Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fuaráil · húvar · arúil · atharúil · avail
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

húvaráil

VERB

VERBAL NOUN

húvaráil

VERBAL ADJECTIVE

húvaráilte

SINGULAR

1
húvaráil mé
ar húvaráil mé?
níor húvaráil mé
2
húvaráil tú
ar húvaráil tú?
níor húvaráil tú
3
húvaráil sé (MASC.)
ar húvaráil sé?
níor húvaráil sé
húvaráil sí (FEM.)
ar húvaráil sí?
níor húvaráil sí

PLURAL

1
húvarálamar
ar húvarálamar?
níor húvarálamar
húvaráil muid
ar húvaráil muid?
níor húvaráil muid
2
húvaráil sibh
ar húvaráil sibh?
níor húvaráil sibh
3
húvaráil siad
ar húvaráil siad?
níor húvaráil siad
húvaráladar
ar húvaráladar?
níor húvaráladar

PASSIVE

húvaráladh
ar húvaráladh?
níor húvaráladh

SINGULAR

1
húvarálaim
an húvarálaim?
ní húvarálaim
2
húvarálann tú
an húvarálann tú?
ní húvarálann tú
3
húvarálann sé (MASC.)
an húvarálann sé?
ní húvarálann sé
húvarálann sí (FEM.)
an húvarálann sí?
ní húvarálann sí

PLURAL

1
húvarálaimid
an húvarálaimid?
ní húvarálaimid
húvarálann muid
an húvarálann muid?
ní húvarálann muid
2
húvarálann sibh
an húvarálann sibh?
ní húvarálann sibh
3
húvarálann siad
an húvarálann siad?
ní húvarálann siad

PASSIVE

húvaráiltear
an húvaráiltear?
ní húvaráiltear

SINGULAR

1
húvarálfaidh mé
an húvarálfaidh mé?
ní húvarálfaidh mé
2
húvarálfaidh tú
an húvarálfaidh tú?
ní húvarálfaidh tú
3
húvarálfaidh sé (MASC.)
an húvarálfaidh sé?
ní húvarálfaidh sé
húvarálfaidh sí (FEM.)
an húvarálfaidh sí?
ní húvarálfaidh sí

PLURAL

1
húvarálfaimid
an húvarálfaimid?
ní húvarálfaimid
húvarálfaidh muid
an húvarálfaidh muid?
ní húvarálfaidh muid
2
húvarálfaidh sibh
an húvarálfaidh sibh?
ní húvarálfaidh sibh
3
húvarálfaidh siad
an húvarálfaidh siad?
ní húvarálfaidh siad

PASSIVE

húvarálfar
an húvarálfar?
ní húvarálfar

SINGULAR

1
húvarálfainn
an húvarálfainn?
ní húvarálfainn
2
húvarálfá
an húvarálfá?
ní húvarálfá
3
húvarálfadh sé (MASC.)
an húvarálfadh sé?
ní húvarálfadh sé
húvarálfadh sí (FEM.)
an húvarálfadh sí?
ní húvarálfadh sí

PLURAL

1
húvarálfaimis
an húvarálfaimis?
ní húvarálfaimis
húvarálfadh muid
an húvarálfadh muid?
ní húvarálfadh muid
2
húvarálfadh sibh
an húvarálfadh sibh?
ní húvarálfadh sibh
3
húvarálfaidís
an húvarálfaidís?
ní húvarálfaidís
húvarálfadh siad
an húvarálfadh siad?
ní húvarálfadh siad

PASSIVE

húvarálfaí
an húvarálfaí?
ní húvarálfaí

SINGULAR

1
húvarálainn
an húvarálainn?
ní húvarálainn
2
húvaráilteá
an húvaráilteá?
ní húvaráilteá
3
húvaráladh sé (MASC.)
an húvaráladh sé?
ní húvaráladh sé
húvaráladh sí (FEM.)
an húvaráladh sí?
ní húvaráladh sí

PLURAL

1
húvarálaimis
an húvarálaimis?
ní húvarálaimis
húvaráladh muid
an húvaráladh muid?
ní húvaráladh muid
2
húvaráladh sibh
an húvaráladh sibh?
ní húvaráladh sibh
3
húvarálaidís
an húvarálaidís?
ní húvarálaidís
húvaráladh siad
an húvaráladh siad?
ní húvaráladh siad

PASSIVE

húvaráiltí
an húvaráiltí?
ní húvaráiltí

SINGULAR

1
húvarálaim!
ná húvarálaim!
2
húvaráil!
ná húvaráil!
3
húvaráladh sé! (MASC.)
ná húvaráladh sé!
húvaráladh sí! (FEM.)
ná húvaráladh sí!

PLURAL

1
húvarálaimis!
ná húvarálaimis!
húvaráladh muid!
ná húvaráladh muid!
2
húvarálaigí!
ná húvarálaigí!
3
húvarálaidís!
ná húvarálaidís!
húvaráladh siad!
ná húvaráladh siad!

PASSIVE

húvaráiltear!
ná húvaráiltear!

SINGULAR

1
go húvarála mé
nár húvarála mé
2
go húvarála tú
nár húvarála tú
3
go húvarála sé (MASC.)
nár húvarála sé
go húvarála sí (FEM.)
nár húvarála sí

PLURAL

1
go húvarálaimid
nár húvarálaimid
go húvarála muid
nár húvarála muid
2
go húvarála sibh
nár húvarála sibh
3
go húvarála siad
nár húvarála siad

PASSIVE

go húvaráiltear
nár húvaráiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News