Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

idircheart

VERB

VERBAL NOUN

idircheart

VERBAL ADJECTIVE

idirchearta

SINGULAR

1
d'idircheart mé
ar idircheart mé?
níor idircheart mé
2
d'idircheart tú
ar idircheart tú?
níor idircheart tú
3
d'idircheart sé (MASC.)
ar idircheart sé?
níor idircheart sé
d'idircheart sí (FEM.)
ar idircheart sí?
níor idircheart sí

PLURAL

1
d'idircheartamar
ar idircheartamar?
níor idircheartamar
d'idircheart muid
ar idircheart muid?
níor idircheart muid
2
d'idircheart sibh
ar idircheart sibh?
níor idircheart sibh
3
d'idircheart siad
ar idircheart siad?
níor idircheart siad
d'idircheartadar
ar idircheartadar?
níor idircheartadar

PASSIVE

idircheartadh
ar idircheartadh?
níor idircheartadh

SINGULAR

1
idircheartaim
an idircheartaim?
ní idircheartaim
2
idircheartann tú
an idircheartann tú?
ní idircheartann tú
3
idircheartann sé (MASC.)
an idircheartann sé?
ní idircheartann sé
idircheartann sí (FEM.)
an idircheartann sí?
ní idircheartann sí

PLURAL

1
idircheartaimid
an idircheartaimid?
ní idircheartaimid
idircheartann muid
an idircheartann muid?
ní idircheartann muid
2
idircheartann sibh
an idircheartann sibh?
ní idircheartann sibh
3
idircheartann siad
an idircheartann siad?
ní idircheartann siad

PASSIVE

idircheartar
an idircheartar?
ní idircheartar

SINGULAR

1
idircheartfaidh mé
an idircheartfaidh mé?
ní idircheartfaidh mé
2
idircheartfaidh tú
an idircheartfaidh tú?
ní idircheartfaidh tú
3
idircheartfaidh sé (MASC.)
an idircheartfaidh sé?
ní idircheartfaidh sé
idircheartfaidh sí (FEM.)
an idircheartfaidh sí?
ní idircheartfaidh sí

PLURAL

1
idircheartfaimid
an idircheartfaimid?
ní idircheartfaimid
idircheartfaidh muid
an idircheartfaidh muid?
ní idircheartfaidh muid
2
idircheartfaidh sibh
an idircheartfaidh sibh?
ní idircheartfaidh sibh
3
idircheartfaidh siad
an idircheartfaidh siad?
ní idircheartfaidh siad

PASSIVE

idircheartfar
an idircheartfar?
ní idircheartfar

SINGULAR

1
d'idircheartfainn
an idircheartfainn?
ní idircheartfainn
2
d'idircheartfá
an idircheartfá?
ní idircheartfá
3
d'idircheartfadh sé (MASC.)
an idircheartfadh sé?
ní idircheartfadh sé
d'idircheartfadh sí (FEM.)
an idircheartfadh sí?
ní idircheartfadh sí

PLURAL

1
d'idircheartfaimis
an idircheartfaimis?
ní idircheartfaimis
d'idircheartfadh muid
an idircheartfadh muid?
ní idircheartfadh muid
2
d'idircheartfadh sibh
an idircheartfadh sibh?
ní idircheartfadh sibh
3
d'idircheartfaidís
an idircheartfaidís?
ní idircheartfaidís
d'idircheartfadh siad
an idircheartfadh siad?
ní idircheartfadh siad

PASSIVE

d'idircheartfaí
an idircheartfaí?
ní idircheartfaí

SINGULAR

1
d'idircheartainn
an idircheartainn?
ní idircheartainn
2
d'idircheartá
an idircheartá?
ní idircheartá
3
d'idircheartadh sé (MASC.)
an idircheartadh sé?
ní idircheartadh sé
d'idircheartadh sí (FEM.)
an idircheartadh sí?
ní idircheartadh sí

PLURAL

1
d'idircheartaimis
an idircheartaimis?
ní idircheartaimis
d'idircheartadh muid
an idircheartadh muid?
ní idircheartadh muid
2
d'idircheartadh sibh
an idircheartadh sibh?
ní idircheartadh sibh
3
d'idircheartaidís
an idircheartaidís?
ní idircheartaidís
d'idircheartadh siad
an idircheartadh siad?
ní idircheartadh siad

PASSIVE

d'idircheartaí
an idircheartaí?
ní idircheartaí

SINGULAR

1
idircheartaim!
ná hidircheartaim!
2
idircheart!
ná hidircheart!
3
idircheartadh sé! (MASC.)
ná hidircheartadh sé!
idircheartadh sí! (FEM.)
ná hidircheartadh sí!

PLURAL

1
idircheartaimis!
ná hidircheartaimis!
idircheartadh muid!
ná hidircheartadh muid!
2
idircheartaigí!
ná hidircheartaigí!
3
idircheartaidís!
ná hidircheartaidís!
idircheartadh siad!
ná hidircheartadh siad!

PASSIVE

idircheartar!
ná hidircheartar!

SINGULAR

1
go n-idirchearta mé
nár idirchearta mé
2
go n-idirchearta tú
nár idirchearta tú
3
go n-idirchearta sé (MASC.)
nár idirchearta sé
go n-idirchearta sí (FEM.)
nár idirchearta sí

PLURAL

1
go n-idircheartaimid
nár idircheartaimid
go n-idirchearta muid
nár idirchearta muid
2
go n-idirchearta sibh
nár idirchearta sibh
3
go n-idirchearta siad
nár idirchearta siad

PASSIVE

go n-idircheartar
nár idircheartar

idircheart

NOUN
MASCULINE

Singular

NOMINATIVE

idircheart
an t-idircheart

GENITIVE

idirchearta
an idirchearta
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News