VERBAL NOUN
muilleáil
VERBAL ADJECTIVE
muilleáilte
SINGULAR
1
mhuilleáil mé
▪ar mhuilleáil mé?
▪níor mhuilleáil mé
2
mhuilleáil tú
▪ar mhuilleáil tú?
▪níor mhuilleáil tú
3
mhuilleáil sé (MASC.)
▪ar mhuilleáil sé?
▪níor mhuilleáil sé
mhuilleáil sí (FEM.)
▪ar mhuilleáil sí?
▪níor mhuilleáil sí
PLURAL
1
mhuilleálamar
▪ar mhuilleálamar?
▪níor mhuilleálamar
mhuilleáil muid
▪ar mhuilleáil muid?
▪níor mhuilleáil muid
2
mhuilleáil sibh
▪ar mhuilleáil sibh?
▪níor mhuilleáil sibh
3
mhuilleáil siad
▪ar mhuilleáil siad?
▪níor mhuilleáil siad
mhuilleáladar
▪ar mhuilleáladar?
▪níor mhuilleáladar
PASSIVE
muilleáladh
▪ar muilleáladh?
▪níor muilleáladh
SINGULAR
1
muilleálaim
▪an muilleálaim?
▪ní mhuilleálaim
2
muilleálann tú
▪an muilleálann tú?
▪ní mhuilleálann tú
3
muilleálann sé (MASC.)
▪an muilleálann sé?
▪ní mhuilleálann sé
muilleálann sí (FEM.)
▪an muilleálann sí?
▪ní mhuilleálann sí
PLURAL
1
muilleálaimid
▪an muilleálaimid?
▪ní mhuilleálaimid
muilleálann muid
▪an muilleálann muid?
▪ní mhuilleálann muid
2
muilleálann sibh
▪an muilleálann sibh?
▪ní mhuilleálann sibh
3
muilleálann siad
▪an muilleálann siad?
▪ní mhuilleálann siad
PASSIVE
muilleáiltear
▪an muilleáiltear?
▪ní mhuilleáiltear
SINGULAR
1
muilleálfaidh mé
▪an muilleálfaidh mé?
▪ní mhuilleálfaidh mé
2
muilleálfaidh tú
▪an muilleálfaidh tú?
▪ní mhuilleálfaidh tú
3
muilleálfaidh sé (MASC.)
▪an muilleálfaidh sé?
▪ní mhuilleálfaidh sé
muilleálfaidh sí (FEM.)
▪an muilleálfaidh sí?
▪ní mhuilleálfaidh sí
PLURAL
1
muilleálfaimid
▪an muilleálfaimid?
▪ní mhuilleálfaimid
muilleálfaidh muid
▪an muilleálfaidh muid?
▪ní mhuilleálfaidh muid
2
muilleálfaidh sibh
▪an muilleálfaidh sibh?
▪ní mhuilleálfaidh sibh
3
muilleálfaidh siad
▪an muilleálfaidh siad?
▪ní mhuilleálfaidh siad
PASSIVE
muilleálfar
▪an muilleálfar?
▪ní mhuilleálfar
SINGULAR
1
mhuilleálfainn
▪an muilleálfainn?
▪ní mhuilleálfainn
2
mhuilleálfá
▪an muilleálfá?
▪ní mhuilleálfá
3
mhuilleálfadh sé (MASC.)
▪an muilleálfadh sé?
▪ní mhuilleálfadh sé
mhuilleálfadh sí (FEM.)
▪an muilleálfadh sí?
▪ní mhuilleálfadh sí
PLURAL
1
mhuilleálfaimis
▪an muilleálfaimis?
▪ní mhuilleálfaimis
mhuilleálfadh muid
▪an muilleálfadh muid?
▪ní mhuilleálfadh muid
2
mhuilleálfadh sibh
▪an muilleálfadh sibh?
▪ní mhuilleálfadh sibh
3
mhuilleálfaidís
▪an muilleálfaidís?
▪ní mhuilleálfaidís
mhuilleálfadh siad
▪an muilleálfadh siad?
▪ní mhuilleálfadh siad
PASSIVE
mhuilleálfaí
▪an muilleálfaí?
▪ní mhuilleálfaí
SINGULAR
1
mhuilleálainn
▪an muilleálainn?
▪ní mhuilleálainn
2
mhuilleáilteá
▪an muilleáilteá?
▪ní mhuilleáilteá
3
mhuilleáladh sé (MASC.)
▪an muilleáladh sé?
▪ní mhuilleáladh sé
mhuilleáladh sí (FEM.)
▪an muilleáladh sí?
▪ní mhuilleáladh sí
PLURAL
1
mhuilleálaimis
▪an muilleálaimis?
▪ní mhuilleálaimis
mhuilleáladh muid
▪an muilleáladh muid?
▪ní mhuilleáladh muid
2
mhuilleáladh sibh
▪an muilleáladh sibh?
▪ní mhuilleáladh sibh
3
mhuilleálaidís
▪an muilleálaidís?
▪ní mhuilleálaidís
mhuilleáladh siad
▪an muilleáladh siad?
▪ní mhuilleáladh siad
PASSIVE
mhuilleáiltí
▪an muilleáiltí?
▪ní mhuilleáiltí
SINGULAR
1
muilleálaim!
▪ná muilleálaim!
2
muilleáil!
▪ná muilleáil!
3
muilleáladh sé! (MASC.)
▪ná muilleáladh sé!
muilleáladh sí! (FEM.)
▪ná muilleáladh sí!
PLURAL
1
muilleálaimis!
▪ná muilleálaimis!
muilleáladh muid!
▪ná muilleáladh muid!
2
muilleálaigí!
▪ná muilleálaigí!
3
muilleálaidís!
▪ná muilleálaidís!
muilleáladh siad!
▪ná muilleáladh siad!
PASSIVE
muilleáiltear!
▪ná muilleáiltear!
SINGULAR
1
go muilleála mé
▪nár mhuilleála mé
2
go muilleála tú
▪nár mhuilleála tú
3
go muilleála sé (MASC.)
▪nár mhuilleála sé
go muilleála sí (FEM.)
▪nár mhuilleála sí
PLURAL
1
go muilleálaimid
▪nár mhuilleálaimid
go muilleála muid
▪nár mhuilleála muid
2
go muilleála sibh
▪nár mhuilleála sibh
3
go muilleála siad
▪nár mhuilleála siad
PASSIVE
go muilleáiltear
▪nár mhuilleáiltear
