Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: leaschraoladh · laochra · laochras · leaschonsal · leasrach
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

leaschraol

VERB

VERBAL NOUN

leaschraoladh

VERBAL ADJECTIVE

leaschraolta

SINGULAR

1
leaschraol mé
ar leaschraol mé?
níor leaschraol mé
2
leaschraol tú
ar leaschraol tú?
níor leaschraol tú
3
leaschraol sé (MASC.)
ar leaschraol sé?
níor leaschraol sé
leaschraol sí (FEM.)
ar leaschraol sí?
níor leaschraol sí

PLURAL

1
leaschraolamar
ar leaschraolamar?
níor leaschraolamar
leaschraol muid
ar leaschraol muid?
níor leaschraol muid
2
leaschraol sibh
ar leaschraol sibh?
níor leaschraol sibh
3
leaschraol siad
ar leaschraol siad?
níor leaschraol siad
leaschraoladar
ar leaschraoladar?
níor leaschraoladar

PASSIVE

leaschraoladh
ar leaschraoladh?
níor leaschraoladh

SINGULAR

1
leaschraolaim
an leaschraolaim?
ní leaschraolaim
2
leaschraolann tú
an leaschraolann tú?
ní leaschraolann tú
3
leaschraolann sé (MASC.)
an leaschraolann sé?
ní leaschraolann sé
leaschraolann sí (FEM.)
an leaschraolann sí?
ní leaschraolann sí

PLURAL

1
leaschraolaimid
an leaschraolaimid?
ní leaschraolaimid
leaschraolann muid
an leaschraolann muid?
ní leaschraolann muid
2
leaschraolann sibh
an leaschraolann sibh?
ní leaschraolann sibh
3
leaschraolann siad
an leaschraolann siad?
ní leaschraolann siad

PASSIVE

leaschraoltar
an leaschraoltar?
ní leaschraoltar

SINGULAR

1
leaschraolfaidh mé
an leaschraolfaidh mé?
ní leaschraolfaidh mé
2
leaschraolfaidh tú
an leaschraolfaidh tú?
ní leaschraolfaidh tú
3
leaschraolfaidh sé (MASC.)
an leaschraolfaidh sé?
ní leaschraolfaidh sé
leaschraolfaidh sí (FEM.)
an leaschraolfaidh sí?
ní leaschraolfaidh sí

PLURAL

1
leaschraolfaimid
an leaschraolfaimid?
ní leaschraolfaimid
leaschraolfaidh muid
an leaschraolfaidh muid?
ní leaschraolfaidh muid
2
leaschraolfaidh sibh
an leaschraolfaidh sibh?
ní leaschraolfaidh sibh
3
leaschraolfaidh siad
an leaschraolfaidh siad?
ní leaschraolfaidh siad

PASSIVE

leaschraolfar
an leaschraolfar?
ní leaschraolfar

SINGULAR

1
leaschraolfainn
an leaschraolfainn?
ní leaschraolfainn
2
leaschraolfá
an leaschraolfá?
ní leaschraolfá
3
leaschraolfadh sé (MASC.)
an leaschraolfadh sé?
ní leaschraolfadh sé
leaschraolfadh sí (FEM.)
an leaschraolfadh sí?
ní leaschraolfadh sí

PLURAL

1
leaschraolfaimis
an leaschraolfaimis?
ní leaschraolfaimis
leaschraolfadh muid
an leaschraolfadh muid?
ní leaschraolfadh muid
2
leaschraolfadh sibh
an leaschraolfadh sibh?
ní leaschraolfadh sibh
3
leaschraolfaidís
an leaschraolfaidís?
ní leaschraolfaidís
leaschraolfadh siad
an leaschraolfadh siad?
ní leaschraolfadh siad

PASSIVE

leaschraolfaí
an leaschraolfaí?
ní leaschraolfaí

SINGULAR

1
leaschraolainn
an leaschraolainn?
ní leaschraolainn
2
leaschraoltá
an leaschraoltá?
ní leaschraoltá
3
leaschraoladh sé (MASC.)
an leaschraoladh sé?
ní leaschraoladh sé
leaschraoladh sí (FEM.)
an leaschraoladh sí?
ní leaschraoladh sí

PLURAL

1
leaschraolaimis
an leaschraolaimis?
ní leaschraolaimis
leaschraoladh muid
an leaschraoladh muid?
ní leaschraoladh muid
2
leaschraoladh sibh
an leaschraoladh sibh?
ní leaschraoladh sibh
3
leaschraolaidís
an leaschraolaidís?
ní leaschraolaidís
leaschraoladh siad
an leaschraoladh siad?
ní leaschraoladh siad

PASSIVE

leaschraoltaí
an leaschraoltaí?
ní leaschraoltaí

SINGULAR

1
leaschraolaim!
ná leaschraolaim!
2
leaschraol!
ná leaschraol!
3
leaschraoladh sé! (MASC.)
ná leaschraoladh sé!
leaschraoladh sí! (FEM.)
ná leaschraoladh sí!

PLURAL

1
leaschraolaimis!
ná leaschraolaimis!
leaschraoladh muid!
ná leaschraoladh muid!
2
leaschraolaigí!
ná leaschraolaigí!
3
leaschraolaidís!
ná leaschraolaidís!
leaschraoladh siad!
ná leaschraoladh siad!

PASSIVE

leaschraoltar!
ná leaschraoltar!

SINGULAR

1
go leaschraola mé
nár leaschraola mé
2
go leaschraola tú
nár leaschraola tú
3
go leaschraola sé (MASC.)
nár leaschraola sé
go leaschraola sí (FEM.)
nár leaschraola sí

PLURAL

1
go leaschraolaimid
nár leaschraolaimid
go leaschraola muid
nár leaschraola muid
2
go leaschraola sibh
nár leaschraola sibh
3
go leaschraola siad
nár leaschraola siad

PASSIVE

go leaschraoltar
nár leaschraoltar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News