Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: oibrigh · oirirc · oirnigh · caoirigh · ciorraigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
oirircigh could be a grammatical form of: oirirceach » · oirirceach »

oirircigh

VERB

VERBAL NOUN

oirirciú

VERBAL ADJECTIVE

oirircithe

SINGULAR

1
d'oirircigh mé
ar oirircigh mé?
níor oirircigh mé
2
d'oirircigh tú
ar oirircigh tú?
níor oirircigh tú
3
d'oirircigh sé (MASC.)
ar oirircigh sé?
níor oirircigh sé
d'oirircigh sí (FEM.)
ar oirircigh sí?
níor oirircigh sí

PLURAL

1
d'oirircíomar
ar oirircíomar?
níor oirircíomar
d'oirircigh muid
ar oirircigh muid?
níor oirircigh muid
2
d'oirircigh sibh
ar oirircigh sibh?
níor oirircigh sibh
3
d'oirircigh siad
ar oirircigh siad?
níor oirircigh siad
d'oirircíodar
ar oirircíodar?
níor oirircíodar

PASSIVE

oirircíodh
ar oirircíodh?
níor oirircíodh

SINGULAR

1
oirircím
an oirircím?
ní oirircím
2
oirircíonn tú
an oirircíonn tú?
ní oirircíonn tú
3
oirircíonn sé (MASC.)
an oirircíonn sé?
ní oirircíonn sé
oirircíonn sí (FEM.)
an oirircíonn sí?
ní oirircíonn sí

PLURAL

1
oirircímid
an oirircímid?
ní oirircímid
oirircíonn muid
an oirircíonn muid?
ní oirircíonn muid
2
oirircíonn sibh
an oirircíonn sibh?
ní oirircíonn sibh
3
oirircíonn siad
an oirircíonn siad?
ní oirircíonn siad

PASSIVE

oirircítear
an oirircítear?
ní oirircítear

SINGULAR

1
oirirceoidh mé
an oirirceoidh mé?
ní oirirceoidh mé
2
oirirceoidh tú
an oirirceoidh tú?
ní oirirceoidh tú
3
oirirceoidh sé (MASC.)
an oirirceoidh sé?
ní oirirceoidh sé
oirirceoidh sí (FEM.)
an oirirceoidh sí?
ní oirirceoidh sí

PLURAL

1
oirirceoimid
an oirirceoimid?
ní oirirceoimid
oirirceoidh muid
an oirirceoidh muid?
ní oirirceoidh muid
2
oirirceoidh sibh
an oirirceoidh sibh?
ní oirirceoidh sibh
3
oirirceoidh siad
an oirirceoidh siad?
ní oirirceoidh siad

PASSIVE

oirirceofar
an oirirceofar?
ní oirirceofar

SINGULAR

1
d'oirirceoinn
an oirirceoinn?
ní oirirceoinn
2
d'oirirceofá
an oirirceofá?
ní oirirceofá
3
d'oirirceodh sé (MASC.)
an oirirceodh sé?
ní oirirceodh sé
d'oirirceodh sí (FEM.)
an oirirceodh sí?
ní oirirceodh sí

PLURAL

1
d'oirirceoimis
an oirirceoimis?
ní oirirceoimis
d'oirirceodh muid
an oirirceodh muid?
ní oirirceodh muid
2
d'oirirceodh sibh
an oirirceodh sibh?
ní oirirceodh sibh
3
d'oirirceoidís
an oirirceoidís?
ní oirirceoidís
d'oirirceodh siad
an oirirceodh siad?
ní oirirceodh siad

PASSIVE

d'oirirceofaí
an oirirceofaí?
ní oirirceofaí

SINGULAR

1
d'oirircínn
an oirircínn?
ní oirircínn
2
d'oirircíteá
an oirircíteá?
ní oirircíteá
3
d'oirircíodh sé (MASC.)
an oirircíodh sé?
ní oirircíodh sé
d'oirircíodh sí (FEM.)
an oirircíodh sí?
ní oirircíodh sí

PLURAL

1
d'oirircímis
an oirircímis?
ní oirircímis
d'oirircíodh muid
an oirircíodh muid?
ní oirircíodh muid
2
d'oirircíodh sibh
an oirircíodh sibh?
ní oirircíodh sibh
3
d'oirircídís
an oirircídís?
ní oirircídís
d'oirircíodh siad
an oirircíodh siad?
ní oirircíodh siad

PASSIVE

d'oirircítí
an oirircítí?
ní oirircítí

SINGULAR

1
oirircím!
ná hoirircím!
2
oirircigh!
ná hoirircigh!
3
oirircíodh sé! (MASC.)
ná hoirircíodh sé!
oirircíodh sí! (FEM.)
ná hoirircíodh sí!

PLURAL

1
oirircímis!
ná hoirircímis!
oirircíodh muid!
ná hoirircíodh muid!
2
oirircígí!
ná hoirircígí!
3
oirircídís!
ná hoirircídís!
oirircíodh siad!
ná hoirircíodh siad!

PASSIVE

oirircítear!
ná hoirircítear!

SINGULAR

1
go n-oirircí mé
nár oirircí mé
2
go n-oirircí tú
nár oirircí tú
3
go n-oirircí sé (MASC.)
nár oirircí sé
go n-oirircí sí (FEM.)
nár oirircí sí

PLURAL

1
go n-oirircímid
nár oirircímid
go n-oirircí muid
nár oirircí muid
2
go n-oirircí sibh
nár oirircí sibh
3
go n-oirircí siad
nár oirircí siad

PASSIVE

go n-oirircítear
nár oirircítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News