VERBAL NOUN
malgamú
VERBAL ADJECTIVE
malgamaithe
SINGULAR
1
mhalgamaigh mé
▪ar mhalgamaigh mé?
▪níor mhalgamaigh mé
2
mhalgamaigh tú
▪ar mhalgamaigh tú?
▪níor mhalgamaigh tú
3
mhalgamaigh sé (MASC.)
▪ar mhalgamaigh sé?
▪níor mhalgamaigh sé
mhalgamaigh sí (FEM.)
▪ar mhalgamaigh sí?
▪níor mhalgamaigh sí
PLURAL
1
mhalgamaíomar
▪ar mhalgamaíomar?
▪níor mhalgamaíomar
mhalgamaigh muid
▪ar mhalgamaigh muid?
▪níor mhalgamaigh muid
2
mhalgamaigh sibh
▪ar mhalgamaigh sibh?
▪níor mhalgamaigh sibh
3
mhalgamaigh siad
▪ar mhalgamaigh siad?
▪níor mhalgamaigh siad
mhalgamaíodar
▪ar mhalgamaíodar?
▪níor mhalgamaíodar
PASSIVE
malgamaíodh
▪ar malgamaíodh?
▪níor malgamaíodh
SINGULAR
1
malgamaím
▪an malgamaím?
▪ní mhalgamaím
2
malgamaíonn tú
▪an malgamaíonn tú?
▪ní mhalgamaíonn tú
3
malgamaíonn sé (MASC.)
▪an malgamaíonn sé?
▪ní mhalgamaíonn sé
malgamaíonn sí (FEM.)
▪an malgamaíonn sí?
▪ní mhalgamaíonn sí
PLURAL
1
malgamaímid
▪an malgamaímid?
▪ní mhalgamaímid
malgamaíonn muid
▪an malgamaíonn muid?
▪ní mhalgamaíonn muid
2
malgamaíonn sibh
▪an malgamaíonn sibh?
▪ní mhalgamaíonn sibh
3
malgamaíonn siad
▪an malgamaíonn siad?
▪ní mhalgamaíonn siad
PASSIVE
malgamaítear
▪an malgamaítear?
▪ní mhalgamaítear
SINGULAR
1
malgamóidh mé
▪an malgamóidh mé?
▪ní mhalgamóidh mé
2
malgamóidh tú
▪an malgamóidh tú?
▪ní mhalgamóidh tú
3
malgamóidh sé (MASC.)
▪an malgamóidh sé?
▪ní mhalgamóidh sé
malgamóidh sí (FEM.)
▪an malgamóidh sí?
▪ní mhalgamóidh sí
PLURAL
1
malgamóimid
▪an malgamóimid?
▪ní mhalgamóimid
malgamóidh muid
▪an malgamóidh muid?
▪ní mhalgamóidh muid
2
malgamóidh sibh
▪an malgamóidh sibh?
▪ní mhalgamóidh sibh
3
malgamóidh siad
▪an malgamóidh siad?
▪ní mhalgamóidh siad
PASSIVE
malgamófar
▪an malgamófar?
▪ní mhalgamófar
SINGULAR
1
mhalgamóinn
▪an malgamóinn?
▪ní mhalgamóinn
2
mhalgamófá
▪an malgamófá?
▪ní mhalgamófá
3
mhalgamódh sé (MASC.)
▪an malgamódh sé?
▪ní mhalgamódh sé
mhalgamódh sí (FEM.)
▪an malgamódh sí?
▪ní mhalgamódh sí
PLURAL
1
mhalgamóimis
▪an malgamóimis?
▪ní mhalgamóimis
mhalgamódh muid
▪an malgamódh muid?
▪ní mhalgamódh muid
2
mhalgamódh sibh
▪an malgamódh sibh?
▪ní mhalgamódh sibh
3
mhalgamóidís
▪an malgamóidís?
▪ní mhalgamóidís
mhalgamódh siad
▪an malgamódh siad?
▪ní mhalgamódh siad
PASSIVE
mhalgamófaí
▪an malgamófaí?
▪ní mhalgamófaí
SINGULAR
1
mhalgamaínn
▪an malgamaínn?
▪ní mhalgamaínn
2
mhalgamaíteá
▪an malgamaíteá?
▪ní mhalgamaíteá
3
mhalgamaíodh sé (MASC.)
▪an malgamaíodh sé?
▪ní mhalgamaíodh sé
mhalgamaíodh sí (FEM.)
▪an malgamaíodh sí?
▪ní mhalgamaíodh sí
PLURAL
1
mhalgamaímis
▪an malgamaímis?
▪ní mhalgamaímis
mhalgamaíodh muid
▪an malgamaíodh muid?
▪ní mhalgamaíodh muid
2
mhalgamaíodh sibh
▪an malgamaíodh sibh?
▪ní mhalgamaíodh sibh
3
mhalgamaídís
▪an malgamaídís?
▪ní mhalgamaídís
mhalgamaíodh siad
▪an malgamaíodh siad?
▪ní mhalgamaíodh siad
PASSIVE
mhalgamaítí
▪an malgamaítí?
▪ní mhalgamaítí
SINGULAR
1
malgamaím!
▪ná malgamaím!
2
malgamaigh!
▪ná malgamaigh!
3
malgamaíodh sé! (MASC.)
▪ná malgamaíodh sé!
malgamaíodh sí! (FEM.)
▪ná malgamaíodh sí!
PLURAL
1
malgamaímis!
▪ná malgamaímis!
malgamaíodh muid!
▪ná malgamaíodh muid!
2
malgamaígí!
▪ná malgamaígí!
3
malgamaídís!
▪ná malgamaídís!
malgamaíodh siad!
▪ná malgamaíodh siad!
PASSIVE
malgamaítear!
▪ná malgamaítear!
SINGULAR
1
go malgamaí mé
▪nár mhalgamaí mé
2
go malgamaí tú
▪nár mhalgamaí tú
3
go malgamaí sé (MASC.)
▪nár mhalgamaí sé
go malgamaí sí (FEM.)
▪nár mhalgamaí sí
PLURAL
1
go malgamaímid
▪nár mhalgamaímid
go malgamaí muid
▪nár mhalgamaí muid
2
go malgamaí sibh
▪nár mhalgamaí sibh
3
go malgamaí siad
▪nár mhalgamaí siad
PASSIVE
go malgamaítear
▪nár mhalgamaítear
