VERBAL NOUN
meadráil
VERBAL ADJECTIVE
meadráilte
SINGULAR
1
mheadráil mé
▪ar mheadráil mé?
▪níor mheadráil mé
2
mheadráil tú
▪ar mheadráil tú?
▪níor mheadráil tú
3
mheadráil sé (MASC.)
▪ar mheadráil sé?
▪níor mheadráil sé
mheadráil sí (FEM.)
▪ar mheadráil sí?
▪níor mheadráil sí
PLURAL
1
mheadrálamar
▪ar mheadrálamar?
▪níor mheadrálamar
mheadráil muid
▪ar mheadráil muid?
▪níor mheadráil muid
2
mheadráil sibh
▪ar mheadráil sibh?
▪níor mheadráil sibh
3
mheadráil siad
▪ar mheadráil siad?
▪níor mheadráil siad
mheadráladar
▪ar mheadráladar?
▪níor mheadráladar
PASSIVE
meadráladh
▪ar meadráladh?
▪níor meadráladh
SINGULAR
1
meadrálaim
▪an meadrálaim?
▪ní mheadrálaim
2
meadrálann tú
▪an meadrálann tú?
▪ní mheadrálann tú
3
meadrálann sé (MASC.)
▪an meadrálann sé?
▪ní mheadrálann sé
meadrálann sí (FEM.)
▪an meadrálann sí?
▪ní mheadrálann sí
PLURAL
1
meadrálaimid
▪an meadrálaimid?
▪ní mheadrálaimid
meadrálann muid
▪an meadrálann muid?
▪ní mheadrálann muid
2
meadrálann sibh
▪an meadrálann sibh?
▪ní mheadrálann sibh
3
meadrálann siad
▪an meadrálann siad?
▪ní mheadrálann siad
PASSIVE
meadráiltear
▪an meadráiltear?
▪ní mheadráiltear
SINGULAR
1
meadrálfaidh mé
▪an meadrálfaidh mé?
▪ní mheadrálfaidh mé
2
meadrálfaidh tú
▪an meadrálfaidh tú?
▪ní mheadrálfaidh tú
3
meadrálfaidh sé (MASC.)
▪an meadrálfaidh sé?
▪ní mheadrálfaidh sé
meadrálfaidh sí (FEM.)
▪an meadrálfaidh sí?
▪ní mheadrálfaidh sí
PLURAL
1
meadrálfaimid
▪an meadrálfaimid?
▪ní mheadrálfaimid
meadrálfaidh muid
▪an meadrálfaidh muid?
▪ní mheadrálfaidh muid
2
meadrálfaidh sibh
▪an meadrálfaidh sibh?
▪ní mheadrálfaidh sibh
3
meadrálfaidh siad
▪an meadrálfaidh siad?
▪ní mheadrálfaidh siad
PASSIVE
meadrálfar
▪an meadrálfar?
▪ní mheadrálfar
SINGULAR
1
mheadrálfainn
▪an meadrálfainn?
▪ní mheadrálfainn
2
mheadrálfá
▪an meadrálfá?
▪ní mheadrálfá
3
mheadrálfadh sé (MASC.)
▪an meadrálfadh sé?
▪ní mheadrálfadh sé
mheadrálfadh sí (FEM.)
▪an meadrálfadh sí?
▪ní mheadrálfadh sí
PLURAL
1
mheadrálfaimis
▪an meadrálfaimis?
▪ní mheadrálfaimis
mheadrálfadh muid
▪an meadrálfadh muid?
▪ní mheadrálfadh muid
2
mheadrálfadh sibh
▪an meadrálfadh sibh?
▪ní mheadrálfadh sibh
3
mheadrálfaidís
▪an meadrálfaidís?
▪ní mheadrálfaidís
mheadrálfadh siad
▪an meadrálfadh siad?
▪ní mheadrálfadh siad
PASSIVE
mheadrálfaí
▪an meadrálfaí?
▪ní mheadrálfaí
SINGULAR
1
mheadrálainn
▪an meadrálainn?
▪ní mheadrálainn
2
mheadráilteá
▪an meadráilteá?
▪ní mheadráilteá
3
mheadráladh sé (MASC.)
▪an meadráladh sé?
▪ní mheadráladh sé
mheadráladh sí (FEM.)
▪an meadráladh sí?
▪ní mheadráladh sí
PLURAL
1
mheadrálaimis
▪an meadrálaimis?
▪ní mheadrálaimis
mheadráladh muid
▪an meadráladh muid?
▪ní mheadráladh muid
2
mheadráladh sibh
▪an meadráladh sibh?
▪ní mheadráladh sibh
3
mheadrálaidís
▪an meadrálaidís?
▪ní mheadrálaidís
mheadráladh siad
▪an meadráladh siad?
▪ní mheadráladh siad
PASSIVE
mheadráiltí
▪an meadráiltí?
▪ní mheadráiltí
SINGULAR
1
meadrálaim!
▪ná meadrálaim!
2
meadráil!
▪ná meadráil!
3
meadráladh sé! (MASC.)
▪ná meadráladh sé!
meadráladh sí! (FEM.)
▪ná meadráladh sí!
PLURAL
1
meadrálaimis!
▪ná meadrálaimis!
meadráladh muid!
▪ná meadráladh muid!
2
meadrálaigí!
▪ná meadrálaigí!
3
meadrálaidís!
▪ná meadrálaidís!
meadráladh siad!
▪ná meadráladh siad!
PASSIVE
meadráiltear!
▪ná meadráiltear!
SINGULAR
1
go meadrála mé
▪nár mheadrála mé
2
go meadrála tú
▪nár mheadrála tú
3
go meadrála sé (MASC.)
▪nár mheadrála sé
go meadrála sí (FEM.)
▪nár mheadrála sí
PLURAL
1
go meadrálaimid
▪nár mheadrálaimid
go meadrála muid
▪nár mheadrála muid
2
go meadrála sibh
▪nár mheadrála sibh
3
go meadrála siad
▪nár mheadrála siad
PASSIVE
go meadráiltear
▪nár mheadráiltear
