Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fógair · forair · forbair · forfhógair · forghair
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

forógair

VERB

VERBAL NOUN

forógairt

VERBAL ADJECTIVE

forógartha

SINGULAR

1
d'fhorógair mé
ar fhorógair mé?
níor fhorógair mé
2
d'fhorógair tú
ar fhorógair tú?
níor fhorógair tú
3
d'fhorógair sé (MASC.)
ar fhorógair sé?
níor fhorógair sé
d'fhorógair sí (FEM.)
ar fhorógair sí?
níor fhorógair sí

PLURAL

1
d'fhorógraíomar
ar fhorógraíomar?
níor fhorógraíomar
d'fhorógair muid
ar fhorógair muid?
níor fhorógair muid
2
d'fhorógair sibh
ar fhorógair sibh?
níor fhorógair sibh
3
d'fhorógair siad
ar fhorógair siad?
níor fhorógair siad
d'fhorógraíodar
ar fhorógraíodar?
níor fhorógraíodar

PASSIVE

forógraíodh
ar forógraíodh?
níor forógraíodh

SINGULAR

1
forógraím
an bhforógraím?
ní fhorógraím
2
forógraíonn tú
an bhforógraíonn tú?
ní fhorógraíonn tú
3
forógraíonn sé (MASC.)
an bhforógraíonn sé?
ní fhorógraíonn sé
forógraíonn sí (FEM.)
an bhforógraíonn sí?
ní fhorógraíonn sí

PLURAL

1
forógraímid
an bhforógraímid?
ní fhorógraímid
forógraíonn muid
an bhforógraíonn muid?
ní fhorógraíonn muid
2
forógraíonn sibh
an bhforógraíonn sibh?
ní fhorógraíonn sibh
3
forógraíonn siad
an bhforógraíonn siad?
ní fhorógraíonn siad

PASSIVE

forógraítear
an bhforógraítear?
ní fhorógraítear

SINGULAR

1
forógróidh mé
an bhforógróidh mé?
ní fhorógróidh mé
2
forógróidh tú
an bhforógróidh tú?
ní fhorógróidh tú
3
forógróidh sé (MASC.)
an bhforógróidh sé?
ní fhorógróidh sé
forógróidh sí (FEM.)
an bhforógróidh sí?
ní fhorógróidh sí

PLURAL

1
forógróimid
an bhforógróimid?
ní fhorógróimid
forógróidh muid
an bhforógróidh muid?
ní fhorógróidh muid
2
forógróidh sibh
an bhforógróidh sibh?
ní fhorógróidh sibh
3
forógróidh siad
an bhforógróidh siad?
ní fhorógróidh siad

PASSIVE

forógrófar
an bhforógrófar?
ní fhorógrófar

SINGULAR

1
d'fhorógróinn
an bhforógróinn?
ní fhorógróinn
2
d'fhorógrófá
an bhforógrófá?
ní fhorógrófá
3
d'fhorógródh sé (MASC.)
an bhforógródh sé?
ní fhorógródh sé
d'fhorógródh sí (FEM.)
an bhforógródh sí?
ní fhorógródh sí

PLURAL

1
d'fhorógróimis
an bhforógróimis?
ní fhorógróimis
d'fhorógródh muid
an bhforógródh muid?
ní fhorógródh muid
2
d'fhorógródh sibh
an bhforógródh sibh?
ní fhorógródh sibh
3
d'fhorógróidís
an bhforógróidís?
ní fhorógróidís
d'fhorógródh siad
an bhforógródh siad?
ní fhorógródh siad

PASSIVE

d'fhorógrófaí
an bhforógrófaí?
ní fhorógrófaí

SINGULAR

1
d'fhorógraínn
an bhforógraínn?
ní fhorógraínn
2
d'fhorógraíteá
an bhforógraíteá?
ní fhorógraíteá
3
d'fhorógraíodh sé (MASC.)
an bhforógraíodh sé?
ní fhorógraíodh sé
d'fhorógraíodh sí (FEM.)
an bhforógraíodh sí?
ní fhorógraíodh sí

PLURAL

1
d'fhorógraímis
an bhforógraímis?
ní fhorógraímis
d'fhorógraíodh muid
an bhforógraíodh muid?
ní fhorógraíodh muid
2
d'fhorógraíodh sibh
an bhforógraíodh sibh?
ní fhorógraíodh sibh
3
d'fhorógraídís
an bhforógraídís?
ní fhorógraídís
d'fhorógraíodh siad
an bhforógraíodh siad?
ní fhorógraíodh siad

PASSIVE

d'fhorógraítí
an bhforógraítí?
ní fhorógraítí

SINGULAR

1
forógraím!
ná forógraím!
2
forógair!
ná forógair!
3
forógraíodh sé! (MASC.)
ná forógraíodh sé!
forógraíodh sí! (FEM.)
ná forógraíodh sí!

PLURAL

1
forógraímis!
ná forógraímis!
forógraíodh muid!
ná forógraíodh muid!
2
forógraígí!
ná forógraígí!
3
forógraídís!
ná forógraídís!
forógraíodh siad!
ná forógraíodh siad!

PASSIVE

forógraítear!
ná forógraítear!

SINGULAR

1
go bhforógraí mé
nár fhorógraí mé
2
go bhforógraí tú
nár fhorógraí tú
3
go bhforógraí sé (MASC.)
nár fhorógraí sé
go bhforógraí sí (FEM.)
nár fhorógraí sí

PLURAL

1
go bhforógraímid
nár fhorógraímid
go bhforógraí muid
nár fhorógraí muid
2
go bhforógraí sibh
nár fhorógraí sibh
3
go bhforógraí siad
nár fhorógraí siad

PASSIVE

go bhforógraítear
nár fhorógraítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News