Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

inseamhnaigh

VERB

VERBAL NOUN

inseamhnú

VERBAL ADJECTIVE

inseamhnaithe

SINGULAR

1
d'inseamhnaigh mé
ar inseamhnaigh mé?
níor inseamhnaigh mé
2
d'inseamhnaigh tú
ar inseamhnaigh tú?
níor inseamhnaigh tú
3
d'inseamhnaigh sé (MASC.)
ar inseamhnaigh sé?
níor inseamhnaigh sé
d'inseamhnaigh sí (FEM.)
ar inseamhnaigh sí?
níor inseamhnaigh sí

PLURAL

1
d'inseamhnaíomar
ar inseamhnaíomar?
níor inseamhnaíomar
d'inseamhnaigh muid
ar inseamhnaigh muid?
níor inseamhnaigh muid
2
d'inseamhnaigh sibh
ar inseamhnaigh sibh?
níor inseamhnaigh sibh
3
d'inseamhnaigh siad
ar inseamhnaigh siad?
níor inseamhnaigh siad
d'inseamhnaíodar
ar inseamhnaíodar?
níor inseamhnaíodar

PASSIVE

inseamhnaíodh
ar inseamhnaíodh?
níor inseamhnaíodh

SINGULAR

1
inseamhnaím
an inseamhnaím?
ní inseamhnaím
2
inseamhnaíonn tú
an inseamhnaíonn tú?
ní inseamhnaíonn tú
3
inseamhnaíonn sé (MASC.)
an inseamhnaíonn sé?
ní inseamhnaíonn sé
inseamhnaíonn sí (FEM.)
an inseamhnaíonn sí?
ní inseamhnaíonn sí

PLURAL

1
inseamhnaímid
an inseamhnaímid?
ní inseamhnaímid
inseamhnaíonn muid
an inseamhnaíonn muid?
ní inseamhnaíonn muid
2
inseamhnaíonn sibh
an inseamhnaíonn sibh?
ní inseamhnaíonn sibh
3
inseamhnaíonn siad
an inseamhnaíonn siad?
ní inseamhnaíonn siad

PASSIVE

inseamhnaítear
an inseamhnaítear?
ní inseamhnaítear

SINGULAR

1
inseamhnóidh mé
an inseamhnóidh mé?
ní inseamhnóidh mé
2
inseamhnóidh tú
an inseamhnóidh tú?
ní inseamhnóidh tú
3
inseamhnóidh sé (MASC.)
an inseamhnóidh sé?
ní inseamhnóidh sé
inseamhnóidh sí (FEM.)
an inseamhnóidh sí?
ní inseamhnóidh sí

PLURAL

1
inseamhnóimid
an inseamhnóimid?
ní inseamhnóimid
inseamhnóidh muid
an inseamhnóidh muid?
ní inseamhnóidh muid
2
inseamhnóidh sibh
an inseamhnóidh sibh?
ní inseamhnóidh sibh
3
inseamhnóidh siad
an inseamhnóidh siad?
ní inseamhnóidh siad

PASSIVE

inseamhnófar
an inseamhnófar?
ní inseamhnófar

SINGULAR

1
d'inseamhnóinn
an inseamhnóinn?
ní inseamhnóinn
2
d'inseamhnófá
an inseamhnófá?
ní inseamhnófá
3
d'inseamhnódh sé (MASC.)
an inseamhnódh sé?
ní inseamhnódh sé
d'inseamhnódh sí (FEM.)
an inseamhnódh sí?
ní inseamhnódh sí

PLURAL

1
d'inseamhnóimis
an inseamhnóimis?
ní inseamhnóimis
d'inseamhnódh muid
an inseamhnódh muid?
ní inseamhnódh muid
2
d'inseamhnódh sibh
an inseamhnódh sibh?
ní inseamhnódh sibh
3
d'inseamhnóidís
an inseamhnóidís?
ní inseamhnóidís
d'inseamhnódh siad
an inseamhnódh siad?
ní inseamhnódh siad

PASSIVE

d'inseamhnófaí
an inseamhnófaí?
ní inseamhnófaí

SINGULAR

1
d'inseamhnaínn
an inseamhnaínn?
ní inseamhnaínn
2
d'inseamhnaíteá
an inseamhnaíteá?
ní inseamhnaíteá
3
d'inseamhnaíodh sé (MASC.)
an inseamhnaíodh sé?
ní inseamhnaíodh sé
d'inseamhnaíodh sí (FEM.)
an inseamhnaíodh sí?
ní inseamhnaíodh sí

PLURAL

1
d'inseamhnaímis
an inseamhnaímis?
ní inseamhnaímis
d'inseamhnaíodh muid
an inseamhnaíodh muid?
ní inseamhnaíodh muid
2
d'inseamhnaíodh sibh
an inseamhnaíodh sibh?
ní inseamhnaíodh sibh
3
d'inseamhnaídís
an inseamhnaídís?
ní inseamhnaídís
d'inseamhnaíodh siad
an inseamhnaíodh siad?
ní inseamhnaíodh siad

PASSIVE

d'inseamhnaítí
an inseamhnaítí?
ní inseamhnaítí

SINGULAR

1
inseamhnaím!
ná hinseamhnaím!
2
inseamhnaigh!
ná hinseamhnaigh!
3
inseamhnaíodh sé! (MASC.)
ná hinseamhnaíodh sé!
inseamhnaíodh sí! (FEM.)
ná hinseamhnaíodh sí!

PLURAL

1
inseamhnaímis!
ná hinseamhnaímis!
inseamhnaíodh muid!
ná hinseamhnaíodh muid!
2
inseamhnaígí!
ná hinseamhnaígí!
3
inseamhnaídís!
ná hinseamhnaídís!
inseamhnaíodh siad!
ná hinseamhnaíodh siad!

PASSIVE

inseamhnaítear!
ná hinseamhnaítear!

SINGULAR

1
go n-inseamhnaí mé
nár inseamhnaí mé
2
go n-inseamhnaí tú
nár inseamhnaí tú
3
go n-inseamhnaí sé (MASC.)
nár inseamhnaí sé
go n-inseamhnaí sí (FEM.)
nár inseamhnaí sí

PLURAL

1
go n-inseamhnaímid
nár inseamhnaímid
go n-inseamhnaí muid
nár inseamhnaí muid
2
go n-inseamhnaí sibh
nár inseamhnaí sibh
3
go n-inseamhnaí siad
nár inseamhnaí siad

PASSIVE

go n-inseamhnaítear
nár inseamhnaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News