Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aobh · laoch · lobh · lab · lao
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

laobh

VERB

VERBAL NOUN

laobhadh

VERBAL ADJECTIVE

laofa

SINGULAR

1
laobh mé
ar laobh mé?
níor laobh mé
2
laobh tú
ar laobh tú?
níor laobh tú
3
laobh sé (MASC.)
ar laobh sé?
níor laobh sé
laobh sí (FEM.)
ar laobh sí?
níor laobh sí

PLURAL

1
laobhamar
ar laobhamar?
níor laobhamar
laobh muid
ar laobh muid?
níor laobh muid
2
laobh sibh
ar laobh sibh?
níor laobh sibh
3
laobh siad
ar laobh siad?
níor laobh siad
laobhadar
ar laobhadar?
níor laobhadar

PASSIVE

laobhadh
ar laobhadh?
níor laobhadh

SINGULAR

1
laobhaim
an laobhaim?
ní laobhaim
2
laobhann tú
an laobhann tú?
ní laobhann tú
3
laobhann sé (MASC.)
an laobhann sé?
ní laobhann sé
laobhann sí (FEM.)
an laobhann sí?
ní laobhann sí

PLURAL

1
laobhaimid
an laobhaimid?
ní laobhaimid
laobhann muid
an laobhann muid?
ní laobhann muid
2
laobhann sibh
an laobhann sibh?
ní laobhann sibh
3
laobhann siad
an laobhann siad?
ní laobhann siad

PASSIVE

laobhtar
an laobhtar?
ní laobhtar

SINGULAR

1
laobhfaidh mé
an laobhfaidh mé?
ní laobhfaidh mé
2
laobhfaidh tú
an laobhfaidh tú?
ní laobhfaidh tú
3
laobhfaidh sé (MASC.)
an laobhfaidh sé?
ní laobhfaidh sé
laobhfaidh sí (FEM.)
an laobhfaidh sí?
ní laobhfaidh sí

PLURAL

1
laobhfaimid
an laobhfaimid?
ní laobhfaimid
laobhfaidh muid
an laobhfaidh muid?
ní laobhfaidh muid
2
laobhfaidh sibh
an laobhfaidh sibh?
ní laobhfaidh sibh
3
laobhfaidh siad
an laobhfaidh siad?
ní laobhfaidh siad

PASSIVE

laobhfar
an laobhfar?
ní laobhfar

SINGULAR

1
laobhfainn
an laobhfainn?
ní laobhfainn
2
laobhfá
an laobhfá?
ní laobhfá
3
laobhfadh sé (MASC.)
an laobhfadh sé?
ní laobhfadh sé
laobhfadh sí (FEM.)
an laobhfadh sí?
ní laobhfadh sí

PLURAL

1
laobhfaimis
an laobhfaimis?
ní laobhfaimis
laobhfadh muid
an laobhfadh muid?
ní laobhfadh muid
2
laobhfadh sibh
an laobhfadh sibh?
ní laobhfadh sibh
3
laobhfaidís
an laobhfaidís?
ní laobhfaidís
laobhfadh siad
an laobhfadh siad?
ní laobhfadh siad

PASSIVE

laobhfaí
an laobhfaí?
ní laobhfaí

SINGULAR

1
laobhainn
an laobhainn?
ní laobhainn
2
laobhtá
an laobhtá?
ní laobhtá
3
laobhadh sé (MASC.)
an laobhadh sé?
ní laobhadh sé
laobhadh sí (FEM.)
an laobhadh sí?
ní laobhadh sí

PLURAL

1
laobhaimis
an laobhaimis?
ní laobhaimis
laobhadh muid
an laobhadh muid?
ní laobhadh muid
2
laobhadh sibh
an laobhadh sibh?
ní laobhadh sibh
3
laobhaidís
an laobhaidís?
ní laobhaidís
laobhadh siad
an laobhadh siad?
ní laobhadh siad

PASSIVE

laobhtaí
an laobhtaí?
ní laobhtaí

SINGULAR

1
laobhaim!
ná laobhaim!
2
laobh!
ná laobh!
3
laobhadh sé! (MASC.)
ná laobhadh sé!
laobhadh sí! (FEM.)
ná laobhadh sí!

PLURAL

1
laobhaimis!
ná laobhaimis!
laobhadh muid!
ná laobhadh muid!
2
laobhaigí!
ná laobhaigí!
3
laobhaidís!
ná laobhaidís!
laobhadh siad!
ná laobhadh siad!

PASSIVE

laobhtar!
ná laobhtar!

SINGULAR

1
go laobha mé
nár laobha mé
2
go laobha tú
nár laobha tú
3
go laobha sé (MASC.)
nár laobha sé
go laobha sí (FEM.)
nár laobha sí

PLURAL

1
go laobhaimid
nár laobhaimid
go laobha muid
nár laobha muid
2
go laobha sibh
nár laobha sibh
3
go laobha siad
nár laobha siad

PASSIVE

go laobhtar
nár laobhtar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News