Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: leadhbaire · leadhbairt · leabhair · leadair · badhbaire
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

leadhbair

VERB

VERBAL NOUN

leadhbairt

VERBAL ADJECTIVE

leadhbartha

SINGULAR

1
leadhbair mé
ar leadhbair mé?
níor leadhbair mé
2
leadhbair tú
ar leadhbair tú?
níor leadhbair tú
3
leadhbair sé (MASC.)
ar leadhbair sé?
níor leadhbair sé
leadhbair sí (FEM.)
ar leadhbair sí?
níor leadhbair sí

PLURAL

1
leadhbraíomar
ar leadhbraíomar?
níor leadhbraíomar
leadhbair muid
ar leadhbair muid?
níor leadhbair muid
2
leadhbair sibh
ar leadhbair sibh?
níor leadhbair sibh
3
leadhbair siad
ar leadhbair siad?
níor leadhbair siad
leadhbraíodar
ar leadhbraíodar?
níor leadhbraíodar

PASSIVE

leadhbraíodh
ar leadhbraíodh?
níor leadhbraíodh

SINGULAR

1
leadhbraím
an leadhbraím?
ní leadhbraím
2
leadhbraíonn tú
an leadhbraíonn tú?
ní leadhbraíonn tú
3
leadhbraíonn sé (MASC.)
an leadhbraíonn sé?
ní leadhbraíonn sé
leadhbraíonn sí (FEM.)
an leadhbraíonn sí?
ní leadhbraíonn sí

PLURAL

1
leadhbraímid
an leadhbraímid?
ní leadhbraímid
leadhbraíonn muid
an leadhbraíonn muid?
ní leadhbraíonn muid
2
leadhbraíonn sibh
an leadhbraíonn sibh?
ní leadhbraíonn sibh
3
leadhbraíonn siad
an leadhbraíonn siad?
ní leadhbraíonn siad

PASSIVE

leadhbraítear
an leadhbraítear?
ní leadhbraítear

SINGULAR

1
leadhbróidh mé
an leadhbróidh mé?
ní leadhbróidh mé
2
leadhbróidh tú
an leadhbróidh tú?
ní leadhbróidh tú
3
leadhbróidh sé (MASC.)
an leadhbróidh sé?
ní leadhbróidh sé
leadhbróidh sí (FEM.)
an leadhbróidh sí?
ní leadhbróidh sí

PLURAL

1
leadhbróimid
an leadhbróimid?
ní leadhbróimid
leadhbróidh muid
an leadhbróidh muid?
ní leadhbróidh muid
2
leadhbróidh sibh
an leadhbróidh sibh?
ní leadhbróidh sibh
3
leadhbróidh siad
an leadhbróidh siad?
ní leadhbróidh siad

PASSIVE

leadhbrófar
an leadhbrófar?
ní leadhbrófar

SINGULAR

1
leadhbróinn
an leadhbróinn?
ní leadhbróinn
2
leadhbrófá
an leadhbrófá?
ní leadhbrófá
3
leadhbródh sé (MASC.)
an leadhbródh sé?
ní leadhbródh sé
leadhbródh sí (FEM.)
an leadhbródh sí?
ní leadhbródh sí

PLURAL

1
leadhbróimis
an leadhbróimis?
ní leadhbróimis
leadhbródh muid
an leadhbródh muid?
ní leadhbródh muid
2
leadhbródh sibh
an leadhbródh sibh?
ní leadhbródh sibh
3
leadhbróidís
an leadhbróidís?
ní leadhbróidís
leadhbródh siad
an leadhbródh siad?
ní leadhbródh siad

PASSIVE

leadhbrófaí
an leadhbrófaí?
ní leadhbrófaí

SINGULAR

1
leadhbraínn
an leadhbraínn?
ní leadhbraínn
2
leadhbraíteá
an leadhbraíteá?
ní leadhbraíteá
3
leadhbraíodh sé (MASC.)
an leadhbraíodh sé?
ní leadhbraíodh sé
leadhbraíodh sí (FEM.)
an leadhbraíodh sí?
ní leadhbraíodh sí

PLURAL

1
leadhbraímis
an leadhbraímis?
ní leadhbraímis
leadhbraíodh muid
an leadhbraíodh muid?
ní leadhbraíodh muid
2
leadhbraíodh sibh
an leadhbraíodh sibh?
ní leadhbraíodh sibh
3
leadhbraídís
an leadhbraídís?
ní leadhbraídís
leadhbraíodh siad
an leadhbraíodh siad?
ní leadhbraíodh siad

PASSIVE

leadhbraítí
an leadhbraítí?
ní leadhbraítí

SINGULAR

1
leadhbraím!
ná leadhbraím!
2
leadhbair!
ná leadhbair!
3
leadhbraíodh sé! (MASC.)
ná leadhbraíodh sé!
leadhbraíodh sí! (FEM.)
ná leadhbraíodh sí!

PLURAL

1
leadhbraímis!
ná leadhbraímis!
leadhbraíodh muid!
ná leadhbraíodh muid!
2
leadhbraígí!
ná leadhbraígí!
3
leadhbraídís!
ná leadhbraídís!
leadhbraíodh siad!
ná leadhbraíodh siad!

PASSIVE

leadhbraítear!
ná leadhbraítear!

SINGULAR

1
go leadhbraí mé
nár leadhbraí mé
2
go leadhbraí tú
nár leadhbraí tú
3
go leadhbraí sé (MASC.)
nár leadhbraí sé
go leadhbraí sí (FEM.)
nár leadhbraí sí

PLURAL

1
go leadhbraímid
nár leadhbraímid
go leadhbraí muid
nár leadhbraí muid
2
go leadhbraí sibh
nár leadhbraí sibh
3
go leadhbraí siad
nár leadhbraí siad

PASSIVE

go leadhbraítear
nár leadhbraítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News