Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

miondealaigh

VERB

VERBAL NOUN

miondealú

VERBAL ADJECTIVE

miondealaithe

SINGULAR

1
mhiondealaigh mé
ar mhiondealaigh mé?
níor mhiondealaigh mé
2
mhiondealaigh tú
ar mhiondealaigh tú?
níor mhiondealaigh tú
3
mhiondealaigh sé (MASC.)
ar mhiondealaigh sé?
níor mhiondealaigh sé
mhiondealaigh sí (FEM.)
ar mhiondealaigh sí?
níor mhiondealaigh sí

PLURAL

1
mhiondealaíomar
ar mhiondealaíomar?
níor mhiondealaíomar
mhiondealaigh muid
ar mhiondealaigh muid?
níor mhiondealaigh muid
2
mhiondealaigh sibh
ar mhiondealaigh sibh?
níor mhiondealaigh sibh
3
mhiondealaigh siad
ar mhiondealaigh siad?
níor mhiondealaigh siad
mhiondealaíodar
ar mhiondealaíodar?
níor mhiondealaíodar

PASSIVE

miondealaíodh
ar miondealaíodh?
níor miondealaíodh

SINGULAR

1
miondealaím
an miondealaím?
ní mhiondealaím
2
miondealaíonn tú
an miondealaíonn tú?
ní mhiondealaíonn tú
3
miondealaíonn sé (MASC.)
an miondealaíonn sé?
ní mhiondealaíonn sé
miondealaíonn sí (FEM.)
an miondealaíonn sí?
ní mhiondealaíonn sí

PLURAL

1
miondealaímid
an miondealaímid?
ní mhiondealaímid
miondealaíonn muid
an miondealaíonn muid?
ní mhiondealaíonn muid
2
miondealaíonn sibh
an miondealaíonn sibh?
ní mhiondealaíonn sibh
3
miondealaíonn siad
an miondealaíonn siad?
ní mhiondealaíonn siad

PASSIVE

miondealaítear
an miondealaítear?
ní mhiondealaítear

SINGULAR

1
miondealóidh mé
an miondealóidh mé?
ní mhiondealóidh mé
2
miondealóidh tú
an miondealóidh tú?
ní mhiondealóidh tú
3
miondealóidh sé (MASC.)
an miondealóidh sé?
ní mhiondealóidh sé
miondealóidh sí (FEM.)
an miondealóidh sí?
ní mhiondealóidh sí

PLURAL

1
miondealóimid
an miondealóimid?
ní mhiondealóimid
miondealóidh muid
an miondealóidh muid?
ní mhiondealóidh muid
2
miondealóidh sibh
an miondealóidh sibh?
ní mhiondealóidh sibh
3
miondealóidh siad
an miondealóidh siad?
ní mhiondealóidh siad

PASSIVE

miondealófar
an miondealófar?
ní mhiondealófar

SINGULAR

1
mhiondealóinn
an miondealóinn?
ní mhiondealóinn
2
mhiondealófá
an miondealófá?
ní mhiondealófá
3
mhiondealódh sé (MASC.)
an miondealódh sé?
ní mhiondealódh sé
mhiondealódh sí (FEM.)
an miondealódh sí?
ní mhiondealódh sí

PLURAL

1
mhiondealóimis
an miondealóimis?
ní mhiondealóimis
mhiondealódh muid
an miondealódh muid?
ní mhiondealódh muid
2
mhiondealódh sibh
an miondealódh sibh?
ní mhiondealódh sibh
3
mhiondealóidís
an miondealóidís?
ní mhiondealóidís
mhiondealódh siad
an miondealódh siad?
ní mhiondealódh siad

PASSIVE

mhiondealófaí
an miondealófaí?
ní mhiondealófaí

SINGULAR

1
mhiondealaínn
an miondealaínn?
ní mhiondealaínn
2
mhiondealaíteá
an miondealaíteá?
ní mhiondealaíteá
3
mhiondealaíodh sé (MASC.)
an miondealaíodh sé?
ní mhiondealaíodh sé
mhiondealaíodh sí (FEM.)
an miondealaíodh sí?
ní mhiondealaíodh sí

PLURAL

1
mhiondealaímis
an miondealaímis?
ní mhiondealaímis
mhiondealaíodh muid
an miondealaíodh muid?
ní mhiondealaíodh muid
2
mhiondealaíodh sibh
an miondealaíodh sibh?
ní mhiondealaíodh sibh
3
mhiondealaídís
an miondealaídís?
ní mhiondealaídís
mhiondealaíodh siad
an miondealaíodh siad?
ní mhiondealaíodh siad

PASSIVE

mhiondealaítí
an miondealaítí?
ní mhiondealaítí

SINGULAR

1
miondealaím!
ná miondealaím!
2
miondealaigh!
ná miondealaigh!
3
miondealaíodh sé! (MASC.)
ná miondealaíodh sé!
miondealaíodh sí! (FEM.)
ná miondealaíodh sí!

PLURAL

1
miondealaímis!
ná miondealaímis!
miondealaíodh muid!
ná miondealaíodh muid!
2
miondealaígí!
ná miondealaígí!
3
miondealaídís!
ná miondealaídís!
miondealaíodh siad!
ná miondealaíodh siad!

PASSIVE

miondealaítear!
ná miondealaítear!

SINGULAR

1
go miondealaí mé
nár mhiondealaí mé
2
go miondealaí tú
nár mhiondealaí tú
3
go miondealaí sé (MASC.)
nár mhiondealaí sé
go miondealaí sí (FEM.)
nár mhiondealaí sí

PLURAL

1
go miondealaímid
nár mhiondealaímid
go miondealaí muid
nár mhiondealaí muid
2
go miondealaí sibh
nár mhiondealaí sibh
3
go miondealaí siad
nár mhiondealaí siad

PASSIVE

go miondealaítear
nár mhiondealaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News