Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: ionstraimiú · ionstraim · ionstraimí · iontaisigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
ionstraimigh could be a grammatical form of: ionstraimeach »

ionstraimigh

VERB

VERBAL NOUN

ionstraimiú

VERBAL ADJECTIVE

ionstraimithe

SINGULAR

1
d'ionstraimigh mé
ar ionstraimigh mé?
níor ionstraimigh mé
2
d'ionstraimigh tú
ar ionstraimigh tú?
níor ionstraimigh tú
3
d'ionstraimigh sé (MASC.)
ar ionstraimigh sé?
níor ionstraimigh sé
d'ionstraimigh sí (FEM.)
ar ionstraimigh sí?
níor ionstraimigh sí

PLURAL

1
d'ionstraimíomar
ar ionstraimíomar?
níor ionstraimíomar
d'ionstraimigh muid
ar ionstraimigh muid?
níor ionstraimigh muid
2
d'ionstraimigh sibh
ar ionstraimigh sibh?
níor ionstraimigh sibh
3
d'ionstraimigh siad
ar ionstraimigh siad?
níor ionstraimigh siad
d'ionstraimíodar
ar ionstraimíodar?
níor ionstraimíodar

PASSIVE

ionstraimíodh
ar ionstraimíodh?
níor ionstraimíodh

SINGULAR

1
ionstraimím
an ionstraimím?
ní ionstraimím
2
ionstraimíonn tú
an ionstraimíonn tú?
ní ionstraimíonn tú
3
ionstraimíonn sé (MASC.)
an ionstraimíonn sé?
ní ionstraimíonn sé
ionstraimíonn sí (FEM.)
an ionstraimíonn sí?
ní ionstraimíonn sí

PLURAL

1
ionstraimímid
an ionstraimímid?
ní ionstraimímid
ionstraimíonn muid
an ionstraimíonn muid?
ní ionstraimíonn muid
2
ionstraimíonn sibh
an ionstraimíonn sibh?
ní ionstraimíonn sibh
3
ionstraimíonn siad
an ionstraimíonn siad?
ní ionstraimíonn siad

PASSIVE

ionstraimítear
an ionstraimítear?
ní ionstraimítear

SINGULAR

1
ionstraimeoidh mé
an ionstraimeoidh mé?
ní ionstraimeoidh mé
2
ionstraimeoidh tú
an ionstraimeoidh tú?
ní ionstraimeoidh tú
3
ionstraimeoidh sé (MASC.)
an ionstraimeoidh sé?
ní ionstraimeoidh sé
ionstraimeoidh sí (FEM.)
an ionstraimeoidh sí?
ní ionstraimeoidh sí

PLURAL

1
ionstraimeoimid
an ionstraimeoimid?
ní ionstraimeoimid
ionstraimeoidh muid
an ionstraimeoidh muid?
ní ionstraimeoidh muid
2
ionstraimeoidh sibh
an ionstraimeoidh sibh?
ní ionstraimeoidh sibh
3
ionstraimeoidh siad
an ionstraimeoidh siad?
ní ionstraimeoidh siad

PASSIVE

ionstraimeofar
an ionstraimeofar?
ní ionstraimeofar

SINGULAR

1
d'ionstraimeoinn
an ionstraimeoinn?
ní ionstraimeoinn
2
d'ionstraimeofá
an ionstraimeofá?
ní ionstraimeofá
3
d'ionstraimeodh sé (MASC.)
an ionstraimeodh sé?
ní ionstraimeodh sé
d'ionstraimeodh sí (FEM.)
an ionstraimeodh sí?
ní ionstraimeodh sí

PLURAL

1
d'ionstraimeoimis
an ionstraimeoimis?
ní ionstraimeoimis
d'ionstraimeodh muid
an ionstraimeodh muid?
ní ionstraimeodh muid
2
d'ionstraimeodh sibh
an ionstraimeodh sibh?
ní ionstraimeodh sibh
3
d'ionstraimeoidís
an ionstraimeoidís?
ní ionstraimeoidís
d'ionstraimeodh siad
an ionstraimeodh siad?
ní ionstraimeodh siad

PASSIVE

d'ionstraimeofaí
an ionstraimeofaí?
ní ionstraimeofaí

SINGULAR

1
d'ionstraimínn
an ionstraimínn?
ní ionstraimínn
2
d'ionstraimíteá
an ionstraimíteá?
ní ionstraimíteá
3
d'ionstraimíodh sé (MASC.)
an ionstraimíodh sé?
ní ionstraimíodh sé
d'ionstraimíodh sí (FEM.)
an ionstraimíodh sí?
ní ionstraimíodh sí

PLURAL

1
d'ionstraimímis
an ionstraimímis?
ní ionstraimímis
d'ionstraimíodh muid
an ionstraimíodh muid?
ní ionstraimíodh muid
2
d'ionstraimíodh sibh
an ionstraimíodh sibh?
ní ionstraimíodh sibh
3
d'ionstraimídís
an ionstraimídís?
ní ionstraimídís
d'ionstraimíodh siad
an ionstraimíodh siad?
ní ionstraimíodh siad

PASSIVE

d'ionstraimítí
an ionstraimítí?
ní ionstraimítí

SINGULAR

1
ionstraimím!
ná hionstraimím!
2
ionstraimigh!
ná hionstraimigh!
3
ionstraimíodh sé! (MASC.)
ná hionstraimíodh sé!
ionstraimíodh sí! (FEM.)
ná hionstraimíodh sí!

PLURAL

1
ionstraimímis!
ná hionstraimímis!
ionstraimíodh muid!
ná hionstraimíodh muid!
2
ionstraimígí!
ná hionstraimígí!
3
ionstraimídís!
ná hionstraimídís!
ionstraimíodh siad!
ná hionstraimíodh siad!

PASSIVE

ionstraimítear!
ná hionstraimítear!

SINGULAR

1
go n-ionstraimí mé
nár ionstraimí mé
2
go n-ionstraimí tú
nár ionstraimí tú
3
go n-ionstraimí sé (MASC.)
nár ionstraimí sé
go n-ionstraimí sí (FEM.)
nár ionstraimí sí

PLURAL

1
go n-ionstraimímid
nár ionstraimímid
go n-ionstraimí muid
nár ionstraimí muid
2
go n-ionstraimí sibh
nár ionstraimí sibh
3
go n-ionstraimí siad
nár ionstraimí siad

PASSIVE

go n-ionstraimítear
nár ionstraimítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News