Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
frithingigh could be a grammatical form of: frithingeach »

frithingigh

VERB

VERBAL NOUN

frithingiú

VERBAL ADJECTIVE

frithingithe

SINGULAR

1
d'fhrithingigh mé
ar fhrithingigh mé?
níor fhrithingigh mé
2
d'fhrithingigh tú
ar fhrithingigh tú?
níor fhrithingigh tú
3
d'fhrithingigh sé (MASC.)
ar fhrithingigh sé?
níor fhrithingigh sé
d'fhrithingigh sí (FEM.)
ar fhrithingigh sí?
níor fhrithingigh sí

PLURAL

1
d'fhrithingíomar
ar fhrithingíomar?
níor fhrithingíomar
d'fhrithingigh muid
ar fhrithingigh muid?
níor fhrithingigh muid
2
d'fhrithingigh sibh
ar fhrithingigh sibh?
níor fhrithingigh sibh
3
d'fhrithingigh siad
ar fhrithingigh siad?
níor fhrithingigh siad
d'fhrithingíodar
ar fhrithingíodar?
níor fhrithingíodar

PASSIVE

frithingíodh
ar frithingíodh?
níor frithingíodh

SINGULAR

1
frithingím
an bhfrithingím?
ní fhrithingím
2
frithingíonn tú
an bhfrithingíonn tú?
ní fhrithingíonn tú
3
frithingíonn sé (MASC.)
an bhfrithingíonn sé?
ní fhrithingíonn sé
frithingíonn sí (FEM.)
an bhfrithingíonn sí?
ní fhrithingíonn sí

PLURAL

1
frithingímid
an bhfrithingímid?
ní fhrithingímid
frithingíonn muid
an bhfrithingíonn muid?
ní fhrithingíonn muid
2
frithingíonn sibh
an bhfrithingíonn sibh?
ní fhrithingíonn sibh
3
frithingíonn siad
an bhfrithingíonn siad?
ní fhrithingíonn siad

PASSIVE

frithingítear
an bhfrithingítear?
ní fhrithingítear

SINGULAR

1
frithingeoidh mé
an bhfrithingeoidh mé?
ní fhrithingeoidh mé
2
frithingeoidh tú
an bhfrithingeoidh tú?
ní fhrithingeoidh tú
3
frithingeoidh sé (MASC.)
an bhfrithingeoidh sé?
ní fhrithingeoidh sé
frithingeoidh sí (FEM.)
an bhfrithingeoidh sí?
ní fhrithingeoidh sí

PLURAL

1
frithingeoimid
an bhfrithingeoimid?
ní fhrithingeoimid
frithingeoidh muid
an bhfrithingeoidh muid?
ní fhrithingeoidh muid
2
frithingeoidh sibh
an bhfrithingeoidh sibh?
ní fhrithingeoidh sibh
3
frithingeoidh siad
an bhfrithingeoidh siad?
ní fhrithingeoidh siad

PASSIVE

frithingeofar
an bhfrithingeofar?
ní fhrithingeofar

SINGULAR

1
d'fhrithingeoinn
an bhfrithingeoinn?
ní fhrithingeoinn
2
d'fhrithingeofá
an bhfrithingeofá?
ní fhrithingeofá
3
d'fhrithingeodh sé (MASC.)
an bhfrithingeodh sé?
ní fhrithingeodh sé
d'fhrithingeodh sí (FEM.)
an bhfrithingeodh sí?
ní fhrithingeodh sí

PLURAL

1
d'fhrithingeoimis
an bhfrithingeoimis?
ní fhrithingeoimis
d'fhrithingeodh muid
an bhfrithingeodh muid?
ní fhrithingeodh muid
2
d'fhrithingeodh sibh
an bhfrithingeodh sibh?
ní fhrithingeodh sibh
3
d'fhrithingeoidís
an bhfrithingeoidís?
ní fhrithingeoidís
d'fhrithingeodh siad
an bhfrithingeodh siad?
ní fhrithingeodh siad

PASSIVE

d'fhrithingeofaí
an bhfrithingeofaí?
ní fhrithingeofaí

SINGULAR

1
d'fhrithingínn
an bhfrithingínn?
ní fhrithingínn
2
d'fhrithingíteá
an bhfrithingíteá?
ní fhrithingíteá
3
d'fhrithingíodh sé (MASC.)
an bhfrithingíodh sé?
ní fhrithingíodh sé
d'fhrithingíodh sí (FEM.)
an bhfrithingíodh sí?
ní fhrithingíodh sí

PLURAL

1
d'fhrithingímis
an bhfrithingímis?
ní fhrithingímis
d'fhrithingíodh muid
an bhfrithingíodh muid?
ní fhrithingíodh muid
2
d'fhrithingíodh sibh
an bhfrithingíodh sibh?
ní fhrithingíodh sibh
3
d'fhrithingídís
an bhfrithingídís?
ní fhrithingídís
d'fhrithingíodh siad
an bhfrithingíodh siad?
ní fhrithingíodh siad

PASSIVE

d'fhrithingítí
an bhfrithingítí?
ní fhrithingítí

SINGULAR

1
frithingím!
ná frithingím!
2
frithingigh!
ná frithingigh!
3
frithingíodh sé! (MASC.)
ná frithingíodh sé!
frithingíodh sí! (FEM.)
ná frithingíodh sí!

PLURAL

1
frithingímis!
ná frithingímis!
frithingíodh muid!
ná frithingíodh muid!
2
frithingígí!
ná frithingígí!
3
frithingídís!
ná frithingídís!
frithingíodh siad!
ná frithingíodh siad!

PASSIVE

frithingítear!
ná frithingítear!

SINGULAR

1
go bhfrithingí mé
nár fhrithingí mé
2
go bhfrithingí tú
nár fhrithingí tú
3
go bhfrithingí sé (MASC.)
nár fhrithingí sé
go bhfrithingí sí (FEM.)
nár fhrithingí sí

PLURAL

1
go bhfrithingímid
nár fhrithingímid
go bhfrithingí muid
nár fhrithingí muid
2
go bhfrithingí sibh
nár fhrithingí sibh
3
go bhfrithingí siad
nár fhrithingí siad

PASSIVE

go bhfrithingítear
nár fhrithingítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News