Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: dálaigh · Iodálach · iolaigh · ionlaigh · diomalaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
iodálaigh could be a grammatical form of: iodálach »

iodálaigh

VERB

VERBAL NOUN

iodálú

VERBAL ADJECTIVE

iodálaithe

SINGULAR

1
d'iodálaigh mé
ar iodálaigh mé?
níor iodálaigh mé
2
d'iodálaigh tú
ar iodálaigh tú?
níor iodálaigh tú
3
d'iodálaigh sé (MASC.)
ar iodálaigh sé?
níor iodálaigh sé
d'iodálaigh sí (FEM.)
ar iodálaigh sí?
níor iodálaigh sí

PLURAL

1
d'iodálaíomar
ar iodálaíomar?
níor iodálaíomar
d'iodálaigh muid
ar iodálaigh muid?
níor iodálaigh muid
2
d'iodálaigh sibh
ar iodálaigh sibh?
níor iodálaigh sibh
3
d'iodálaigh siad
ar iodálaigh siad?
níor iodálaigh siad
d'iodálaíodar
ar iodálaíodar?
níor iodálaíodar

PASSIVE

iodálaíodh
ar iodálaíodh?
níor iodálaíodh

SINGULAR

1
iodálaím
an iodálaím?
ní iodálaím
2
iodálaíonn tú
an iodálaíonn tú?
ní iodálaíonn tú
3
iodálaíonn sé (MASC.)
an iodálaíonn sé?
ní iodálaíonn sé
iodálaíonn sí (FEM.)
an iodálaíonn sí?
ní iodálaíonn sí

PLURAL

1
iodálaímid
an iodálaímid?
ní iodálaímid
iodálaíonn muid
an iodálaíonn muid?
ní iodálaíonn muid
2
iodálaíonn sibh
an iodálaíonn sibh?
ní iodálaíonn sibh
3
iodálaíonn siad
an iodálaíonn siad?
ní iodálaíonn siad

PASSIVE

iodálaítear
an iodálaítear?
ní iodálaítear

SINGULAR

1
iodálóidh mé
an iodálóidh mé?
ní iodálóidh mé
2
iodálóidh tú
an iodálóidh tú?
ní iodálóidh tú
3
iodálóidh sé (MASC.)
an iodálóidh sé?
ní iodálóidh sé
iodálóidh sí (FEM.)
an iodálóidh sí?
ní iodálóidh sí

PLURAL

1
iodálóimid
an iodálóimid?
ní iodálóimid
iodálóidh muid
an iodálóidh muid?
ní iodálóidh muid
2
iodálóidh sibh
an iodálóidh sibh?
ní iodálóidh sibh
3
iodálóidh siad
an iodálóidh siad?
ní iodálóidh siad

PASSIVE

iodálófar
an iodálófar?
ní iodálófar

SINGULAR

1
d'iodálóinn
an iodálóinn?
ní iodálóinn
2
d'iodálófá
an iodálófá?
ní iodálófá
3
d'iodálódh sé (MASC.)
an iodálódh sé?
ní iodálódh sé
d'iodálódh sí (FEM.)
an iodálódh sí?
ní iodálódh sí

PLURAL

1
d'iodálóimis
an iodálóimis?
ní iodálóimis
d'iodálódh muid
an iodálódh muid?
ní iodálódh muid
2
d'iodálódh sibh
an iodálódh sibh?
ní iodálódh sibh
3
d'iodálóidís
an iodálóidís?
ní iodálóidís
d'iodálódh siad
an iodálódh siad?
ní iodálódh siad

PASSIVE

d'iodálófaí
an iodálófaí?
ní iodálófaí

SINGULAR

1
d'iodálaínn
an iodálaínn?
ní iodálaínn
2
d'iodálaíteá
an iodálaíteá?
ní iodálaíteá
3
d'iodálaíodh sé (MASC.)
an iodálaíodh sé?
ní iodálaíodh sé
d'iodálaíodh sí (FEM.)
an iodálaíodh sí?
ní iodálaíodh sí

PLURAL

1
d'iodálaímis
an iodálaímis?
ní iodálaímis
d'iodálaíodh muid
an iodálaíodh muid?
ní iodálaíodh muid
2
d'iodálaíodh sibh
an iodálaíodh sibh?
ní iodálaíodh sibh
3
d'iodálaídís
an iodálaídís?
ní iodálaídís
d'iodálaíodh siad
an iodálaíodh siad?
ní iodálaíodh siad

PASSIVE

d'iodálaítí
an iodálaítí?
ní iodálaítí

SINGULAR

1
iodálaím!
ná hiodálaím!
2
iodálaigh!
ná hiodálaigh!
3
iodálaíodh sé! (MASC.)
ná hiodálaíodh sé!
iodálaíodh sí! (FEM.)
ná hiodálaíodh sí!

PLURAL

1
iodálaímis!
ná hiodálaímis!
iodálaíodh muid!
ná hiodálaíodh muid!
2
iodálaígí!
ná hiodálaígí!
3
iodálaídís!
ná hiodálaídís!
iodálaíodh siad!
ná hiodálaíodh siad!

PASSIVE

iodálaítear!
ná hiodálaítear!

SINGULAR

1
go n-iodálaí mé
nár iodálaí mé
2
go n-iodálaí tú
nár iodálaí tú
3
go n-iodálaí sé (MASC.)
nár iodálaí sé
go n-iodálaí sí (FEM.)
nár iodálaí sí

PLURAL

1
go n-iodálaímid
nár iodálaímid
go n-iodálaí muid
nár iodálaí muid
2
go n-iodálaí sibh
nár iodálaí sibh
3
go n-iodálaí siad
nár iodálaí siad

PASSIVE

go n-iodálaítear
nár iodálaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News