Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: foiligh · foréignigh · foriaigh · forléirigh · féirigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

foréiligh

VERB

VERBAL NOUN

foréileamh

VERBAL ADJECTIVE

foréilithe

SINGULAR

1
d'fhoréiligh mé
ar fhoréiligh mé?
níor fhoréiligh mé
2
d'fhoréiligh tú
ar fhoréiligh tú?
níor fhoréiligh tú
3
d'fhoréiligh sé (MASC.)
ar fhoréiligh sé?
níor fhoréiligh sé
d'fhoréiligh sí (FEM.)
ar fhoréiligh sí?
níor fhoréiligh sí

PLURAL

1
d'fhoréilíomar
ar fhoréilíomar?
níor fhoréilíomar
d'fhoréiligh muid
ar fhoréiligh muid?
níor fhoréiligh muid
2
d'fhoréiligh sibh
ar fhoréiligh sibh?
níor fhoréiligh sibh
3
d'fhoréiligh siad
ar fhoréiligh siad?
níor fhoréiligh siad
d'fhoréilíodar
ar fhoréilíodar?
níor fhoréilíodar

PASSIVE

foréilíodh
ar foréilíodh?
níor foréilíodh

SINGULAR

1
foréilím
an bhforéilím?
ní fhoréilím
2
foréilíonn tú
an bhforéilíonn tú?
ní fhoréilíonn tú
3
foréilíonn sé (MASC.)
an bhforéilíonn sé?
ní fhoréilíonn sé
foréilíonn sí (FEM.)
an bhforéilíonn sí?
ní fhoréilíonn sí

PLURAL

1
foréilímid
an bhforéilímid?
ní fhoréilímid
foréilíonn muid
an bhforéilíonn muid?
ní fhoréilíonn muid
2
foréilíonn sibh
an bhforéilíonn sibh?
ní fhoréilíonn sibh
3
foréilíonn siad
an bhforéilíonn siad?
ní fhoréilíonn siad

PASSIVE

foréilítear
an bhforéilítear?
ní fhoréilítear

SINGULAR

1
foréileoidh mé
an bhforéileoidh mé?
ní fhoréileoidh mé
2
foréileoidh tú
an bhforéileoidh tú?
ní fhoréileoidh tú
3
foréileoidh sé (MASC.)
an bhforéileoidh sé?
ní fhoréileoidh sé
foréileoidh sí (FEM.)
an bhforéileoidh sí?
ní fhoréileoidh sí

PLURAL

1
foréileoimid
an bhforéileoimid?
ní fhoréileoimid
foréileoidh muid
an bhforéileoidh muid?
ní fhoréileoidh muid
2
foréileoidh sibh
an bhforéileoidh sibh?
ní fhoréileoidh sibh
3
foréileoidh siad
an bhforéileoidh siad?
ní fhoréileoidh siad

PASSIVE

foréileofar
an bhforéileofar?
ní fhoréileofar

SINGULAR

1
d'fhoréileoinn
an bhforéileoinn?
ní fhoréileoinn
2
d'fhoréileofá
an bhforéileofá?
ní fhoréileofá
3
d'fhoréileodh sé (MASC.)
an bhforéileodh sé?
ní fhoréileodh sé
d'fhoréileodh sí (FEM.)
an bhforéileodh sí?
ní fhoréileodh sí

PLURAL

1
d'fhoréileoimis
an bhforéileoimis?
ní fhoréileoimis
d'fhoréileodh muid
an bhforéileodh muid?
ní fhoréileodh muid
2
d'fhoréileodh sibh
an bhforéileodh sibh?
ní fhoréileodh sibh
3
d'fhoréileoidís
an bhforéileoidís?
ní fhoréileoidís
d'fhoréileodh siad
an bhforéileodh siad?
ní fhoréileodh siad

PASSIVE

d'fhoréileofaí
an bhforéileofaí?
ní fhoréileofaí

SINGULAR

1
d'fhoréilínn
an bhforéilínn?
ní fhoréilínn
2
d'fhoréilíteá
an bhforéilíteá?
ní fhoréilíteá
3
d'fhoréilíodh sé (MASC.)
an bhforéilíodh sé?
ní fhoréilíodh sé
d'fhoréilíodh sí (FEM.)
an bhforéilíodh sí?
ní fhoréilíodh sí

PLURAL

1
d'fhoréilímis
an bhforéilímis?
ní fhoréilímis
d'fhoréilíodh muid
an bhforéilíodh muid?
ní fhoréilíodh muid
2
d'fhoréilíodh sibh
an bhforéilíodh sibh?
ní fhoréilíodh sibh
3
d'fhoréilídís
an bhforéilídís?
ní fhoréilídís
d'fhoréilíodh siad
an bhforéilíodh siad?
ní fhoréilíodh siad

PASSIVE

d'fhoréilítí
an bhforéilítí?
ní fhoréilítí

SINGULAR

1
foréilím!
ná foréilím!
2
foréiligh!
ná foréiligh!
3
foréilíodh sé! (MASC.)
ná foréilíodh sé!
foréilíodh sí! (FEM.)
ná foréilíodh sí!

PLURAL

1
foréilímis!
ná foréilímis!
foréilíodh muid!
ná foréilíodh muid!
2
foréilígí!
ná foréilígí!
3
foréilídís!
ná foréilídís!
foréilíodh siad!
ná foréilíodh siad!

PASSIVE

foréilítear!
ná foréilítear!

SINGULAR

1
go bhforéilí mé
nár fhoréilí mé
2
go bhforéilí tú
nár fhoréilí tú
3
go bhforéilí sé (MASC.)
nár fhoréilí sé
go bhforéilí sí (FEM.)
nár fhoréilí sí

PLURAL

1
go bhforéilímid
nár fhoréilímid
go bhforéilí muid
nár fhoréilí muid
2
go bhforéilí sibh
nár fhoréilí sibh
3
go bhforéilí siad
nár fhoréilí siad

PASSIVE

go bhforéilítear
nár fhoréilítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News