VERBAL NOUN
sainiú
VERBAL ADJECTIVE
sainithe
SINGULAR
1
shainigh mé
▪ar shainigh mé?
▪níor shainigh mé
2
shainigh tú
▪ar shainigh tú?
▪níor shainigh tú
3
shainigh sé (MASC.)
▪ar shainigh sé?
▪níor shainigh sé
shainigh sí (FEM.)
▪ar shainigh sí?
▪níor shainigh sí
PLURAL
1
shainíomar
▪ar shainíomar?
▪níor shainíomar
shainigh muid
▪ar shainigh muid?
▪níor shainigh muid
2
shainigh sibh
▪ar shainigh sibh?
▪níor shainigh sibh
3
shainigh siad
▪ar shainigh siad?
▪níor shainigh siad
shainíodar
▪ar shainíodar?
▪níor shainíodar
PASSIVE
sainíodh
▪ar sainíodh?
▪níor sainíodh
SINGULAR
1
sainím
▪an sainím?
▪ní shainím
2
sainíonn tú
▪an sainíonn tú?
▪ní shainíonn tú
3
sainíonn sé (MASC.)
▪an sainíonn sé?
▪ní shainíonn sé
sainíonn sí (FEM.)
▪an sainíonn sí?
▪ní shainíonn sí
PLURAL
1
sainímid
▪an sainímid?
▪ní shainímid
sainíonn muid
▪an sainíonn muid?
▪ní shainíonn muid
2
sainíonn sibh
▪an sainíonn sibh?
▪ní shainíonn sibh
3
sainíonn siad
▪an sainíonn siad?
▪ní shainíonn siad
PASSIVE
sainítear
▪an sainítear?
▪ní shainítear
SINGULAR
1
saineoidh mé
▪an saineoidh mé?
▪ní shaineoidh mé
2
saineoidh tú
▪an saineoidh tú?
▪ní shaineoidh tú
3
saineoidh sé (MASC.)
▪an saineoidh sé?
▪ní shaineoidh sé
saineoidh sí (FEM.)
▪an saineoidh sí?
▪ní shaineoidh sí
PLURAL
1
saineoimid
▪an saineoimid?
▪ní shaineoimid
saineoidh muid
▪an saineoidh muid?
▪ní shaineoidh muid
2
saineoidh sibh
▪an saineoidh sibh?
▪ní shaineoidh sibh
3
saineoidh siad
▪an saineoidh siad?
▪ní shaineoidh siad
PASSIVE
saineofar
▪an saineofar?
▪ní shaineofar
SINGULAR
1
shaineoinn
▪an saineoinn?
▪ní shaineoinn
2
shaineofá
▪an saineofá?
▪ní shaineofá
3
shaineodh sé (MASC.)
▪an saineodh sé?
▪ní shaineodh sé
shaineodh sí (FEM.)
▪an saineodh sí?
▪ní shaineodh sí
PLURAL
1
shaineoimis
▪an saineoimis?
▪ní shaineoimis
shaineodh muid
▪an saineodh muid?
▪ní shaineodh muid
2
shaineodh sibh
▪an saineodh sibh?
▪ní shaineodh sibh
3
shaineoidís
▪an saineoidís?
▪ní shaineoidís
shaineodh siad
▪an saineodh siad?
▪ní shaineodh siad
PASSIVE
shaineofaí
▪an saineofaí?
▪ní shaineofaí
SINGULAR
1
shainínn
▪an sainínn?
▪ní shainínn
2
shainíteá
▪an sainíteá?
▪ní shainíteá
3
shainíodh sé (MASC.)
▪an sainíodh sé?
▪ní shainíodh sé
shainíodh sí (FEM.)
▪an sainíodh sí?
▪ní shainíodh sí
PLURAL
1
shainímis
▪an sainímis?
▪ní shainímis
shainíodh muid
▪an sainíodh muid?
▪ní shainíodh muid
2
shainíodh sibh
▪an sainíodh sibh?
▪ní shainíodh sibh
3
shainídís
▪an sainídís?
▪ní shainídís
shainíodh siad
▪an sainíodh siad?
▪ní shainíodh siad
PASSIVE
shainítí
▪an sainítí?
▪ní shainítí
SINGULAR
1
sainím!
▪ná sainím!
2
sainigh!
▪ná sainigh!
3
sainíodh sé! (MASC.)
▪ná sainíodh sé!
sainíodh sí! (FEM.)
▪ná sainíodh sí!
PLURAL
1
sainímis!
▪ná sainímis!
sainíodh muid!
▪ná sainíodh muid!
2
sainígí!
▪ná sainígí!
3
sainídís!
▪ná sainídís!
sainíodh siad!
▪ná sainíodh siad!
PASSIVE
sainítear!
▪ná sainítear!
SINGULAR
1
go sainí mé
▪nár shainí mé
2
go sainí tú
▪nár shainí tú
3
go sainí sé (MASC.)
▪nár shainí sé
go sainí sí (FEM.)
▪nár shainí sí
PLURAL
1
go sainímid
▪nár shainímid
go sainí muid
▪nár shainí muid
2
go sainí sibh
▪nár shainí sibh
3
go sainí siad
▪nár shainí siad
PASSIVE
go sainítear
▪nár shainítear
