SINGULAR
1
rad mé
▪ar rad mé?
▪níor rad mé
2
rad tú
▪ar rad tú?
▪níor rad tú
3
rad sé (MASC.)
▪ar rad sé?
▪níor rad sé
rad sí (FEM.)
▪ar rad sí?
▪níor rad sí
PLURAL
1
radamar
▪ar radamar?
▪níor radamar
rad muid
▪ar rad muid?
▪níor rad muid
2
rad sibh
▪ar rad sibh?
▪níor rad sibh
3
rad siad
▪ar rad siad?
▪níor rad siad
radadar
▪ar radadar?
▪níor radadar
PASSIVE
radadh
▪ar radadh?
▪níor radadh
SINGULAR
1
radaim
▪an radaim?
▪ní radaim
2
radann tú
▪an radann tú?
▪ní radann tú
3
radann sé (MASC.)
▪an radann sé?
▪ní radann sé
radann sí (FEM.)
▪an radann sí?
▪ní radann sí
PLURAL
1
radaimid
▪an radaimid?
▪ní radaimid
radann muid
▪an radann muid?
▪ní radann muid
2
radann sibh
▪an radann sibh?
▪ní radann sibh
3
radann siad
▪an radann siad?
▪ní radann siad
PASSIVE
radtar
▪an radtar?
▪ní radtar
SINGULAR
1
radfaidh mé
▪an radfaidh mé?
▪ní radfaidh mé
2
radfaidh tú
▪an radfaidh tú?
▪ní radfaidh tú
3
radfaidh sé (MASC.)
▪an radfaidh sé?
▪ní radfaidh sé
radfaidh sí (FEM.)
▪an radfaidh sí?
▪ní radfaidh sí
PLURAL
1
radfaimid
▪an radfaimid?
▪ní radfaimid
radfaidh muid
▪an radfaidh muid?
▪ní radfaidh muid
2
radfaidh sibh
▪an radfaidh sibh?
▪ní radfaidh sibh
3
radfaidh siad
▪an radfaidh siad?
▪ní radfaidh siad
PASSIVE
radfar
▪an radfar?
▪ní radfar
SINGULAR
1
radfainn
▪an radfainn?
▪ní radfainn
2
radfá
▪an radfá?
▪ní radfá
3
radfadh sé (MASC.)
▪an radfadh sé?
▪ní radfadh sé
radfadh sí (FEM.)
▪an radfadh sí?
▪ní radfadh sí
PLURAL
1
radfaimis
▪an radfaimis?
▪ní radfaimis
radfadh muid
▪an radfadh muid?
▪ní radfadh muid
2
radfadh sibh
▪an radfadh sibh?
▪ní radfadh sibh
3
radfaidís
▪an radfaidís?
▪ní radfaidís
radfadh siad
▪an radfadh siad?
▪ní radfadh siad
PASSIVE
radfaí
▪an radfaí?
▪ní radfaí
SINGULAR
1
radainn
▪an radainn?
▪ní radainn
2
radtá
▪an radtá?
▪ní radtá
3
radadh sé (MASC.)
▪an radadh sé?
▪ní radadh sé
radadh sí (FEM.)
▪an radadh sí?
▪ní radadh sí
PLURAL
1
radaimis
▪an radaimis?
▪ní radaimis
radadh muid
▪an radadh muid?
▪ní radadh muid
2
radadh sibh
▪an radadh sibh?
▪ní radadh sibh
3
radaidís
▪an radaidís?
▪ní radaidís
radadh siad
▪an radadh siad?
▪ní radadh siad
PASSIVE
radtaí
▪an radtaí?
▪ní radtaí
SINGULAR
3
radadh sé! (MASC.)
▪ná radadh sé!
radadh sí! (FEM.)
▪ná radadh sí!
PLURAL
1
radaimis!
▪ná radaimis!
radadh muid!
▪ná radadh muid!
3
radaidís!
▪ná radaidís!
radadh siad!
▪ná radadh siad!
SINGULAR
1
go rada mé
▪nár rada mé
2
go rada tú
▪nár rada tú
3
go rada sé (MASC.)
▪nár rada sé
go rada sí (FEM.)
▪nár rada sí
PLURAL
1
go radaimid
▪nár radaimid
go rada muid
▪nár rada muid
2
go rada sibh
▪nár rada sibh
3
go rada siad
▪nár rada siad