Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fadaigh · fuaraigh · adaigh · fadóigh · falaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
fuadaigh could be a grammatical form of: fuadach »

fuadaigh

VERB

VERBAL NOUN

fuadach

VERBAL ADJECTIVE

fuadaithe

SINGULAR

1
d'fhuadaigh mé
ar fhuadaigh mé?
níor fhuadaigh mé
2
d'fhuadaigh tú
ar fhuadaigh tú?
níor fhuadaigh tú
3
d'fhuadaigh sé (MASC.)
ar fhuadaigh sé?
níor fhuadaigh sé
d'fhuadaigh sí (FEM.)
ar fhuadaigh sí?
níor fhuadaigh sí

PLURAL

1
d'fhuadaíomar
ar fhuadaíomar?
níor fhuadaíomar
d'fhuadaigh muid
ar fhuadaigh muid?
níor fhuadaigh muid
2
d'fhuadaigh sibh
ar fhuadaigh sibh?
níor fhuadaigh sibh
3
d'fhuadaigh siad
ar fhuadaigh siad?
níor fhuadaigh siad
d'fhuadaíodar
ar fhuadaíodar?
níor fhuadaíodar

PASSIVE

fuadaíodh
ar fuadaíodh?
níor fuadaíodh

SINGULAR

1
fuadaím
an bhfuadaím?
ní fhuadaím
2
fuadaíonn tú
an bhfuadaíonn tú?
ní fhuadaíonn tú
3
fuadaíonn sé (MASC.)
an bhfuadaíonn sé?
ní fhuadaíonn sé
fuadaíonn sí (FEM.)
an bhfuadaíonn sí?
ní fhuadaíonn sí

PLURAL

1
fuadaímid
an bhfuadaímid?
ní fhuadaímid
fuadaíonn muid
an bhfuadaíonn muid?
ní fhuadaíonn muid
2
fuadaíonn sibh
an bhfuadaíonn sibh?
ní fhuadaíonn sibh
3
fuadaíonn siad
an bhfuadaíonn siad?
ní fhuadaíonn siad

PASSIVE

fuadaítear
an bhfuadaítear?
ní fhuadaítear

SINGULAR

1
fuadóidh mé
an bhfuadóidh mé?
ní fhuadóidh mé
2
fuadóidh tú
an bhfuadóidh tú?
ní fhuadóidh tú
3
fuadóidh sé (MASC.)
an bhfuadóidh sé?
ní fhuadóidh sé
fuadóidh sí (FEM.)
an bhfuadóidh sí?
ní fhuadóidh sí

PLURAL

1
fuadóimid
an bhfuadóimid?
ní fhuadóimid
fuadóidh muid
an bhfuadóidh muid?
ní fhuadóidh muid
2
fuadóidh sibh
an bhfuadóidh sibh?
ní fhuadóidh sibh
3
fuadóidh siad
an bhfuadóidh siad?
ní fhuadóidh siad

PASSIVE

fuadófar
an bhfuadófar?
ní fhuadófar

SINGULAR

1
d'fhuadóinn
an bhfuadóinn?
ní fhuadóinn
2
d'fhuadófá
an bhfuadófá?
ní fhuadófá
3
d'fhuadódh sé (MASC.)
an bhfuadódh sé?
ní fhuadódh sé
d'fhuadódh sí (FEM.)
an bhfuadódh sí?
ní fhuadódh sí

PLURAL

1
d'fhuadóimis
an bhfuadóimis?
ní fhuadóimis
d'fhuadódh muid
an bhfuadódh muid?
ní fhuadódh muid
2
d'fhuadódh sibh
an bhfuadódh sibh?
ní fhuadódh sibh
3
d'fhuadóidís
an bhfuadóidís?
ní fhuadóidís
d'fhuadódh siad
an bhfuadódh siad?
ní fhuadódh siad

PASSIVE

d'fhuadófaí
an bhfuadófaí?
ní fhuadófaí

SINGULAR

1
d'fhuadaínn
an bhfuadaínn?
ní fhuadaínn
2
d'fhuadaíteá
an bhfuadaíteá?
ní fhuadaíteá
3
d'fhuadaíodh sé (MASC.)
an bhfuadaíodh sé?
ní fhuadaíodh sé
d'fhuadaíodh sí (FEM.)
an bhfuadaíodh sí?
ní fhuadaíodh sí

PLURAL

1
d'fhuadaímis
an bhfuadaímis?
ní fhuadaímis
d'fhuadaíodh muid
an bhfuadaíodh muid?
ní fhuadaíodh muid
2
d'fhuadaíodh sibh
an bhfuadaíodh sibh?
ní fhuadaíodh sibh
3
d'fhuadaídís
an bhfuadaídís?
ní fhuadaídís
d'fhuadaíodh siad
an bhfuadaíodh siad?
ní fhuadaíodh siad

PASSIVE

d'fhuadaítí
an bhfuadaítí?
ní fhuadaítí

SINGULAR

1
fuadaím!
ná fuadaím!
2
fuadaigh!
ná fuadaigh!
3
fuadaíodh sé! (MASC.)
ná fuadaíodh sé!
fuadaíodh sí! (FEM.)
ná fuadaíodh sí!

PLURAL

1
fuadaímis!
ná fuadaímis!
fuadaíodh muid!
ná fuadaíodh muid!
2
fuadaígí!
ná fuadaígí!
3
fuadaídís!
ná fuadaídís!
fuadaíodh siad!
ná fuadaíodh siad!

PASSIVE

fuadaítear!
ná fuadaítear!

SINGULAR

1
go bhfuadaí mé
nár fhuadaí mé
2
go bhfuadaí tú
nár fhuadaí tú
3
go bhfuadaí sé (MASC.)
nár fhuadaí sé
go bhfuadaí sí (FEM.)
nár fhuadaí sí

PLURAL

1
go bhfuadaímid
nár fhuadaímid
go bhfuadaí muid
nár fhuadaí muid
2
go bhfuadaí sibh
nár fhuadaí sibh
3
go bhfuadaí siad
nár fhuadaí siad

PASSIVE

go bhfuadaítear
nár fhuadaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News