Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fíniúch · iaich · inch · infhiúch · inigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

iniúch

VERB

VERBAL NOUN

iniúchadh

VERBAL ADJECTIVE

iniúchta

SINGULAR

1
d'iniúch mé
ar iniúch mé?
níor iniúch mé
2
d'iniúch tú
ar iniúch tú?
níor iniúch tú
3
d'iniúch sé (MASC.)
ar iniúch sé?
níor iniúch sé
d'iniúch sí (FEM.)
ar iniúch sí?
níor iniúch sí

PLURAL

1
d'iniúchamar
ar iniúchamar?
níor iniúchamar
d'iniúch muid
ar iniúch muid?
níor iniúch muid
2
d'iniúch sibh
ar iniúch sibh?
níor iniúch sibh
3
d'iniúch siad
ar iniúch siad?
níor iniúch siad
d'iniúchadar
ar iniúchadar?
níor iniúchadar

PASSIVE

iniúchadh
ar iniúchadh?
níor iniúchadh

SINGULAR

1
iniúchaim
an iniúchaim?
ní iniúchaim
2
iniúchann tú
an iniúchann tú?
ní iniúchann tú
3
iniúchann sé (MASC.)
an iniúchann sé?
ní iniúchann sé
iniúchann sí (FEM.)
an iniúchann sí?
ní iniúchann sí

PLURAL

1
iniúchaimid
an iniúchaimid?
ní iniúchaimid
iniúchann muid
an iniúchann muid?
ní iniúchann muid
2
iniúchann sibh
an iniúchann sibh?
ní iniúchann sibh
3
iniúchann siad
an iniúchann siad?
ní iniúchann siad

PASSIVE

iniúchtar
an iniúchtar?
ní iniúchtar

SINGULAR

1
iniúchfaidh mé
an iniúchfaidh mé?
ní iniúchfaidh mé
2
iniúchfaidh tú
an iniúchfaidh tú?
ní iniúchfaidh tú
3
iniúchfaidh sé (MASC.)
an iniúchfaidh sé?
ní iniúchfaidh sé
iniúchfaidh sí (FEM.)
an iniúchfaidh sí?
ní iniúchfaidh sí

PLURAL

1
iniúchfaimid
an iniúchfaimid?
ní iniúchfaimid
iniúchfaidh muid
an iniúchfaidh muid?
ní iniúchfaidh muid
2
iniúchfaidh sibh
an iniúchfaidh sibh?
ní iniúchfaidh sibh
3
iniúchfaidh siad
an iniúchfaidh siad?
ní iniúchfaidh siad

PASSIVE

iniúchfar
an iniúchfar?
ní iniúchfar

SINGULAR

1
d'iniúchfainn
an iniúchfainn?
ní iniúchfainn
2
d'iniúchfá
an iniúchfá?
ní iniúchfá
3
d'iniúchfadh sé (MASC.)
an iniúchfadh sé?
ní iniúchfadh sé
d'iniúchfadh sí (FEM.)
an iniúchfadh sí?
ní iniúchfadh sí

PLURAL

1
d'iniúchfaimis
an iniúchfaimis?
ní iniúchfaimis
d'iniúchfadh muid
an iniúchfadh muid?
ní iniúchfadh muid
2
d'iniúchfadh sibh
an iniúchfadh sibh?
ní iniúchfadh sibh
3
d'iniúchfaidís
an iniúchfaidís?
ní iniúchfaidís
d'iniúchfadh siad
an iniúchfadh siad?
ní iniúchfadh siad

PASSIVE

d'iniúchfaí
an iniúchfaí?
ní iniúchfaí

SINGULAR

1
d'iniúchainn
an iniúchainn?
ní iniúchainn
2
d'iniúchtá
an iniúchtá?
ní iniúchtá
3
d'iniúchadh sé (MASC.)
an iniúchadh sé?
ní iniúchadh sé
d'iniúchadh sí (FEM.)
an iniúchadh sí?
ní iniúchadh sí

PLURAL

1
d'iniúchaimis
an iniúchaimis?
ní iniúchaimis
d'iniúchadh muid
an iniúchadh muid?
ní iniúchadh muid
2
d'iniúchadh sibh
an iniúchadh sibh?
ní iniúchadh sibh
3
d'iniúchaidís
an iniúchaidís?
ní iniúchaidís
d'iniúchadh siad
an iniúchadh siad?
ní iniúchadh siad

PASSIVE

d'iniúchtaí
an iniúchtaí?
ní iniúchtaí

SINGULAR

1
iniúchaim!
ná hiniúchaim!
2
iniúch!
ná hiniúch!
3
iniúchadh sé! (MASC.)
ná hiniúchadh sé!
iniúchadh sí! (FEM.)
ná hiniúchadh sí!

PLURAL

1
iniúchaimis!
ná hiniúchaimis!
iniúchadh muid!
ná hiniúchadh muid!
2
iniúchaigí!
ná hiniúchaigí!
3
iniúchaidís!
ná hiniúchaidís!
iniúchadh siad!
ná hiniúchadh siad!

PASSIVE

iniúchtar!
ná hiniúchtar!

SINGULAR

1
go n-iniúcha mé
nár iniúcha mé
2
go n-iniúcha tú
nár iniúcha tú
3
go n-iniúcha sé (MASC.)
nár iniúcha sé
go n-iniúcha sí (FEM.)
nár iniúcha sí

PLURAL

1
go n-iniúchaimid
nár iniúchaimid
go n-iniúcha muid
nár iniúcha muid
2
go n-iniúcha sibh
nár iniúcha sibh
3
go n-iniúcha siad
nár iniúcha siad

PASSIVE

go n-iniúchtar
nár iniúchtar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News