Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: forloisc · faoisc · flaisc · fleisc · flosc
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

foloisc

VERB

VERBAL NOUN

foloscadh

VERBAL ADJECTIVE

foloiscthe

SINGULAR

1
d'fholoisc mé
ar fholoisc mé?
níor fholoisc mé
2
d'fholoisc tú
ar fholoisc tú?
níor fholoisc tú
3
d'fholoisc sé (MASC.)
ar fholoisc sé?
níor fholoisc sé
d'fholoisc sí (FEM.)
ar fholoisc sí?
níor fholoisc sí

PLURAL

1
d'fholoisceamar
ar fholoisceamar?
níor fholoisceamar
d'fholoisc muid
ar fholoisc muid?
níor fholoisc muid
2
d'fholoisc sibh
ar fholoisc sibh?
níor fholoisc sibh
3
d'fholoisc siad
ar fholoisc siad?
níor fholoisc siad
d'fholoisceadar
ar fholoisceadar?
níor fholoisceadar

PASSIVE

foloisceadh
ar foloisceadh?
níor foloisceadh

SINGULAR

1
foloiscim
an bhfoloiscim?
ní fholoiscim
2
foloisceann tú
an bhfoloisceann tú?
ní fholoisceann tú
3
foloisceann sé (MASC.)
an bhfoloisceann sé?
ní fholoisceann sé
foloisceann sí (FEM.)
an bhfoloisceann sí?
ní fholoisceann sí

PLURAL

1
foloiscimid
an bhfoloiscimid?
ní fholoiscimid
foloisceann muid
an bhfoloisceann muid?
ní fholoisceann muid
2
foloisceann sibh
an bhfoloisceann sibh?
ní fholoisceann sibh
3
foloisceann siad
an bhfoloisceann siad?
ní fholoisceann siad

PASSIVE

foloisctear
an bhfoloisctear?
ní fholoisctear

SINGULAR

1
foloiscfidh mé
an bhfoloiscfidh mé?
ní fholoiscfidh mé
2
foloiscfidh tú
an bhfoloiscfidh tú?
ní fholoiscfidh tú
3
foloiscfidh sé (MASC.)
an bhfoloiscfidh sé?
ní fholoiscfidh sé
foloiscfidh sí (FEM.)
an bhfoloiscfidh sí?
ní fholoiscfidh sí

PLURAL

1
foloiscfimid
an bhfoloiscfimid?
ní fholoiscfimid
foloiscfidh muid
an bhfoloiscfidh muid?
ní fholoiscfidh muid
2
foloiscfidh sibh
an bhfoloiscfidh sibh?
ní fholoiscfidh sibh
3
foloiscfidh siad
an bhfoloiscfidh siad?
ní fholoiscfidh siad

PASSIVE

foloiscfear
an bhfoloiscfear?
ní fholoiscfear

SINGULAR

1
d'fholoiscfinn
an bhfoloiscfinn?
ní fholoiscfinn
2
d'fholoiscfeá
an bhfoloiscfeá?
ní fholoiscfeá
3
d'fholoiscfeadh sé (MASC.)
an bhfoloiscfeadh sé?
ní fholoiscfeadh sé
d'fholoiscfeadh sí (FEM.)
an bhfoloiscfeadh sí?
ní fholoiscfeadh sí

PLURAL

1
d'fholoiscfimis
an bhfoloiscfimis?
ní fholoiscfimis
d'fholoiscfeadh muid
an bhfoloiscfeadh muid?
ní fholoiscfeadh muid
2
d'fholoiscfeadh sibh
an bhfoloiscfeadh sibh?
ní fholoiscfeadh sibh
3
d'fholoiscfidís
an bhfoloiscfidís?
ní fholoiscfidís
d'fholoiscfeadh siad
an bhfoloiscfeadh siad?
ní fholoiscfeadh siad

PASSIVE

d'fholoiscfí
an bhfoloiscfí?
ní fholoiscfí

SINGULAR

1
d'fholoiscinn
an bhfoloiscinn?
ní fholoiscinn
2
d'fholoiscteá
an bhfoloiscteá?
ní fholoiscteá
3
d'fholoisceadh sé (MASC.)
an bhfoloisceadh sé?
ní fholoisceadh sé
d'fholoisceadh sí (FEM.)
an bhfoloisceadh sí?
ní fholoisceadh sí

PLURAL

1
d'fholoiscimis
an bhfoloiscimis?
ní fholoiscimis
d'fholoisceadh muid
an bhfoloisceadh muid?
ní fholoisceadh muid
2
d'fholoisceadh sibh
an bhfoloisceadh sibh?
ní fholoisceadh sibh
3
d'fholoiscidís
an bhfoloiscidís?
ní fholoiscidís
d'fholoisceadh siad
an bhfoloisceadh siad?
ní fholoisceadh siad

PASSIVE

d'fholoisctí
an bhfoloisctí?
ní fholoisctí

SINGULAR

1
foloiscim!
ná foloiscim!
2
foloisc!
ná foloisc!
3
foloisceadh sé! (MASC.)
ná foloisceadh sé!
foloisceadh sí! (FEM.)
ná foloisceadh sí!

PLURAL

1
foloiscimis!
ná foloiscimis!
foloisceadh muid!
ná foloisceadh muid!
2
foloiscigí!
ná foloiscigí!
3
foloiscidís!
ná foloiscidís!
foloisceadh siad!
ná foloisceadh siad!

PASSIVE

foloisctear!
ná foloisctear!

SINGULAR

1
go bhfoloisce mé
nár fholoisce mé
2
go bhfoloisce tú
nár fholoisce tú
3
go bhfoloisce sé (MASC.)
nár fholoisce sé
go bhfoloisce sí (FEM.)
nár fholoisce sí

PLURAL

1
go bhfoloiscimid
nár fholoiscimid
go bhfoloisce muid
nár fholoisce muid
2
go bhfoloisce sibh
nár fholoisce sibh
3
go bhfoloisce siad
nár fholoisce siad

PASSIVE

go bhfoloisctear
nár fholoisctear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News