VERBAL NOUN
lamháil
VERBAL ADJECTIVE
lamháilte
SINGULAR
1
lamháil mé
▪ar lamháil mé?
▪níor lamháil mé
2
lamháil tú
▪ar lamháil tú?
▪níor lamháil tú
3
lamháil sé (MASC.)
▪ar lamháil sé?
▪níor lamháil sé
lamháil sí (FEM.)
▪ar lamháil sí?
▪níor lamháil sí
PLURAL
1
lamhálamar
▪ar lamhálamar?
▪níor lamhálamar
lamháil muid
▪ar lamháil muid?
▪níor lamháil muid
2
lamháil sibh
▪ar lamháil sibh?
▪níor lamháil sibh
3
lamháil siad
▪ar lamháil siad?
▪níor lamháil siad
lamháladar
▪ar lamháladar?
▪níor lamháladar
PASSIVE
lamháladh
▪ar lamháladh?
▪níor lamháladh
SINGULAR
1
lamhálaim
▪an lamhálaim?
▪ní lamhálaim
2
lamhálann tú
▪an lamhálann tú?
▪ní lamhálann tú
3
lamhálann sé (MASC.)
▪an lamhálann sé?
▪ní lamhálann sé
lamhálann sí (FEM.)
▪an lamhálann sí?
▪ní lamhálann sí
PLURAL
1
lamhálaimid
▪an lamhálaimid?
▪ní lamhálaimid
lamhálann muid
▪an lamhálann muid?
▪ní lamhálann muid
2
lamhálann sibh
▪an lamhálann sibh?
▪ní lamhálann sibh
3
lamhálann siad
▪an lamhálann siad?
▪ní lamhálann siad
PASSIVE
lamháiltear
▪an lamháiltear?
▪ní lamháiltear
SINGULAR
1
lamhálfaidh mé
▪an lamhálfaidh mé?
▪ní lamhálfaidh mé
2
lamhálfaidh tú
▪an lamhálfaidh tú?
▪ní lamhálfaidh tú
3
lamhálfaidh sé (MASC.)
▪an lamhálfaidh sé?
▪ní lamhálfaidh sé
lamhálfaidh sí (FEM.)
▪an lamhálfaidh sí?
▪ní lamhálfaidh sí
PLURAL
1
lamhálfaimid
▪an lamhálfaimid?
▪ní lamhálfaimid
lamhálfaidh muid
▪an lamhálfaidh muid?
▪ní lamhálfaidh muid
2
lamhálfaidh sibh
▪an lamhálfaidh sibh?
▪ní lamhálfaidh sibh
3
lamhálfaidh siad
▪an lamhálfaidh siad?
▪ní lamhálfaidh siad
PASSIVE
lamhálfar
▪an lamhálfar?
▪ní lamhálfar
SINGULAR
1
lamhálfainn
▪an lamhálfainn?
▪ní lamhálfainn
2
lamhálfá
▪an lamhálfá?
▪ní lamhálfá
3
lamhálfadh sé (MASC.)
▪an lamhálfadh sé?
▪ní lamhálfadh sé
lamhálfadh sí (FEM.)
▪an lamhálfadh sí?
▪ní lamhálfadh sí
PLURAL
1
lamhálfaimis
▪an lamhálfaimis?
▪ní lamhálfaimis
lamhálfadh muid
▪an lamhálfadh muid?
▪ní lamhálfadh muid
2
lamhálfadh sibh
▪an lamhálfadh sibh?
▪ní lamhálfadh sibh
3
lamhálfaidís
▪an lamhálfaidís?
▪ní lamhálfaidís
lamhálfadh siad
▪an lamhálfadh siad?
▪ní lamhálfadh siad
PASSIVE
lamhálfaí
▪an lamhálfaí?
▪ní lamhálfaí
SINGULAR
1
lamhálainn
▪an lamhálainn?
▪ní lamhálainn
2
lamháilteá
▪an lamháilteá?
▪ní lamháilteá
3
lamháladh sé (MASC.)
▪an lamháladh sé?
▪ní lamháladh sé
lamháladh sí (FEM.)
▪an lamháladh sí?
▪ní lamháladh sí
PLURAL
1
lamhálaimis
▪an lamhálaimis?
▪ní lamhálaimis
lamháladh muid
▪an lamháladh muid?
▪ní lamháladh muid
2
lamháladh sibh
▪an lamháladh sibh?
▪ní lamháladh sibh
3
lamhálaidís
▪an lamhálaidís?
▪ní lamhálaidís
lamháladh siad
▪an lamháladh siad?
▪ní lamháladh siad
PASSIVE
lamháiltí
▪an lamháiltí?
▪ní lamháiltí
SINGULAR
1
lamhálaim!
▪ná lamhálaim!
2
lamháil!
▪ná lamháil!
3
lamháladh sé! (MASC.)
▪ná lamháladh sé!
lamháladh sí! (FEM.)
▪ná lamháladh sí!
PLURAL
1
lamhálaimis!
▪ná lamhálaimis!
lamháladh muid!
▪ná lamháladh muid!
2
lamhálaigí!
▪ná lamhálaigí!
3
lamhálaidís!
▪ná lamhálaidís!
lamháladh siad!
▪ná lamháladh siad!
PASSIVE
lamháiltear!
▪ná lamháiltear!
SINGULAR
1
go lamhála mé
▪nár lamhála mé
2
go lamhála tú
▪nár lamhála tú
3
go lamhála sé (MASC.)
▪nár lamhála sé
go lamhála sí (FEM.)
▪nár lamhála sí
PLURAL
1
go lamhálaimid
▪nár lamhálaimid
go lamhála muid
▪nár lamhála muid
2
go lamhála sibh
▪nár lamhála sibh
3
go lamhála siad
▪nár lamhála siad
PASSIVE
go lamháiltear
▪nár lamháiltear
