Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
frithbheartaigh could be a grammatical form of: frithbheartach »

frithbheartaigh

VERB

VERBAL NOUN

frithbheartú

VERBAL ADJECTIVE

frithbheartaithe

SINGULAR

1
d'fhrithbheartaigh mé
ar fhrithbheartaigh mé?
níor fhrithbheartaigh mé
2
d'fhrithbheartaigh tú
ar fhrithbheartaigh tú?
níor fhrithbheartaigh tú
3
d'fhrithbheartaigh sé (MASC.)
ar fhrithbheartaigh sé?
níor fhrithbheartaigh sé
d'fhrithbheartaigh sí (FEM.)
ar fhrithbheartaigh sí?
níor fhrithbheartaigh sí

PLURAL

1
d'fhrithbheartaíomar
ar fhrithbheartaíomar?
níor fhrithbheartaíomar
d'fhrithbheartaigh muid
ar fhrithbheartaigh muid?
níor fhrithbheartaigh muid
2
d'fhrithbheartaigh sibh
ar fhrithbheartaigh sibh?
níor fhrithbheartaigh sibh
3
d'fhrithbheartaigh siad
ar fhrithbheartaigh siad?
níor fhrithbheartaigh siad
d'fhrithbheartaíodar
ar fhrithbheartaíodar?
níor fhrithbheartaíodar

PASSIVE

frithbheartaíodh
ar frithbheartaíodh?
níor frithbheartaíodh

SINGULAR

1
frithbheartaím
an bhfrithbheartaím?
ní fhrithbheartaím
2
frithbheartaíonn tú
an bhfrithbheartaíonn tú?
ní fhrithbheartaíonn tú
3
frithbheartaíonn sé (MASC.)
an bhfrithbheartaíonn sé?
ní fhrithbheartaíonn sé
frithbheartaíonn sí (FEM.)
an bhfrithbheartaíonn sí?
ní fhrithbheartaíonn sí

PLURAL

1
frithbheartaímid
an bhfrithbheartaímid?
ní fhrithbheartaímid
frithbheartaíonn muid
an bhfrithbheartaíonn muid?
ní fhrithbheartaíonn muid
2
frithbheartaíonn sibh
an bhfrithbheartaíonn sibh?
ní fhrithbheartaíonn sibh
3
frithbheartaíonn siad
an bhfrithbheartaíonn siad?
ní fhrithbheartaíonn siad

PASSIVE

frithbheartaítear
an bhfrithbheartaítear?
ní fhrithbheartaítear

SINGULAR

1
frithbheartóidh mé
an bhfrithbheartóidh mé?
ní fhrithbheartóidh mé
2
frithbheartóidh tú
an bhfrithbheartóidh tú?
ní fhrithbheartóidh tú
3
frithbheartóidh sé (MASC.)
an bhfrithbheartóidh sé?
ní fhrithbheartóidh sé
frithbheartóidh sí (FEM.)
an bhfrithbheartóidh sí?
ní fhrithbheartóidh sí

PLURAL

1
frithbheartóimid
an bhfrithbheartóimid?
ní fhrithbheartóimid
frithbheartóidh muid
an bhfrithbheartóidh muid?
ní fhrithbheartóidh muid
2
frithbheartóidh sibh
an bhfrithbheartóidh sibh?
ní fhrithbheartóidh sibh
3
frithbheartóidh siad
an bhfrithbheartóidh siad?
ní fhrithbheartóidh siad

PASSIVE

frithbheartófar
an bhfrithbheartófar?
ní fhrithbheartófar

SINGULAR

1
d'fhrithbheartóinn
an bhfrithbheartóinn?
ní fhrithbheartóinn
2
d'fhrithbheartófá
an bhfrithbheartófá?
ní fhrithbheartófá
3
d'fhrithbheartódh sé (MASC.)
an bhfrithbheartódh sé?
ní fhrithbheartódh sé
d'fhrithbheartódh sí (FEM.)
an bhfrithbheartódh sí?
ní fhrithbheartódh sí

PLURAL

1
d'fhrithbheartóimis
an bhfrithbheartóimis?
ní fhrithbheartóimis
d'fhrithbheartódh muid
an bhfrithbheartódh muid?
ní fhrithbheartódh muid
2
d'fhrithbheartódh sibh
an bhfrithbheartódh sibh?
ní fhrithbheartódh sibh
3
d'fhrithbheartóidís
an bhfrithbheartóidís?
ní fhrithbheartóidís
d'fhrithbheartódh siad
an bhfrithbheartódh siad?
ní fhrithbheartódh siad

PASSIVE

d'fhrithbheartófaí
an bhfrithbheartófaí?
ní fhrithbheartófaí

SINGULAR

1
d'fhrithbheartaínn
an bhfrithbheartaínn?
ní fhrithbheartaínn
2
d'fhrithbheartaíteá
an bhfrithbheartaíteá?
ní fhrithbheartaíteá
3
d'fhrithbheartaíodh sé (MASC.)
an bhfrithbheartaíodh sé?
ní fhrithbheartaíodh sé
d'fhrithbheartaíodh sí (FEM.)
an bhfrithbheartaíodh sí?
ní fhrithbheartaíodh sí

PLURAL

1
d'fhrithbheartaímis
an bhfrithbheartaímis?
ní fhrithbheartaímis
d'fhrithbheartaíodh muid
an bhfrithbheartaíodh muid?
ní fhrithbheartaíodh muid
2
d'fhrithbheartaíodh sibh
an bhfrithbheartaíodh sibh?
ní fhrithbheartaíodh sibh
3
d'fhrithbheartaídís
an bhfrithbheartaídís?
ní fhrithbheartaídís
d'fhrithbheartaíodh siad
an bhfrithbheartaíodh siad?
ní fhrithbheartaíodh siad

PASSIVE

d'fhrithbheartaítí
an bhfrithbheartaítí?
ní fhrithbheartaítí

SINGULAR

1
frithbheartaím!
ná frithbheartaím!
2
frithbheartaigh!
ná frithbheartaigh!
3
frithbheartaíodh sé! (MASC.)
ná frithbheartaíodh sé!
frithbheartaíodh sí! (FEM.)
ná frithbheartaíodh sí!

PLURAL

1
frithbheartaímis!
ná frithbheartaímis!
frithbheartaíodh muid!
ná frithbheartaíodh muid!
2
frithbheartaígí!
ná frithbheartaígí!
3
frithbheartaídís!
ná frithbheartaídís!
frithbheartaíodh siad!
ná frithbheartaíodh siad!

PASSIVE

frithbheartaítear!
ná frithbheartaítear!

SINGULAR

1
go bhfrithbheartaí mé
nár fhrithbheartaí mé
2
go bhfrithbheartaí tú
nár fhrithbheartaí tú
3
go bhfrithbheartaí sé (MASC.)
nár fhrithbheartaí sé
go bhfrithbheartaí sí (FEM.)
nár fhrithbheartaí sí

PLURAL

1
go bhfrithbheartaímid
nár fhrithbheartaímid
go bhfrithbheartaí muid
nár fhrithbheartaí muid
2
go bhfrithbheartaí sibh
nár fhrithbheartaí sibh
3
go bhfrithbheartaí siad
nár fhrithbheartaí siad

PASSIVE

go bhfrithbheartaítear
nár fhrithbheartaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News