Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: goráil · ofráil · foráil · grafáil · faoil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

gófráil

VERB

VERBAL NOUN

gófráil

VERBAL ADJECTIVE

gófráilte

SINGULAR

1
ghófráil mé
ar ghófráil mé?
níor ghófráil mé
2
ghófráil tú
ar ghófráil tú?
níor ghófráil tú
3
ghófráil sé (MASC.)
ar ghófráil sé?
níor ghófráil sé
ghófráil sí (FEM.)
ar ghófráil sí?
níor ghófráil sí

PLURAL

1
ghófrálamar
ar ghófrálamar?
níor ghófrálamar
ghófráil muid
ar ghófráil muid?
níor ghófráil muid
2
ghófráil sibh
ar ghófráil sibh?
níor ghófráil sibh
3
ghófráil siad
ar ghófráil siad?
níor ghófráil siad
ghófráladar
ar ghófráladar?
níor ghófráladar

PASSIVE

gófráladh
ar gófráladh?
níor gófráladh

SINGULAR

1
gófrálaim
an ngófrálaim?
ní ghófrálaim
2
gófrálann tú
an ngófrálann tú?
ní ghófrálann tú
3
gófrálann sé (MASC.)
an ngófrálann sé?
ní ghófrálann sé
gófrálann sí (FEM.)
an ngófrálann sí?
ní ghófrálann sí

PLURAL

1
gófrálaimid
an ngófrálaimid?
ní ghófrálaimid
gófrálann muid
an ngófrálann muid?
ní ghófrálann muid
2
gófrálann sibh
an ngófrálann sibh?
ní ghófrálann sibh
3
gófrálann siad
an ngófrálann siad?
ní ghófrálann siad

PASSIVE

gófráiltear
an ngófráiltear?
ní ghófráiltear

SINGULAR

1
gófrálfaidh mé
an ngófrálfaidh mé?
ní ghófrálfaidh mé
2
gófrálfaidh tú
an ngófrálfaidh tú?
ní ghófrálfaidh tú
3
gófrálfaidh sé (MASC.)
an ngófrálfaidh sé?
ní ghófrálfaidh sé
gófrálfaidh sí (FEM.)
an ngófrálfaidh sí?
ní ghófrálfaidh sí

PLURAL

1
gófrálfaimid
an ngófrálfaimid?
ní ghófrálfaimid
gófrálfaidh muid
an ngófrálfaidh muid?
ní ghófrálfaidh muid
2
gófrálfaidh sibh
an ngófrálfaidh sibh?
ní ghófrálfaidh sibh
3
gófrálfaidh siad
an ngófrálfaidh siad?
ní ghófrálfaidh siad

PASSIVE

gófrálfar
an ngófrálfar?
ní ghófrálfar

SINGULAR

1
ghófrálfainn
an ngófrálfainn?
ní ghófrálfainn
2
ghófrálfá
an ngófrálfá?
ní ghófrálfá
3
ghófrálfadh sé (MASC.)
an ngófrálfadh sé?
ní ghófrálfadh sé
ghófrálfadh sí (FEM.)
an ngófrálfadh sí?
ní ghófrálfadh sí

PLURAL

1
ghófrálfaimis
an ngófrálfaimis?
ní ghófrálfaimis
ghófrálfadh muid
an ngófrálfadh muid?
ní ghófrálfadh muid
2
ghófrálfadh sibh
an ngófrálfadh sibh?
ní ghófrálfadh sibh
3
ghófrálfaidís
an ngófrálfaidís?
ní ghófrálfaidís
ghófrálfadh siad
an ngófrálfadh siad?
ní ghófrálfadh siad

PASSIVE

ghófrálfaí
an ngófrálfaí?
ní ghófrálfaí

SINGULAR

1
ghófrálainn
an ngófrálainn?
ní ghófrálainn
2
ghófráilteá
an ngófráilteá?
ní ghófráilteá
3
ghófráladh sé (MASC.)
an ngófráladh sé?
ní ghófráladh sé
ghófráladh sí (FEM.)
an ngófráladh sí?
ní ghófráladh sí

PLURAL

1
ghófrálaimis
an ngófrálaimis?
ní ghófrálaimis
ghófráladh muid
an ngófráladh muid?
ní ghófráladh muid
2
ghófráladh sibh
an ngófráladh sibh?
ní ghófráladh sibh
3
ghófrálaidís
an ngófrálaidís?
ní ghófrálaidís
ghófráladh siad
an ngófráladh siad?
ní ghófráladh siad

PASSIVE

ghófráiltí
an ngófráiltí?
ní ghófráiltí

SINGULAR

1
gófrálaim!
ná gófrálaim!
2
gófráil!
ná gófráil!
3
gófráladh sé! (MASC.)
ná gófráladh sé!
gófráladh sí! (FEM.)
ná gófráladh sí!

PLURAL

1
gófrálaimis!
ná gófrálaimis!
gófráladh muid!
ná gófráladh muid!
2
gófrálaigí!
ná gófrálaigí!
3
gófrálaidís!
ná gófrálaidís!
gófráladh siad!
ná gófráladh siad!

PASSIVE

gófráiltear!
ná gófráiltear!

SINGULAR

1
go ngófrála mé
nár ghófrála mé
2
go ngófrála tú
nár ghófrála tú
3
go ngófrála sé (MASC.)
nár ghófrála sé
go ngófrála sí (FEM.)
nár ghófrála sí

PLURAL

1
go ngófrálaimid
nár ghófrálaimid
go ngófrála muid
nár ghófrála muid
2
go ngófrála sibh
nár ghófrála sibh
3
go ngófrála siad
nár ghófrála siad

PASSIVE

go ngófráiltear
nár ghófráiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News