Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: indibhidiú · indibhid · indibhidiúil · hibridigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

indibhidigh

VERB

VERBAL NOUN

indibhidiú

VERBAL ADJECTIVE

indibhidithe

SINGULAR

1
d'indibhidigh mé
ar indibhidigh mé?
níor indibhidigh mé
2
d'indibhidigh tú
ar indibhidigh tú?
níor indibhidigh tú
3
d'indibhidigh sé (MASC.)
ar indibhidigh sé?
níor indibhidigh sé
d'indibhidigh sí (FEM.)
ar indibhidigh sí?
níor indibhidigh sí

PLURAL

1
d'indibhidíomar
ar indibhidíomar?
níor indibhidíomar
d'indibhidigh muid
ar indibhidigh muid?
níor indibhidigh muid
2
d'indibhidigh sibh
ar indibhidigh sibh?
níor indibhidigh sibh
3
d'indibhidigh siad
ar indibhidigh siad?
níor indibhidigh siad
d'indibhidíodar
ar indibhidíodar?
níor indibhidíodar

PASSIVE

indibhidíodh
ar indibhidíodh?
níor indibhidíodh

SINGULAR

1
indibhidím
an indibhidím?
ní indibhidím
2
indibhidíonn tú
an indibhidíonn tú?
ní indibhidíonn tú
3
indibhidíonn sé (MASC.)
an indibhidíonn sé?
ní indibhidíonn sé
indibhidíonn sí (FEM.)
an indibhidíonn sí?
ní indibhidíonn sí

PLURAL

1
indibhidímid
an indibhidímid?
ní indibhidímid
indibhidíonn muid
an indibhidíonn muid?
ní indibhidíonn muid
2
indibhidíonn sibh
an indibhidíonn sibh?
ní indibhidíonn sibh
3
indibhidíonn siad
an indibhidíonn siad?
ní indibhidíonn siad

PASSIVE

indibhidítear
an indibhidítear?
ní indibhidítear

SINGULAR

1
indibhideoidh mé
an indibhideoidh mé?
ní indibhideoidh mé
2
indibhideoidh tú
an indibhideoidh tú?
ní indibhideoidh tú
3
indibhideoidh sé (MASC.)
an indibhideoidh sé?
ní indibhideoidh sé
indibhideoidh sí (FEM.)
an indibhideoidh sí?
ní indibhideoidh sí

PLURAL

1
indibhideoimid
an indibhideoimid?
ní indibhideoimid
indibhideoidh muid
an indibhideoidh muid?
ní indibhideoidh muid
2
indibhideoidh sibh
an indibhideoidh sibh?
ní indibhideoidh sibh
3
indibhideoidh siad
an indibhideoidh siad?
ní indibhideoidh siad

PASSIVE

indibhideofar
an indibhideofar?
ní indibhideofar

SINGULAR

1
d'indibhideoinn
an indibhideoinn?
ní indibhideoinn
2
d'indibhideofá
an indibhideofá?
ní indibhideofá
3
d'indibhideodh sé (MASC.)
an indibhideodh sé?
ní indibhideodh sé
d'indibhideodh sí (FEM.)
an indibhideodh sí?
ní indibhideodh sí

PLURAL

1
d'indibhideoimis
an indibhideoimis?
ní indibhideoimis
d'indibhideodh muid
an indibhideodh muid?
ní indibhideodh muid
2
d'indibhideodh sibh
an indibhideodh sibh?
ní indibhideodh sibh
3
d'indibhideoidís
an indibhideoidís?
ní indibhideoidís
d'indibhideodh siad
an indibhideodh siad?
ní indibhideodh siad

PASSIVE

d'indibhideofaí
an indibhideofaí?
ní indibhideofaí

SINGULAR

1
d'indibhidínn
an indibhidínn?
ní indibhidínn
2
d'indibhidíteá
an indibhidíteá?
ní indibhidíteá
3
d'indibhidíodh sé (MASC.)
an indibhidíodh sé?
ní indibhidíodh sé
d'indibhidíodh sí (FEM.)
an indibhidíodh sí?
ní indibhidíodh sí

PLURAL

1
d'indibhidímis
an indibhidímis?
ní indibhidímis
d'indibhidíodh muid
an indibhidíodh muid?
ní indibhidíodh muid
2
d'indibhidíodh sibh
an indibhidíodh sibh?
ní indibhidíodh sibh
3
d'indibhidídís
an indibhidídís?
ní indibhidídís
d'indibhidíodh siad
an indibhidíodh siad?
ní indibhidíodh siad

PASSIVE

d'indibhidítí
an indibhidítí?
ní indibhidítí

SINGULAR

1
indibhidím!
ná hindibhidím!
2
indibhidigh!
ná hindibhidigh!
3
indibhidíodh sé! (MASC.)
ná hindibhidíodh sé!
indibhidíodh sí! (FEM.)
ná hindibhidíodh sí!

PLURAL

1
indibhidímis!
ná hindibhidímis!
indibhidíodh muid!
ná hindibhidíodh muid!
2
indibhidígí!
ná hindibhidígí!
3
indibhidídís!
ná hindibhidídís!
indibhidíodh siad!
ná hindibhidíodh siad!

PASSIVE

indibhidítear!
ná hindibhidítear!

SINGULAR

1
go n-indibhidí mé
nár indibhidí mé
2
go n-indibhidí tú
nár indibhidí tú
3
go n-indibhidí sé (MASC.)
nár indibhidí sé
go n-indibhidí sí (FEM.)
nár indibhidí sí

PLURAL

1
go n-indibhidímid
nár indibhidímid
go n-indibhidí muid
nár indibhidí muid
2
go n-indibhidí sibh
nár indibhidí sibh
3
go n-indibhidí siad
nár indibhidí siad

PASSIVE

go n-indibhidítear
nár indibhidítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News