'fhórsálfadh sí (FEM.)
an bhfórsálfadh sí?
ní fhórsálfadh sí

PLURAL

1
d'fhórsálfaimis
an bhfórsálfaimis?
ní fhórsálfaimis
d'fhórsálfadh muid
an bhfórsálfadh muid?
ní fhórsálfadh muid
2
d'fhórsálfadh sibh
an bhfórsálfadh sibh?
ní fhórsálfadh sibh
3
d'fhórsálfaidís
an bhfórsálfaidís?
ní fhórsálfaidís
d'fhórsálfadh siad
an bhfórsálfadh siad?
ní fhórsálfadh siad

PASSIVE

d'fhórsálfaí
an bhfórsálfaí?
ní fhórsálfaí

SINGULAR

1
d'fhórsálainn
an bhfórsálainn?
ní fhórsálainn
2
d'fhórsáilteá
an bhfórsáilteá?
ní fhórsáilteá
3
d'fhórsáladh sé (MASC.)
an bhfórsáladh sé?
ní fhórsáladh sé
d'fhórsáladh sí (FEM.)
an bhfórsáladh sí?
ní fhórsáladh sí

PLURAL

1
d'fhórsálaimis
an bhfórsálaimis?
ní fhórsálaimis
d'fhórsáladh muid
an bhfórsáladh muid?
ní fhórsáladh muid
2
d'fhórsáladh sibh
an bhfórsáladh sibh?
ní fhórsáladh sibh
3
d'fhórsálaidís
an bhfórsálaidís?
ní fhórsálaidís
d'fhórsáladh siad
an bhfórsáladh siad?
ní fhórsáladh siad

PASSIVE

d'fhórsáiltí
an bhfórsáiltí?
ní fhórsáiltí

SINGULAR

1
fórsálaim!
ná fórsálaim!
2
fórsáil!
ná fórsáil!
3
fórsáladh sé! (MASC.)
ná fórsáladh sé!
fórsáladh sí! (FEM.)
ná fórsáladh sí!

PLURAL

1
fórsálaimis!
ná fórsálaimis!
fórsáladh muid!
ná fórsáladh muid!
2
fórsálaigí!
ná fórsálaigí!
3
fórsálaidís!
ná fórsálaidís!
fórsáladh siad!
ná fórsáladh siad!

PASSIVE

fórsáiltear!
ná fórsáiltear!

SINGULAR

1
go bhfórsála mé
nár fhórsála mé
2
go bhfórsála tú
nár fhórsála tú
3
go bhfórsála sé (MASC.)
nár fhórsála sé
go bhfórsála sí (FEM.)
nár fhórsála sí

PLURAL

1
go bhfórsálaimid
nár fhórsálaimid
go bhfórsála muid
nár fhórsála muid
2
go bhfórsála sibh
nár fhórsála sibh
3
go bhfórsála siad
nár fhórsála siad

PASSIVE

go bhfórsáiltear
nár fhórsáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News