Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: pasáil · páráil · parasail · pramsáil · prásáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

parsáil

VERB

VERBAL NOUN

parsáil

VERBAL ADJECTIVE

parsáilte

SINGULAR

1
pharsáil mé
ar pharsáil mé?
níor pharsáil mé
2
pharsáil tú
ar pharsáil tú?
níor pharsáil tú
3
pharsáil sé (MASC.)
ar pharsáil sé?
níor pharsáil sé
pharsáil sí (FEM.)
ar pharsáil sí?
níor pharsáil sí

PLURAL

1
pharsálamar
ar pharsálamar?
níor pharsálamar
pharsáil muid
ar pharsáil muid?
níor pharsáil muid
2
pharsáil sibh
ar pharsáil sibh?
níor pharsáil sibh
3
pharsáil siad
ar pharsáil siad?
níor pharsáil siad
pharsáladar
ar pharsáladar?
níor pharsáladar

PASSIVE

parsáladh
ar parsáladh?
níor parsáladh

SINGULAR

1
parsálaim
an bparsálaim?
ní pharsálaim
2
parsálann tú
an bparsálann tú?
ní pharsálann tú
3
parsálann sé (MASC.)
an bparsálann sé?
ní pharsálann sé
parsálann sí (FEM.)
an bparsálann sí?
ní pharsálann sí

PLURAL

1
parsálaimid
an bparsálaimid?
ní pharsálaimid
parsálann muid
an bparsálann muid?
ní pharsálann muid
2
parsálann sibh
an bparsálann sibh?
ní pharsálann sibh
3
parsálann siad
an bparsálann siad?
ní pharsálann siad

PASSIVE

parsáiltear
an bparsáiltear?
ní pharsáiltear

SINGULAR

1
parsálfaidh mé
an bparsálfaidh mé?
ní pharsálfaidh mé
2
parsálfaidh tú
an bparsálfaidh tú?
ní pharsálfaidh tú
3
parsálfaidh sé (MASC.)
an bparsálfaidh sé?
ní pharsálfaidh sé
parsálfaidh sí (FEM.)
an bparsálfaidh sí?
ní pharsálfaidh sí

PLURAL

1
parsálfaimid
an bparsálfaimid?
ní pharsálfaimid
parsálfaidh muid
an bparsálfaidh muid?
ní pharsálfaidh muid
2
parsálfaidh sibh
an bparsálfaidh sibh?
ní pharsálfaidh sibh
3
parsálfaidh siad
an bparsálfaidh siad?
ní pharsálfaidh siad

PASSIVE

parsálfar
an bparsálfar?
ní pharsálfar

SINGULAR

1
pharsálfainn
an bparsálfainn?
ní pharsálfainn
2
pharsálfá
an bparsálfá?
ní pharsálfá
3
pharsálfadh sé (MASC.)
an bparsálfadh sé?
ní pharsálfadh sé
pharsálfadh sí (FEM.)
an bparsálfadh sí?
ní pharsálfadh sí

PLURAL

1
pharsálfaimis
an bparsálfaimis?
ní pharsálfaimis
pharsálfadh muid
an bparsálfadh muid?
ní pharsálfadh muid
2
pharsálfadh sibh
an bparsálfadh sibh?
ní pharsálfadh sibh
3
pharsálfaidís
an bparsálfaidís?
ní pharsálfaidís
pharsálfadh siad
an bparsálfadh siad?
ní pharsálfadh siad

PASSIVE

pharsálfaí
an bparsálfaí?
ní pharsálfaí

SINGULAR

1
pharsálainn
an bparsálainn?
ní pharsálainn
2
pharsáilteá
an bparsáilteá?
ní pharsáilteá
3
pharsáladh sé (MASC.)
an bparsáladh sé?
ní pharsáladh sé
pharsáladh sí (FEM.)
an bparsáladh sí?
ní pharsáladh sí

PLURAL

1
pharsálaimis
an bparsálaimis?
ní pharsálaimis
pharsáladh muid
an bparsáladh muid?
ní pharsáladh muid
2
pharsáladh sibh
an bparsáladh sibh?
ní pharsáladh sibh
3
pharsálaidís
an bparsálaidís?
ní pharsálaidís
pharsáladh siad
an bparsáladh siad?
ní pharsáladh siad

PASSIVE

pharsáiltí
an bparsáiltí?
ní pharsáiltí

SINGULAR

1
parsálaim!
ná parsálaim!
2
parsáil!
ná parsáil!
3
parsáladh sé! (MASC.)
ná parsáladh sé!
parsáladh sí! (FEM.)
ná parsáladh sí!

PLURAL

1
parsálaimis!
ná parsálaimis!
parsáladh muid!
ná parsáladh muid!
2
parsálaigí!
ná parsálaigí!
3
parsálaidís!
ná parsálaidís!
parsáladh siad!
ná parsáladh siad!

PASSIVE

parsáiltear!
ná parsáiltear!

SINGULAR

1
go bparsála mé
nár pharsála mé
2
go bparsála tú
nár pharsála tú
3
go bparsála sé (MASC.)
nár pharsála sé
go bparsála sí (FEM.)
nár pharsála sí

PLURAL

1
go bparsálaimid
nár pharsálaimid
go bparsála muid
nár pharsála muid
2
go bparsála sibh
nár pharsála sibh
3
go bparsála siad
nár pharsála siad

PASSIVE

go bparsáiltear
nár pharsáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News