VERBAL NOUN
ionnarbadh
VERBAL ADJECTIVE
ionnarbtha
SINGULAR
1
d'ionnarb mé
▪ar ionnarb mé?
▪níor ionnarb mé
2
d'ionnarb tú
▪ar ionnarb tú?
▪níor ionnarb tú
3
d'ionnarb sé (MASC.)
▪ar ionnarb sé?
▪níor ionnarb sé
d'ionnarb sí (FEM.)
▪ar ionnarb sí?
▪níor ionnarb sí
PLURAL
1
d'ionnarbamar
▪ar ionnarbamar?
▪níor ionnarbamar
d'ionnarb muid
▪ar ionnarb muid?
▪níor ionnarb muid
2
d'ionnarb sibh
▪ar ionnarb sibh?
▪níor ionnarb sibh
3
d'ionnarb siad
▪ar ionnarb siad?
▪níor ionnarb siad
d'ionnarbadar
▪ar ionnarbadar?
▪níor ionnarbadar
PASSIVE
ionnarbadh
▪ar ionnarbadh?
▪níor ionnarbadh
SINGULAR
1
ionnarbaim
▪an ionnarbaim?
▪ní ionnarbaim
2
ionnarbann tú
▪an ionnarbann tú?
▪ní ionnarbann tú
3
ionnarbann sé (MASC.)
▪an ionnarbann sé?
▪ní ionnarbann sé
ionnarbann sí (FEM.)
▪an ionnarbann sí?
▪ní ionnarbann sí
PLURAL
1
ionnarbaimid
▪an ionnarbaimid?
▪ní ionnarbaimid
ionnarbann muid
▪an ionnarbann muid?
▪ní ionnarbann muid
2
ionnarbann sibh
▪an ionnarbann sibh?
▪ní ionnarbann sibh
3
ionnarbann siad
▪an ionnarbann siad?
▪ní ionnarbann siad
PASSIVE
ionnarbtar
▪an ionnarbtar?
▪ní ionnarbtar
SINGULAR
1
ionnarbfaidh mé
▪an ionnarbfaidh mé?
▪ní ionnarbfaidh mé
2
ionnarbfaidh tú
▪an ionnarbfaidh tú?
▪ní ionnarbfaidh tú
3
ionnarbfaidh sé (MASC.)
▪an ionnarbfaidh sé?
▪ní ionnarbfaidh sé
ionnarbfaidh sí (FEM.)
▪an ionnarbfaidh sí?
▪ní ionnarbfaidh sí
PLURAL
1
ionnarbfaimid
▪an ionnarbfaimid?
▪ní ionnarbfaimid
ionnarbfaidh muid
▪an ionnarbfaidh muid?
▪ní ionnarbfaidh muid
2
ionnarbfaidh sibh
▪an ionnarbfaidh sibh?
▪ní ionnarbfaidh sibh
3
ionnarbfaidh siad
▪an ionnarbfaidh siad?
▪ní ionnarbfaidh siad
PASSIVE
ionnarbfar
▪an ionnarbfar?
▪ní ionnarbfar
SINGULAR
1
d'ionnarbfainn
▪an ionnarbfainn?
▪ní ionnarbfainn
2
d'ionnarbfá
▪an ionnarbfá?
▪ní ionnarbfá
3
d'ionnarbfadh sé (MASC.)
▪an ionnarbfadh sé?
▪ní ionnarbfadh sé
d'ionnarbfadh sí (FEM.)
▪an ionnarbfadh sí?
▪ní ionnarbfadh sí
PLURAL
1
d'ionnarbfaimis
▪an ionnarbfaimis?
▪ní ionnarbfaimis
d'ionnarbfadh muid
▪an ionnarbfadh muid?
▪ní ionnarbfadh muid
2
d'ionnarbfadh sibh
▪an ionnarbfadh sibh?
▪ní ionnarbfadh sibh
3
d'ionnarbfaidís
▪an ionnarbfaidís?
▪ní ionnarbfaidís
d'ionnarbfadh siad
▪an ionnarbfadh siad?
▪ní ionnarbfadh siad
PASSIVE
d'ionnarbfaí
▪an ionnarbfaí?
▪ní ionnarbfaí
SINGULAR
1
d'ionnarbainn
▪an ionnarbainn?
▪ní ionnarbainn
2
d'ionnarbtá
▪an ionnarbtá?
▪ní ionnarbtá
3
d'ionnarbadh sé (MASC.)
▪an ionnarbadh sé?
▪ní ionnarbadh sé
d'ionnarbadh sí (FEM.)
▪an ionnarbadh sí?
▪ní ionnarbadh sí
PLURAL
1
d'ionnarbaimis
▪an ionnarbaimis?
▪ní ionnarbaimis
d'ionnarbadh muid
▪an ionnarbadh muid?
▪ní ionnarbadh muid
2
d'ionnarbadh sibh
▪an ionnarbadh sibh?
▪ní ionnarbadh sibh
3
d'ionnarbaidís
▪an ionnarbaidís?
▪ní ionnarbaidís
d'ionnarbadh siad
▪an ionnarbadh siad?
▪ní ionnarbadh siad
PASSIVE
d'ionnarbtaí
▪an ionnarbtaí?
▪ní ionnarbtaí
SINGULAR
1
ionnarbaim!
▪ná hionnarbaim!
2
ionnarb!
▪ná hionnarb!
3
ionnarbadh sé! (MASC.)
▪ná hionnarbadh sé!
ionnarbadh sí! (FEM.)
▪ná hionnarbadh sí!
PLURAL
1
ionnarbaimis!
▪ná hionnarbaimis!
ionnarbadh muid!
▪ná hionnarbadh muid!
2
ionnarbaigí!
▪ná hionnarbaigí!
3
ionnarbaidís!
▪ná hionnarbaidís!
ionnarbadh siad!
▪ná hionnarbadh siad!
PASSIVE
ionnarbtar!
▪ná hionnarbtar!
SINGULAR
1
go n-ionnarba mé
▪nár ionnarba mé
2
go n-ionnarba tú
▪nár ionnarba tú
3
go n-ionnarba sé (MASC.)
▪nár ionnarba sé
go n-ionnarba sí (FEM.)
▪nár ionnarba sí
PLURAL
1
go n-ionnarbaimid
▪nár ionnarbaimid
go n-ionnarba muid
▪nár ionnarba muid
2
go n-ionnarba sibh
▪nár ionnarba sibh
3
go n-ionnarba siad
▪nár ionnarba siad
PASSIVE
go n-ionnarbtar
▪nár ionnarbtar
