VERBAL NOUN
sonrascadh
VERBAL ADJECTIVE
sonrasctha
SINGULAR
1
shonrasc mé
▪ar shonrasc mé?
▪níor shonrasc mé
2
shonrasc tú
▪ar shonrasc tú?
▪níor shonrasc tú
3
shonrasc sé (MASC.)
▪ar shonrasc sé?
▪níor shonrasc sé
shonrasc sí (FEM.)
▪ar shonrasc sí?
▪níor shonrasc sí
PLURAL
1
shonrascamar
▪ar shonrascamar?
▪níor shonrascamar
shonrasc muid
▪ar shonrasc muid?
▪níor shonrasc muid
2
shonrasc sibh
▪ar shonrasc sibh?
▪níor shonrasc sibh
3
shonrasc siad
▪ar shonrasc siad?
▪níor shonrasc siad
shonrascadar
▪ar shonrascadar?
▪níor shonrascadar
PASSIVE
sonrascadh
▪ar sonrascadh?
▪níor sonrascadh
SINGULAR
1
sonrascaim
▪an sonrascaim?
▪ní shonrascaim
2
sonrascann tú
▪an sonrascann tú?
▪ní shonrascann tú
3
sonrascann sé (MASC.)
▪an sonrascann sé?
▪ní shonrascann sé
sonrascann sí (FEM.)
▪an sonrascann sí?
▪ní shonrascann sí
PLURAL
1
sonrascaimid
▪an sonrascaimid?
▪ní shonrascaimid
sonrascann muid
▪an sonrascann muid?
▪ní shonrascann muid
2
sonrascann sibh
▪an sonrascann sibh?
▪ní shonrascann sibh
3
sonrascann siad
▪an sonrascann siad?
▪ní shonrascann siad
PASSIVE
sonrasctar
▪an sonrasctar?
▪ní shonrasctar
SINGULAR
1
sonrascfaidh mé
▪an sonrascfaidh mé?
▪ní shonrascfaidh mé
2
sonrascfaidh tú
▪an sonrascfaidh tú?
▪ní shonrascfaidh tú
3
sonrascfaidh sé (MASC.)
▪an sonrascfaidh sé?
▪ní shonrascfaidh sé
sonrascfaidh sí (FEM.)
▪an sonrascfaidh sí?
▪ní shonrascfaidh sí
PLURAL
1
sonrascfaimid
▪an sonrascfaimid?
▪ní shonrascfaimid
sonrascfaidh muid
▪an sonrascfaidh muid?
▪ní shonrascfaidh muid
2
sonrascfaidh sibh
▪an sonrascfaidh sibh?
▪ní shonrascfaidh sibh
3
sonrascfaidh siad
▪an sonrascfaidh siad?
▪ní shonrascfaidh siad
PASSIVE
sonrascfar
▪an sonrascfar?
▪ní shonrascfar
SINGULAR
1
shonrascfainn
▪an sonrascfainn?
▪ní shonrascfainn
2
shonrascfá
▪an sonrascfá?
▪ní shonrascfá
3
shonrascfadh sé (MASC.)
▪an sonrascfadh sé?
▪ní shonrascfadh sé
shonrascfadh sí (FEM.)
▪an sonrascfadh sí?
▪ní shonrascfadh sí
PLURAL
1
shonrascfaimis
▪an sonrascfaimis?
▪ní shonrascfaimis
shonrascfadh muid
▪an sonrascfadh muid?
▪ní shonrascfadh muid
2
shonrascfadh sibh
▪an sonrascfadh sibh?
▪ní shonrascfadh sibh
3
shonrascfaidís
▪an sonrascfaidís?
▪ní shonrascfaidís
shonrascfadh siad
▪an sonrascfadh siad?
▪ní shonrascfadh siad
PASSIVE
shonrascfaí
▪an sonrascfaí?
▪ní shonrascfaí
SINGULAR
1
shonrascainn
▪an sonrascainn?
▪ní shonrascainn
2
shonrasctá
▪an sonrasctá?
▪ní shonrasctá
3
shonrascadh sé (MASC.)
▪an sonrascadh sé?
▪ní shonrascadh sé
shonrascadh sí (FEM.)
▪an sonrascadh sí?
▪ní shonrascadh sí
PLURAL
1
shonrascaimis
▪an sonrascaimis?
▪ní shonrascaimis
shonrascadh muid
▪an sonrascadh muid?
▪ní shonrascadh muid
2
shonrascadh sibh
▪an sonrascadh sibh?
▪ní shonrascadh sibh
3
shonrascaidís
▪an sonrascaidís?
▪ní shonrascaidís
shonrascadh siad
▪an sonrascadh siad?
▪ní shonrascadh siad
PASSIVE
shonrasctaí
▪an sonrasctaí?
▪ní shonrasctaí
SINGULAR
1
sonrascaim!
▪ná sonrascaim!
2
sonrasc!
▪ná sonrasc!
3
sonrascadh sé! (MASC.)
▪ná sonrascadh sé!
sonrascadh sí! (FEM.)
▪ná sonrascadh sí!
PLURAL
1
sonrascaimis!
▪ná sonrascaimis!
sonrascadh muid!
▪ná sonrascadh muid!
2
sonrascaigí!
▪ná sonrascaigí!
3
sonrascaidís!
▪ná sonrascaidís!
sonrascadh siad!
▪ná sonrascadh siad!
PASSIVE
sonrasctar!
▪ná sonrasctar!
SINGULAR
1
go sonrasca mé
▪nár shonrasca mé
2
go sonrasca tú
▪nár shonrasca tú
3
go sonrasca sé (MASC.)
▪nár shonrasca sé
go sonrasca sí (FEM.)
▪nár shonrasca sí
PLURAL
1
go sonrascaimid
▪nár shonrascaimid
go sonrasca muid
▪nár shonrasca muid
2
go sonrasca sibh
▪nár shonrasca sibh
3
go sonrasca siad
▪nár shonrasca siad
PASSIVE
go sonrasctar
▪nár shonrasctar
