Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foiligh · foilnigh · foinsigh · foisigh · soilsigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

foilsigh

VERB

VERBAL NOUN

foilsiú

VERBAL ADJECTIVE

foilsithe

SINGULAR

1
d'fhoilsigh mé
ar fhoilsigh mé?
níor fhoilsigh mé
2
d'fhoilsigh tú
ar fhoilsigh tú?
níor fhoilsigh tú
3
d'fhoilsigh sé (MASC.)
ar fhoilsigh sé?
níor fhoilsigh sé
d'fhoilsigh sí (FEM.)
ar fhoilsigh sí?
níor fhoilsigh sí

PLURAL

1
d'fhoilsíomar
ar fhoilsíomar?
níor fhoilsíomar
d'fhoilsigh muid
ar fhoilsigh muid?
níor fhoilsigh muid
2
d'fhoilsigh sibh
ar fhoilsigh sibh?
níor fhoilsigh sibh
3
d'fhoilsigh siad
ar fhoilsigh siad?
níor fhoilsigh siad
d'fhoilsíodar
ar fhoilsíodar?
níor fhoilsíodar

PASSIVE

foilsíodh
ar foilsíodh?
níor foilsíodh

SINGULAR

1
foilsím
an bhfoilsím?
ní fhoilsím
2
foilsíonn tú
an bhfoilsíonn tú?
ní fhoilsíonn tú
3
foilsíonn sé (MASC.)
an bhfoilsíonn sé?
ní fhoilsíonn sé
foilsíonn sí (FEM.)
an bhfoilsíonn sí?
ní fhoilsíonn sí

PLURAL

1
foilsímid
an bhfoilsímid?
ní fhoilsímid
foilsíonn muid
an bhfoilsíonn muid?
ní fhoilsíonn muid
2
foilsíonn sibh
an bhfoilsíonn sibh?
ní fhoilsíonn sibh
3
foilsíonn siad
an bhfoilsíonn siad?
ní fhoilsíonn siad

PASSIVE

foilsítear
an bhfoilsítear?
ní fhoilsítear

SINGULAR

1
foilseoidh mé
an bhfoilseoidh mé?
ní fhoilseoidh mé
2
foilseoidh tú
an bhfoilseoidh tú?
ní fhoilseoidh tú
3
foilseoidh sé (MASC.)
an bhfoilseoidh sé?
ní fhoilseoidh sé
foilseoidh sí (FEM.)
an bhfoilseoidh sí?
ní fhoilseoidh sí

PLURAL

1
foilseoimid
an bhfoilseoimid?
ní fhoilseoimid
foilseoidh muid
an bhfoilseoidh muid?
ní fhoilseoidh muid
2
foilseoidh sibh
an bhfoilseoidh sibh?
ní fhoilseoidh sibh
3
foilseoidh siad
an bhfoilseoidh siad?
ní fhoilseoidh siad

PASSIVE

foilseofar
an bhfoilseofar?
ní fhoilseofar

SINGULAR

1
d'fhoilseoinn
an bhfoilseoinn?
ní fhoilseoinn
2
d'fhoilseofá
an bhfoilseofá?
ní fhoilseofá
3
d'fhoilseodh sé (MASC.)
an bhfoilseodh sé?
ní fhoilseodh sé
d'fhoilseodh sí (FEM.)
an bhfoilseodh sí?
ní fhoilseodh sí

PLURAL

1
d'fhoilseoimis
an bhfoilseoimis?
ní fhoilseoimis
d'fhoilseodh muid
an bhfoilseodh muid?
ní fhoilseodh muid
2
d'fhoilseodh sibh
an bhfoilseodh sibh?
ní fhoilseodh sibh
3
d'fhoilseoidís
an bhfoilseoidís?
ní fhoilseoidís
d'fhoilseodh siad
an bhfoilseodh siad?
ní fhoilseodh siad

PASSIVE

d'fhoilseofaí
an bhfoilseofaí?
ní fhoilseofaí

SINGULAR

1
d'fhoilsínn
an bhfoilsínn?
ní fhoilsínn
2
d'fhoilsíteá
an bhfoilsíteá?
ní fhoilsíteá
3
d'fhoilsíodh sé (MASC.)
an bhfoilsíodh sé?
ní fhoilsíodh sé
d'fhoilsíodh sí (FEM.)
an bhfoilsíodh sí?
ní fhoilsíodh sí

PLURAL

1
d'fhoilsímis
an bhfoilsímis?
ní fhoilsímis
d'fhoilsíodh muid
an bhfoilsíodh muid?
ní fhoilsíodh muid
2
d'fhoilsíodh sibh
an bhfoilsíodh sibh?
ní fhoilsíodh sibh
3
d'fhoilsídís
an bhfoilsídís?
ní fhoilsídís
d'fhoilsíodh siad
an bhfoilsíodh siad?
ní fhoilsíodh siad

PASSIVE

d'fhoilsítí
an bhfoilsítí?
ní fhoilsítí

SINGULAR

1
foilsím!
ná foilsím!
2
foilsigh!
ná foilsigh!
3
foilsíodh sé! (MASC.)
ná foilsíodh sé!
foilsíodh sí! (FEM.)
ná foilsíodh sí!

PLURAL

1
foilsímis!
ná foilsímis!
foilsíodh muid!
ná foilsíodh muid!
2
foilsígí!
ná foilsígí!
3
foilsídís!
ná foilsídís!
foilsíodh siad!
ná foilsíodh siad!

PASSIVE

foilsítear!
ná foilsítear!

SINGULAR

1
go bhfoilsí mé
nár fhoilsí mé
2
go bhfoilsí tú
nár fhoilsí tú
3
go bhfoilsí sé (MASC.)
nár fhoilsí sé
go bhfoilsí sí (FEM.)
nár fhoilsí sí

PLURAL

1
go bhfoilsímid
nár fhoilsímid
go bhfoilsí muid
nár fhoilsí muid
2
go bhfoilsí sibh
nár fhoilsí sibh
3
go bhfoilsí siad
nár fhoilsí siad

PASSIVE

go bhfoilsítear
nár fhoilsítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News