VERBAL NOUN
saibhseáil
VERBAL ADJECTIVE
saibhseáilte
SINGULAR
1
shaibhseáil mé
▪ar shaibhseáil mé?
▪níor shaibhseáil mé
2
shaibhseáil tú
▪ar shaibhseáil tú?
▪níor shaibhseáil tú
3
shaibhseáil sé (MASC.)
▪ar shaibhseáil sé?
▪níor shaibhseáil sé
shaibhseáil sí (FEM.)
▪ar shaibhseáil sí?
▪níor shaibhseáil sí
PLURAL
1
shaibhseálamar
▪ar shaibhseálamar?
▪níor shaibhseálamar
shaibhseáil muid
▪ar shaibhseáil muid?
▪níor shaibhseáil muid
2
shaibhseáil sibh
▪ar shaibhseáil sibh?
▪níor shaibhseáil sibh
3
shaibhseáil siad
▪ar shaibhseáil siad?
▪níor shaibhseáil siad
shaibhseáladar
▪ar shaibhseáladar?
▪níor shaibhseáladar
PASSIVE
saibhseáladh
▪ar saibhseáladh?
▪níor saibhseáladh
SINGULAR
1
saibhseálaim
▪an saibhseálaim?
▪ní shaibhseálaim
2
saibhseálann tú
▪an saibhseálann tú?
▪ní shaibhseálann tú
3
saibhseálann sé (MASC.)
▪an saibhseálann sé?
▪ní shaibhseálann sé
saibhseálann sí (FEM.)
▪an saibhseálann sí?
▪ní shaibhseálann sí
PLURAL
1
saibhseálaimid
▪an saibhseálaimid?
▪ní shaibhseálaimid
saibhseálann muid
▪an saibhseálann muid?
▪ní shaibhseálann muid
2
saibhseálann sibh
▪an saibhseálann sibh?
▪ní shaibhseálann sibh
3
saibhseálann siad
▪an saibhseálann siad?
▪ní shaibhseálann siad
PASSIVE
saibhseáiltear
▪an saibhseáiltear?
▪ní shaibhseáiltear
SINGULAR
1
saibhseálfaidh mé
▪an saibhseálfaidh mé?
▪ní shaibhseálfaidh mé
2
saibhseálfaidh tú
▪an saibhseálfaidh tú?
▪ní shaibhseálfaidh tú
3
saibhseálfaidh sé (MASC.)
▪an saibhseálfaidh sé?
▪ní shaibhseálfaidh sé
saibhseálfaidh sí (FEM.)
▪an saibhseálfaidh sí?
▪ní shaibhseálfaidh sí
PLURAL
1
saibhseálfaimid
▪an saibhseálfaimid?
▪ní shaibhseálfaimid
saibhseálfaidh muid
▪an saibhseálfaidh muid?
▪ní shaibhseálfaidh muid
2
saibhseálfaidh sibh
▪an saibhseálfaidh sibh?
▪ní shaibhseálfaidh sibh
3
saibhseálfaidh siad
▪an saibhseálfaidh siad?
▪ní shaibhseálfaidh siad
PASSIVE
saibhseálfar
▪an saibhseálfar?
▪ní shaibhseálfar
SINGULAR
1
shaibhseálfainn
▪an saibhseálfainn?
▪ní shaibhseálfainn
2
shaibhseálfá
▪an saibhseálfá?
▪ní shaibhseálfá
3
shaibhseálfadh sé (MASC.)
▪an saibhseálfadh sé?
▪ní shaibhseálfadh sé
shaibhseálfadh sí (FEM.)
▪an saibhseálfadh sí?
▪ní shaibhseálfadh sí
PLURAL
1
shaibhseálfaimis
▪an saibhseálfaimis?
▪ní shaibhseálfaimis
shaibhseálfadh muid
▪an saibhseálfadh muid?
▪ní shaibhseálfadh muid
2
shaibhseálfadh sibh
▪an saibhseálfadh sibh?
▪ní shaibhseálfadh sibh
3
shaibhseálfaidís
▪an saibhseálfaidís?
▪ní shaibhseálfaidís
shaibhseálfadh siad
▪an saibhseálfadh siad?
▪ní shaibhseálfadh siad
PASSIVE
shaibhseálfaí
▪an saibhseálfaí?
▪ní shaibhseálfaí
SINGULAR
1
shaibhseálainn
▪an saibhseálainn?
▪ní shaibhseálainn
2
shaibhseáilteá
▪an saibhseáilteá?
▪ní shaibhseáilteá
3
shaibhseáladh sé (MASC.)
▪an saibhseáladh sé?
▪ní shaibhseáladh sé
shaibhseáladh sí (FEM.)
▪an saibhseáladh sí?
▪ní shaibhseáladh sí
PLURAL
1
shaibhseálaimis
▪an saibhseálaimis?
▪ní shaibhseálaimis
shaibhseáladh muid
▪an saibhseáladh muid?
▪ní shaibhseáladh muid
2
shaibhseáladh sibh
▪an saibhseáladh sibh?
▪ní shaibhseáladh sibh
3
shaibhseálaidís
▪an saibhseálaidís?
▪ní shaibhseálaidís
shaibhseáladh siad
▪an saibhseáladh siad?
▪ní shaibhseáladh siad
PASSIVE
shaibhseáiltí
▪an saibhseáiltí?
▪ní shaibhseáiltí
SINGULAR
1
saibhseálaim!
▪ná saibhseálaim!
2
saibhseáil!
▪ná saibhseáil!
3
saibhseáladh sé! (MASC.)
▪ná saibhseáladh sé!
saibhseáladh sí! (FEM.)
▪ná saibhseáladh sí!
PLURAL
1
saibhseálaimis!
▪ná saibhseálaimis!
saibhseáladh muid!
▪ná saibhseáladh muid!
2
saibhseálaigí!
▪ná saibhseálaigí!
3
saibhseálaidís!
▪ná saibhseálaidís!
saibhseáladh siad!
▪ná saibhseáladh siad!
PASSIVE
saibhseáiltear!
▪ná saibhseáiltear!
SINGULAR
1
go saibhseála mé
▪nár shaibhseála mé
2
go saibhseála tú
▪nár shaibhseála tú
3
go saibhseála sé (MASC.)
▪nár shaibhseála sé
go saibhseála sí (FEM.)
▪nár shaibhseála sí
PLURAL
1
go saibhseálaimid
▪nár shaibhseálaimid
go saibhseála muid
▪nár shaibhseála muid
2
go saibhseála sibh
▪nár shaibhseála sibh
3
go saibhseála siad
▪nár shaibhseála siad
PASSIVE
go saibhseáiltear
▪nár shaibhseáiltear
