VERBAL NOUN
inréimniú
VERBAL ADJECTIVE
inréimnithe
SINGULAR
1
d'inréimnigh mé
▪ar inréimnigh mé?
▪níor inréimnigh mé
2
d'inréimnigh tú
▪ar inréimnigh tú?
▪níor inréimnigh tú
3
d'inréimnigh sé (MASC.)
▪ar inréimnigh sé?
▪níor inréimnigh sé
d'inréimnigh sí (FEM.)
▪ar inréimnigh sí?
▪níor inréimnigh sí
PLURAL
1
d'inréimníomar
▪ar inréimníomar?
▪níor inréimníomar
d'inréimnigh muid
▪ar inréimnigh muid?
▪níor inréimnigh muid
2
d'inréimnigh sibh
▪ar inréimnigh sibh?
▪níor inréimnigh sibh
3
d'inréimnigh siad
▪ar inréimnigh siad?
▪níor inréimnigh siad
d'inréimníodar
▪ar inréimníodar?
▪níor inréimníodar
PASSIVE
inréimníodh
▪ar inréimníodh?
▪níor inréimníodh
SINGULAR
1
inréimním
▪an inréimním?
▪ní inréimním
2
inréimníonn tú
▪an inréimníonn tú?
▪ní inréimníonn tú
3
inréimníonn sé (MASC.)
▪an inréimníonn sé?
▪ní inréimníonn sé
inréimníonn sí (FEM.)
▪an inréimníonn sí?
▪ní inréimníonn sí
PLURAL
1
inréimnímid
▪an inréimnímid?
▪ní inréimnímid
inréimníonn muid
▪an inréimníonn muid?
▪ní inréimníonn muid
2
inréimníonn sibh
▪an inréimníonn sibh?
▪ní inréimníonn sibh
3
inréimníonn siad
▪an inréimníonn siad?
▪ní inréimníonn siad
PASSIVE
inréimnítear
▪an inréimnítear?
▪ní inréimnítear
SINGULAR
1
inréimneoidh mé
▪an inréimneoidh mé?
▪ní inréimneoidh mé
2
inréimneoidh tú
▪an inréimneoidh tú?
▪ní inréimneoidh tú
3
inréimneoidh sé (MASC.)
▪an inréimneoidh sé?
▪ní inréimneoidh sé
inréimneoidh sí (FEM.)
▪an inréimneoidh sí?
▪ní inréimneoidh sí
PLURAL
1
inréimneoimid
▪an inréimneoimid?
▪ní inréimneoimid
inréimneoidh muid
▪an inréimneoidh muid?
▪ní inréimneoidh muid
2
inréimneoidh sibh
▪an inréimneoidh sibh?
▪ní inréimneoidh sibh
3
inréimneoidh siad
▪an inréimneoidh siad?
▪ní inréimneoidh siad
PASSIVE
inréimneofar
▪an inréimneofar?
▪ní inréimneofar
SINGULAR
1
d'inréimneoinn
▪an inréimneoinn?
▪ní inréimneoinn
2
d'inréimneofá
▪an inréimneofá?
▪ní inréimneofá
3
d'inréimneodh sé (MASC.)
▪an inréimneodh sé?
▪ní inréimneodh sé
d'inréimneodh sí (FEM.)
▪an inréimneodh sí?
▪ní inréimneodh sí
PLURAL
1
d'inréimneoimis
▪an inréimneoimis?
▪ní inréimneoimis
d'inréimneodh muid
▪an inréimneodh muid?
▪ní inréimneodh muid
2
d'inréimneodh sibh
▪an inréimneodh sibh?
▪ní inréimneodh sibh
3
d'inréimneoidís
▪an inréimneoidís?
▪ní inréimneoidís
d'inréimneodh siad
▪an inréimneodh siad?
▪ní inréimneodh siad
PASSIVE
d'inréimneofaí
▪an inréimneofaí?
▪ní inréimneofaí
SINGULAR
1
d'inréimnínn
▪an inréimnínn?
▪ní inréimnínn
2
d'inréimníteá
▪an inréimníteá?
▪ní inréimníteá
3
d'inréimníodh sé (MASC.)
▪an inréimníodh sé?
▪ní inréimníodh sé
d'inréimníodh sí (FEM.)
▪an inréimníodh sí?
▪ní inréimníodh sí
PLURAL
1
d'inréimnímis
▪an inréimnímis?
▪ní inréimnímis
d'inréimníodh muid
▪an inréimníodh muid?
▪ní inréimníodh muid
2
d'inréimníodh sibh
▪an inréimníodh sibh?
▪ní inréimníodh sibh
3
d'inréimnídís
▪an inréimnídís?
▪ní inréimnídís
d'inréimníodh siad
▪an inréimníodh siad?
▪ní inréimníodh siad
PASSIVE
d'inréimnítí
▪an inréimnítí?
▪ní inréimnítí
SINGULAR
1
inréimním!
▪ná hinréimním!
2
inréimnigh!
▪ná hinréimnigh!
3
inréimníodh sé! (MASC.)
▪ná hinréimníodh sé!
inréimníodh sí! (FEM.)
▪ná hinréimníodh sí!
PLURAL
1
inréimnímis!
▪ná hinréimnímis!
inréimníodh muid!
▪ná hinréimníodh muid!
2
inréimnígí!
▪ná hinréimnígí!
3
inréimnídís!
▪ná hinréimnídís!
inréimníodh siad!
▪ná hinréimníodh siad!
PASSIVE
inréimnítear!
▪ná hinréimnítear!
SINGULAR
1
go n-inréimní mé
▪nár inréimní mé
2
go n-inréimní tú
▪nár inréimní tú
3
go n-inréimní sé (MASC.)
▪nár inréimní sé
go n-inréimní sí (FEM.)
▪nár inréimní sí
PLURAL
1
go n-inréimnímid
▪nár inréimnímid
go n-inréimní muid
▪nár inréimní muid
2
go n-inréimní sibh
▪nár inréimní sibh
3
go n-inréimní siad
▪nár inréimní siad
PASSIVE
go n-inréimnítear
▪nár inréimnítear
