Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: féithigh · gnéithe · seithigh · aithnigh · breithnigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
gnéithigh could be a grammatical form of: gnéitheach »

gnéithigh

VERB

VERBAL NOUN

gnéithiú

VERBAL ADJECTIVE

gnéithithe

SINGULAR

1
ghnéithigh mé
ar ghnéithigh mé?
níor ghnéithigh mé
2
ghnéithigh tú
ar ghnéithigh tú?
níor ghnéithigh tú
3
ghnéithigh sé (MASC.)
ar ghnéithigh sé?
níor ghnéithigh sé
ghnéithigh sí (FEM.)
ar ghnéithigh sí?
níor ghnéithigh sí

PLURAL

1
ghnéithíomar
ar ghnéithíomar?
níor ghnéithíomar
ghnéithigh muid
ar ghnéithigh muid?
níor ghnéithigh muid
2
ghnéithigh sibh
ar ghnéithigh sibh?
níor ghnéithigh sibh
3
ghnéithigh siad
ar ghnéithigh siad?
níor ghnéithigh siad
ghnéithíodar
ar ghnéithíodar?
níor ghnéithíodar

PASSIVE

gnéithíodh
ar gnéithíodh?
níor gnéithíodh

SINGULAR

1
gnéithím
an ngnéithím?
ní ghnéithím
2
gnéithíonn tú
an ngnéithíonn tú?
ní ghnéithíonn tú
3
gnéithíonn sé (MASC.)
an ngnéithíonn sé?
ní ghnéithíonn sé
gnéithíonn sí (FEM.)
an ngnéithíonn sí?
ní ghnéithíonn sí

PLURAL

1
gnéithímid
an ngnéithímid?
ní ghnéithímid
gnéithíonn muid
an ngnéithíonn muid?
ní ghnéithíonn muid
2
gnéithíonn sibh
an ngnéithíonn sibh?
ní ghnéithíonn sibh
3
gnéithíonn siad
an ngnéithíonn siad?
ní ghnéithíonn siad

PASSIVE

gnéithítear
an ngnéithítear?
ní ghnéithítear

SINGULAR

1
gnéitheoidh mé
an ngnéitheoidh mé?
ní ghnéitheoidh mé
2
gnéitheoidh tú
an ngnéitheoidh tú?
ní ghnéitheoidh tú
3
gnéitheoidh sé (MASC.)
an ngnéitheoidh sé?
ní ghnéitheoidh sé
gnéitheoidh sí (FEM.)
an ngnéitheoidh sí?
ní ghnéitheoidh sí

PLURAL

1
gnéitheoimid
an ngnéitheoimid?
ní ghnéitheoimid
gnéitheoidh muid
an ngnéitheoidh muid?
ní ghnéitheoidh muid
2
gnéitheoidh sibh
an ngnéitheoidh sibh?
ní ghnéitheoidh sibh
3
gnéitheoidh siad
an ngnéitheoidh siad?
ní ghnéitheoidh siad

PASSIVE

gnéitheofar
an ngnéitheofar?
ní ghnéitheofar

SINGULAR

1
ghnéitheoinn
an ngnéitheoinn?
ní ghnéitheoinn
2
ghnéitheofá
an ngnéitheofá?
ní ghnéitheofá
3
ghnéitheodh sé (MASC.)
an ngnéitheodh sé?
ní ghnéitheodh sé
ghnéitheodh sí (FEM.)
an ngnéitheodh sí?
ní ghnéitheodh sí

PLURAL

1
ghnéitheoimis
an ngnéitheoimis?
ní ghnéitheoimis
ghnéitheodh muid
an ngnéitheodh muid?
ní ghnéitheodh muid
2
ghnéitheodh sibh
an ngnéitheodh sibh?
ní ghnéitheodh sibh
3
ghnéitheoidís
an ngnéitheoidís?
ní ghnéitheoidís
ghnéitheodh siad
an ngnéitheodh siad?
ní ghnéitheodh siad

PASSIVE

ghnéitheofaí
an ngnéitheofaí?
ní ghnéitheofaí

SINGULAR

1
ghnéithínn
an ngnéithínn?
ní ghnéithínn
2
ghnéithíteá
an ngnéithíteá?
ní ghnéithíteá
3
ghnéithíodh sé (MASC.)
an ngnéithíodh sé?
ní ghnéithíodh sé
ghnéithíodh sí (FEM.)
an ngnéithíodh sí?
ní ghnéithíodh sí

PLURAL

1
ghnéithímis
an ngnéithímis?
ní ghnéithímis
ghnéithíodh muid
an ngnéithíodh muid?
ní ghnéithíodh muid
2
ghnéithíodh sibh
an ngnéithíodh sibh?
ní ghnéithíodh sibh
3
ghnéithídís
an ngnéithídís?
ní ghnéithídís
ghnéithíodh siad
an ngnéithíodh siad?
ní ghnéithíodh siad

PASSIVE

ghnéithítí
an ngnéithítí?
ní ghnéithítí

SINGULAR

1
gnéithím!
ná gnéithím!
2
gnéithigh!
ná gnéithigh!
3
gnéithíodh sé! (MASC.)
ná gnéithíodh sé!
gnéithíodh sí! (FEM.)
ná gnéithíodh sí!

PLURAL

1
gnéithímis!
ná gnéithímis!
gnéithíodh muid!
ná gnéithíodh muid!
2
gnéithígí!
ná gnéithígí!
3
gnéithídís!
ná gnéithídís!
gnéithíodh siad!
ná gnéithíodh siad!

PASSIVE

gnéithítear!
ná gnéithítear!

SINGULAR

1
go ngnéithí mé
nár ghnéithí mé
2
go ngnéithí tú
nár ghnéithí tú
3
go ngnéithí sé (MASC.)
nár ghnéithí sé
go ngnéithí sí (FEM.)
nár ghnéithí sí

PLURAL

1
go ngnéithímid
nár ghnéithímid
go ngnéithí muid
nár ghnéithí muid
2
go ngnéithí sibh
nár ghnéithí sibh
3
go ngnéithí siad
nár ghnéithí siad

PASSIVE

go ngnéithítear
nár ghnéithítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News