VERBAL NOUN
frámú
VERBAL ADJECTIVE
frámaithe
SINGULAR
1
d'fhrámaigh mé
▪ar fhrámaigh mé?
▪níor fhrámaigh mé
2
d'fhrámaigh tú
▪ar fhrámaigh tú?
▪níor fhrámaigh tú
3
d'fhrámaigh sé (MASC.)
▪ar fhrámaigh sé?
▪níor fhrámaigh sé
d'fhrámaigh sí (FEM.)
▪ar fhrámaigh sí?
▪níor fhrámaigh sí
PLURAL
1
d'fhrámaíomar
▪ar fhrámaíomar?
▪níor fhrámaíomar
d'fhrámaigh muid
▪ar fhrámaigh muid?
▪níor fhrámaigh muid
2
d'fhrámaigh sibh
▪ar fhrámaigh sibh?
▪níor fhrámaigh sibh
3
d'fhrámaigh siad
▪ar fhrámaigh siad?
▪níor fhrámaigh siad
d'fhrámaíodar
▪ar fhrámaíodar?
▪níor fhrámaíodar
PASSIVE
frámaíodh
▪ar frámaíodh?
▪níor frámaíodh
SINGULAR
1
frámaím
▪an bhfrámaím?
▪ní fhrámaím
2
frámaíonn tú
▪an bhfrámaíonn tú?
▪ní fhrámaíonn tú
3
frámaíonn sé (MASC.)
▪an bhfrámaíonn sé?
▪ní fhrámaíonn sé
frámaíonn sí (FEM.)
▪an bhfrámaíonn sí?
▪ní fhrámaíonn sí
PLURAL
1
frámaímid
▪an bhfrámaímid?
▪ní fhrámaímid
frámaíonn muid
▪an bhfrámaíonn muid?
▪ní fhrámaíonn muid
2
frámaíonn sibh
▪an bhfrámaíonn sibh?
▪ní fhrámaíonn sibh
3
frámaíonn siad
▪an bhfrámaíonn siad?
▪ní fhrámaíonn siad
PASSIVE
frámaítear
▪an bhfrámaítear?
▪ní fhrámaítear
SINGULAR
1
frámóidh mé
▪an bhfrámóidh mé?
▪ní fhrámóidh mé
2
frámóidh tú
▪an bhfrámóidh tú?
▪ní fhrámóidh tú
3
frámóidh sé (MASC.)
▪an bhfrámóidh sé?
▪ní fhrámóidh sé
frámóidh sí (FEM.)
▪an bhfrámóidh sí?
▪ní fhrámóidh sí
PLURAL
1
frámóimid
▪an bhfrámóimid?
▪ní fhrámóimid
frámóidh muid
▪an bhfrámóidh muid?
▪ní fhrámóidh muid
2
frámóidh sibh
▪an bhfrámóidh sibh?
▪ní fhrámóidh sibh
3
frámóidh siad
▪an bhfrámóidh siad?
▪ní fhrámóidh siad
PASSIVE
frámófar
▪an bhfrámófar?
▪ní fhrámófar
SINGULAR
1
d'fhrámóinn
▪an bhfrámóinn?
▪ní fhrámóinn
2
d'fhrámófá
▪an bhfrámófá?
▪ní fhrámófá
3
d'fhrámódh sé (MASC.)
▪an bhfrámódh sé?
▪ní fhrámódh sé
d'fhrámódh sí (FEM.)
▪an bhfrámódh sí?
▪ní fhrámódh sí
PLURAL
1
d'fhrámóimis
▪an bhfrámóimis?
▪ní fhrámóimis
d'fhrámódh muid
▪an bhfrámódh muid?
▪ní fhrámódh muid
2
d'fhrámódh sibh
▪an bhfrámódh sibh?
▪ní fhrámódh sibh
3
d'fhrámóidís
▪an bhfrámóidís?
▪ní fhrámóidís
d'fhrámódh siad
▪an bhfrámódh siad?
▪ní fhrámódh siad
PASSIVE
d'fhrámófaí
▪an bhfrámófaí?
▪ní fhrámófaí
SINGULAR
1
d'fhrámaínn
▪an bhfrámaínn?
▪ní fhrámaínn
2
d'fhrámaíteá
▪an bhfrámaíteá?
▪ní fhrámaíteá
3
d'fhrámaíodh sé (MASC.)
▪an bhfrámaíodh sé?
▪ní fhrámaíodh sé
d'fhrámaíodh sí (FEM.)
▪an bhfrámaíodh sí?
▪ní fhrámaíodh sí
PLURAL
1
d'fhrámaímis
▪an bhfrámaímis?
▪ní fhrámaímis
d'fhrámaíodh muid
▪an bhfrámaíodh muid?
▪ní fhrámaíodh muid
2
d'fhrámaíodh sibh
▪an bhfrámaíodh sibh?
▪ní fhrámaíodh sibh
3
d'fhrámaídís
▪an bhfrámaídís?
▪ní fhrámaídís
d'fhrámaíodh siad
▪an bhfrámaíodh siad?
▪ní fhrámaíodh siad
PASSIVE
d'fhrámaítí
▪an bhfrámaítí?
▪ní fhrámaítí
SINGULAR
1
frámaím!
▪ná frámaím!
2
frámaigh!
▪ná frámaigh!
3
frámaíodh sé! (MASC.)
▪ná frámaíodh sé!
frámaíodh sí! (FEM.)
▪ná frámaíodh sí!
PLURAL
1
frámaímis!
▪ná frámaímis!
frámaíodh muid!
▪ná frámaíodh muid!
2
frámaígí!
▪ná frámaígí!
3
frámaídís!
▪ná frámaídís!
frámaíodh siad!
▪ná frámaíodh siad!
PASSIVE
frámaítear!
▪ná frámaítear!
SINGULAR
1
go bhfrámaí mé
▪nár fhrámaí mé
2
go bhfrámaí tú
▪nár fhrámaí tú
3
go bhfrámaí sé (MASC.)
▪nár fhrámaí sé
go bhfrámaí sí (FEM.)
▪nár fhrámaí sí
PLURAL
1
go bhfrámaímid
▪nár fhrámaímid
go bhfrámaí muid
▪nár fhrámaí muid
2
go bhfrámaí sibh
▪nár fhrámaí sibh
3
go bhfrámaí siad
▪nár fhrámaí siad
PASSIVE
go bhfrámaítear
▪nár fhrámaítear
