Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: imthreascairt
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

imthreascair

VERB

VERBAL NOUN

imthreascairt

VERBAL ADJECTIVE

imthreascartha

SINGULAR

1
d'imthreascair mé
ar imthreascair mé?
níor imthreascair mé
2
d'imthreascair tú
ar imthreascair tú?
níor imthreascair tú
3
d'imthreascair sé (MASC.)
ar imthreascair sé?
níor imthreascair sé
d'imthreascair sí (FEM.)
ar imthreascair sí?
níor imthreascair sí

PLURAL

1
d'imthreascraíomar
ar imthreascraíomar?
níor imthreascraíomar
d'imthreascair muid
ar imthreascair muid?
níor imthreascair muid
2
d'imthreascair sibh
ar imthreascair sibh?
níor imthreascair sibh
3
d'imthreascair siad
ar imthreascair siad?
níor imthreascair siad
d'imthreascraíodar
ar imthreascraíodar?
níor imthreascraíodar

PASSIVE

imthreascraíodh
ar imthreascraíodh?
níor imthreascraíodh

SINGULAR

1
imthreascraím
an imthreascraím?
ní imthreascraím
2
imthreascraíonn tú
an imthreascraíonn tú?
ní imthreascraíonn tú
3
imthreascraíonn sé (MASC.)
an imthreascraíonn sé?
ní imthreascraíonn sé
imthreascraíonn sí (FEM.)
an imthreascraíonn sí?
ní imthreascraíonn sí

PLURAL

1
imthreascraímid
an imthreascraímid?
ní imthreascraímid
imthreascraíonn muid
an imthreascraíonn muid?
ní imthreascraíonn muid
2
imthreascraíonn sibh
an imthreascraíonn sibh?
ní imthreascraíonn sibh
3
imthreascraíonn siad
an imthreascraíonn siad?
ní imthreascraíonn siad

PASSIVE

imthreascraítear
an imthreascraítear?
ní imthreascraítear

SINGULAR

1
imthreascróidh mé
an imthreascróidh mé?
ní imthreascróidh mé
2
imthreascróidh tú
an imthreascróidh tú?
ní imthreascróidh tú
3
imthreascróidh sé (MASC.)
an imthreascróidh sé?
ní imthreascróidh sé
imthreascróidh sí (FEM.)
an imthreascróidh sí?
ní imthreascróidh sí

PLURAL

1
imthreascróimid
an imthreascróimid?
ní imthreascróimid
imthreascróidh muid
an imthreascróidh muid?
ní imthreascróidh muid
2
imthreascróidh sibh
an imthreascróidh sibh?
ní imthreascróidh sibh
3
imthreascróidh siad
an imthreascróidh siad?
ní imthreascróidh siad

PASSIVE

imthreascrófar
an imthreascrófar?
ní imthreascrófar

SINGULAR

1
d'imthreascróinn
an imthreascróinn?
ní imthreascróinn
2
d'imthreascrófá
an imthreascrófá?
ní imthreascrófá
3
d'imthreascródh sé (MASC.)
an imthreascródh sé?
ní imthreascródh sé
d'imthreascródh sí (FEM.)
an imthreascródh sí?
ní imthreascródh sí

PLURAL

1
d'imthreascróimis
an imthreascróimis?
ní imthreascróimis
d'imthreascródh muid
an imthreascródh muid?
ní imthreascródh muid
2
d'imthreascródh sibh
an imthreascródh sibh?
ní imthreascródh sibh
3
d'imthreascróidís
an imthreascróidís?
ní imthreascróidís
d'imthreascródh siad
an imthreascródh siad?
ní imthreascródh siad

PASSIVE

d'imthreascrófaí
an imthreascrófaí?
ní imthreascrófaí

SINGULAR

1
d'imthreascraínn
an imthreascraínn?
ní imthreascraínn
2
d'imthreascraíteá
an imthreascraíteá?
ní imthreascraíteá
3
d'imthreascraíodh sé (MASC.)
an imthreascraíodh sé?
ní imthreascraíodh sé
d'imthreascraíodh sí (FEM.)
an imthreascraíodh sí?
ní imthreascraíodh sí

PLURAL

1
d'imthreascraímis
an imthreascraímis?
ní imthreascraímis
d'imthreascraíodh muid
an imthreascraíodh muid?
ní imthreascraíodh muid
2
d'imthreascraíodh sibh
an imthreascraíodh sibh?
ní imthreascraíodh sibh
3
d'imthreascraídís
an imthreascraídís?
ní imthreascraídís
d'imthreascraíodh siad
an imthreascraíodh siad?
ní imthreascraíodh siad

PASSIVE

d'imthreascraítí
an imthreascraítí?
ní imthreascraítí

SINGULAR

1
imthreascraím!
ná himthreascraím!
2
imthreascair!
ná himthreascair!
3
imthreascraíodh sé! (MASC.)
ná himthreascraíodh sé!
imthreascraíodh sí! (FEM.)
ná himthreascraíodh sí!

PLURAL

1
imthreascraímis!
ná himthreascraímis!
imthreascraíodh muid!
ná himthreascraíodh muid!
2
imthreascraígí!
ná himthreascraígí!
3
imthreascraídís!
ná himthreascraídís!
imthreascraíodh siad!
ná himthreascraíodh siad!

PASSIVE

imthreascraítear!
ná himthreascraítear!

SINGULAR

1
go n-imthreascraí mé
nár imthreascraí mé
2
go n-imthreascraí tú
nár imthreascraí tú
3
go n-imthreascraí sé (MASC.)
nár imthreascraí sé
go n-imthreascraí sí (FEM.)
nár imthreascraí sí

PLURAL

1
go n-imthreascraímid
nár imthreascraímid
go n-imthreascraí muid
nár imthreascraí muid
2
go n-imthreascraí sibh
nár imthreascraí sibh
3
go n-imthreascraí siad
nár imthreascraí siad

PASSIVE

go n-imthreascraítear
nár imthreascraítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News