Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: biathaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

potbhiathaigh

VERB

VERBAL NOUN

potbhiathú

VERBAL ADJECTIVE

potbhiathaithe

SINGULAR

1
photbhiathaigh mé
ar photbhiathaigh mé?
níor photbhiathaigh mé
2
photbhiathaigh tú
ar photbhiathaigh tú?
níor photbhiathaigh tú
3
photbhiathaigh sé (MASC.)
ar photbhiathaigh sé?
níor photbhiathaigh sé
photbhiathaigh sí (FEM.)
ar photbhiathaigh sí?
níor photbhiathaigh sí

PLURAL

1
photbhiathaíomar
ar photbhiathaíomar?
níor photbhiathaíomar
photbhiathaigh muid
ar photbhiathaigh muid?
níor photbhiathaigh muid
2
photbhiathaigh sibh
ar photbhiathaigh sibh?
níor photbhiathaigh sibh
3
photbhiathaigh siad
ar photbhiathaigh siad?
níor photbhiathaigh siad
photbhiathaíodar
ar photbhiathaíodar?
níor photbhiathaíodar

PASSIVE

potbhiathaíodh
ar potbhiathaíodh?
níor potbhiathaíodh

SINGULAR

1
potbhiathaím
an bpotbhiathaím?
ní photbhiathaím
2
potbhiathaíonn tú
an bpotbhiathaíonn tú?
ní photbhiathaíonn tú
3
potbhiathaíonn sé (MASC.)
an bpotbhiathaíonn sé?
ní photbhiathaíonn sé
potbhiathaíonn sí (FEM.)
an bpotbhiathaíonn sí?
ní photbhiathaíonn sí

PLURAL

1
potbhiathaímid
an bpotbhiathaímid?
ní photbhiathaímid
potbhiathaíonn muid
an bpotbhiathaíonn muid?
ní photbhiathaíonn muid
2
potbhiathaíonn sibh
an bpotbhiathaíonn sibh?
ní photbhiathaíonn sibh
3
potbhiathaíonn siad
an bpotbhiathaíonn siad?
ní photbhiathaíonn siad

PASSIVE

potbhiathaítear
an bpotbhiathaítear?
ní photbhiathaítear

SINGULAR

1
potbhiathóidh mé
an bpotbhiathóidh mé?
ní photbhiathóidh mé
2
potbhiathóidh tú
an bpotbhiathóidh tú?
ní photbhiathóidh tú
3
potbhiathóidh sé (MASC.)
an bpotbhiathóidh sé?
ní photbhiathóidh sé
potbhiathóidh sí (FEM.)
an bpotbhiathóidh sí?
ní photbhiathóidh sí

PLURAL

1
potbhiathóimid
an bpotbhiathóimid?
ní photbhiathóimid
potbhiathóidh muid
an bpotbhiathóidh muid?
ní photbhiathóidh muid
2
potbhiathóidh sibh
an bpotbhiathóidh sibh?
ní photbhiathóidh sibh
3
potbhiathóidh siad
an bpotbhiathóidh siad?
ní photbhiathóidh siad

PASSIVE

potbhiathófar
an bpotbhiathófar?
ní photbhiathófar

SINGULAR

1
photbhiathóinn
an bpotbhiathóinn?
ní photbhiathóinn
2
photbhiathófá
an bpotbhiathófá?
ní photbhiathófá
3
photbhiathódh sé (MASC.)
an bpotbhiathódh sé?
ní photbhiathódh sé
photbhiathódh sí (FEM.)
an bpotbhiathódh sí?
ní photbhiathódh sí

PLURAL

1
photbhiathóimis
an bpotbhiathóimis?
ní photbhiathóimis
photbhiathódh muid
an bpotbhiathódh muid?
ní photbhiathódh muid
2
photbhiathódh sibh
an bpotbhiathódh sibh?
ní photbhiathódh sibh
3
photbhiathóidís
an bpotbhiathóidís?
ní photbhiathóidís
photbhiathódh siad
an bpotbhiathódh siad?
ní photbhiathódh siad

PASSIVE

photbhiathófaí
an bpotbhiathófaí?
ní photbhiathófaí

SINGULAR

1
photbhiathaínn
an bpotbhiathaínn?
ní photbhiathaínn
2
photbhiathaíteá
an bpotbhiathaíteá?
ní photbhiathaíteá
3
photbhiathaíodh sé (MASC.)
an bpotbhiathaíodh sé?
ní photbhiathaíodh sé
photbhiathaíodh sí (FEM.)
an bpotbhiathaíodh sí?
ní photbhiathaíodh sí

PLURAL

1
photbhiathaímis
an bpotbhiathaímis?
ní photbhiathaímis
photbhiathaíodh muid
an bpotbhiathaíodh muid?
ní photbhiathaíodh muid
2
photbhiathaíodh sibh
an bpotbhiathaíodh sibh?
ní photbhiathaíodh sibh
3
photbhiathaídís
an bpotbhiathaídís?
ní photbhiathaídís
photbhiathaíodh siad
an bpotbhiathaíodh siad?
ní photbhiathaíodh siad

PASSIVE

photbhiathaítí
an bpotbhiathaítí?
ní photbhiathaítí

SINGULAR

1
potbhiathaím!
ná potbhiathaím!
2
potbhiathaigh!
ná potbhiathaigh!
3
potbhiathaíodh sé! (MASC.)
ná potbhiathaíodh sé!
potbhiathaíodh sí! (FEM.)
ná potbhiathaíodh sí!

PLURAL

1
potbhiathaímis!
ná potbhiathaímis!
potbhiathaíodh muid!
ná potbhiathaíodh muid!
2
potbhiathaígí!
ná potbhiathaígí!
3
potbhiathaídís!
ná potbhiathaídís!
potbhiathaíodh siad!
ná potbhiathaíodh siad!

PASSIVE

potbhiathaítear!
ná potbhiathaítear!

SINGULAR

1
go bpotbhiathaí mé
nár photbhiathaí mé
2
go bpotbhiathaí tú
nár photbhiathaí tú
3
go bpotbhiathaí sé (MASC.)
nár photbhiathaí sé
go bpotbhiathaí sí (FEM.)
nár photbhiathaí sí

PLURAL

1
go bpotbhiathaímid
nár photbhiathaímid
go bpotbhiathaí muid
nár photbhiathaí muid
2
go bpotbhiathaí sibh
nár photbhiathaí sibh
3
go bpotbhiathaí siad
nár photbhiathaí siad

PASSIVE

go bpotbhiathaítear
nár photbhiathaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News